Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kultūras ministrijas NVO atbalsta programmas izvērtēšanas konference Valmierā

Šī gada 13.februārī Žīguru kultūras nama direktore, Žīguru vecmāmiņu kluba „Omītes" valdes locekle Valentīna Kaļāne, krievu dziesmu ansambļa „Ivuški” vadītāja un biedrības valdes locekle Svetlana Romāne, kā arī krievu dziesmu ansambļa dalībniece un biedrības valdes locekle Galina Kokoreviča un Viļakas folkloras kopas „Atzele” vadītāja Anna Annuškāne  devās uz Kultūras ministrijas Nevalstisko organizāciju atbalsta programmu 2014 izvērtēšanas konferenci Valmierā, Vidzemes Augstskolā.

Konferences laikā mēs iepazināmies ar 2014.  gada veiksmīgākajiem projektiem: to izvērtējumiem, aktuālām tēmām un prioritātēm, NVO finansējuma modeļiem. Pēc sātīgām pusdienām, kuras bija sarūpējuši konferences organizētāji, sadalījamies 4 grupās.

Darbs grupās, programmas izvērtēšana:
• Projektu konkursu norises, procesu izvērtējums (vad. Solvita Vēvere)
• Aktuālās tēmas un prioritātes pilsoniskās sabiedrības atbalsta jomā, projektu piemēri un sadarbības iespējas (vad. Gundega Siliņa un Ilze Kļaviņa)
• Aktuālās tēmas un prioritātes mazākumtautību atbalsta jomā, projektu piemēri un sadarbības iespējas (vad. Liesma Ose un Linda Naudiša)
• NVO finansējuma modeļi, iespējas (vad. Aija Bauere)

Darba grupās dalījāmies savā pieredzē, kā arī izteicām priekšlikumus finansējuma piešķiršanai projektiem turpmāk.

Par iemeslu braucienam kļuva kluba „Omītes” uzrakstītais un atbalstītais projekts „Zolovkini posidelki”, kurš aicināts veicināt starpkultūru dialogu. Projektu konkursā izturējām sīvu konkurenci – no 23 iesniegtajiem projektiem apstiprināja tikai piecus.

Kultūras Ministrija plaši pievērsusies Latvijas daudztautību kultūru stiprināšanai. Mūsu ciematā jau vairākus gadus notiek krievu tautības kultūras pasākums „Masļeņica”, bet latviešiem „ Meteņi”. Izmantojot projektu piedāvājumu mazākumtautību kopām, nolēmām uzrakstīt projektu par kopīgu svētku svinēšanu, pieaicinot Viļakas  kultūras nama folkloras kopu „ Atzele” un krievu dziesmu ansambli „ Sudaruška”. Pavasara svētki Meteņi un Masļeņica šogad notiek laikā no 16.02-22.02.2015, kas atvieglināja darbu pie projekta, izstrādājot tā realizācijas detalizētu plānu.

Projekta īstenošanas laikā paredzēts pievērsties trim blokiem: Masļeņicas nedēļai, leļļu-oberegu darīšanai un Lieldienām.

Katru Masļeņicas nedēļas dienu plānoti pasākumi, kuros meklēsim kopīgo un atšķirīgo nacionālās īpašības. Tiks izdzīvots klusais laiks ar ciemošanos un jaunu prasmju apgūšanu meistardarbnīcās . Uzzināsim leļļu-oberegu nozīmi mūsu senču dzīvē, kā arī to izgatavošanas paņēmienus. Projekta ietvaros apkoposim pankūku bliņu recepšu grāmatiņu. Nobeigsim savu projektu ar pašu priecīgāko dienu – Lieldienām.

Lai kuplinātu mūsu pasākumus, dziļāk iepazītu savu kultūru, uzzinātu par citas kultūras parašām un tradīcijām, mīļi aicināti  apmeklēt un ņemt aktīvu līdzdalību mūsu projekta piedāvātajās aktivitātēs.

Kluba „Omītes” valdes locekle,
projekta vadītāja Valentīna Kaļāne

P.S. Pasākumu norises dienas un laiki ievietoti Viļakas novada mājās lapā, kā arī sekojiet afišu paziņojumiem.
Paldies mūsu pagasta pārvaldniekam Oļegam Keskam par aizvešanu uz Valmieru un piedalīšanos grupu darbā.

17.02.2015
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Uga, Hugo, Uģis
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...