Daudzi prāto un mēļo, kur labāk dzīvot – laukos vai pilsētā. Viļakas kultūras nama dramatiskais kolektīvs atzīst, ka tieši laukos dzīve ir patiesa un nemākslota. Kā mainās dzīve, kas jauns tajā ienāk, teātra spēlmaņi izrādīja benefices pasākumā „Idille provincē”.
Jaunieši Normunds un Laima ( Viļakas Valsts ģimnāzijas 12.klases audzēkņi), ieradušies laukos pie omītēm, redz, kā dzīves pārmaiņas ienāk arī lauku apvidū. Ja agrāk katram bija sava saimniecība, zemes pleķītis, tad tagad arī lauciniekam gribas dzīvot vieglākos un ērtākos apstākļos. Kad izej cilvēkos, visus jaunumus no viņu mutes dzirdēsi, pasmiesies, cik nežēlīgi te viens par otru tenko. Arī provincē ir sava kabeļtelevīzija, kur rāda ne tikai ziņas, bet arī šovprogrammas, kā „Ņem un ženejīs”. Tā kā vērojams sieviešu pārākums sabiedrībā, vienmēr aktuāls jautājums ir atrast savu otru pusīti. Kā pilsētā, arī laukos problēmas risināt palīdz ģimenes psihologs. Pasākuma dalībnieki varēja iepazīties ar daudzfunkcionālām precēm, ko tirgos Ābrams un Joske savā jaunajā bodītē, kas atvērsies pilsētā. Laukos vienmēr uz dzīvi skatās vienkāršāk.
Ir tāda sajūta, ka lauku iedzīvotāji dzīvo ar skatu atpakaļ, bet nedaudz ņemot vērā nākotnes prasības. Dramatiskā kolektīva dalībnieki atcerējās un izspēlēja kolhoza laiku ainu, kad sabiedrībā valdīja ideoloģiska vienotība, kolektīvisms un pienākuma apziņa.
Ciemos bija ieradušies arī Medņevas un Žīguru dramatiskie kolektīvi, kas izspēlēja sev tuvas un aktuālas tēmas.
Jauku noskaņojumu skatītājiem radīja dramatiskā kolektīva dalībnieki – Jolanta Vrubļevska, Mārīte un Juris Tuči, Ilze Šaicāne, Ilga Pizika, Andris Strupka, Lilija Strupka, kuriem piebiedrojās Zane Prancāne un Rinalds Martiņenko.
Kad jūtamies iztukšoti un dzīves nomākti, pratīsim pasmaidīt par sevi, par problēmām un dzīvosim ar ticību, ka rītdiena būs gaišāka.
Dramatiskā kolektīva vadītāja I.Lindenberga