Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Nīderlandes fonda naudas balvu saņems Žīguru hokejisti un biedrība „Vecāku klubiņš”

2014.gada 6.oktobrī Balvu novada Kubulu pagasta viesu namā „Līgokrasts” notika konference par realizētājiem Leader programmas un Nīderlandes Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij(turpmāk KNHM) fonda projektiem. Biedrības „Balvu rajona partnerība” pārstāvji Ilona Džigure, Svetlana Tomsone, Vineta Zeltkalne, partnerības biedri Sarmīte Tabore (pārstāv Baltinavas novadu), Maruta Paidere (pārstāv Rugāju novadu) un projektu īstenotāji SIA „Gravin” vadītājs Sandis Odumiņš no Bērzpils, SIA "Līduma - Osīši" pārstāve Kristīne Šoliņa (Balvu novads) un Lazdulejas pagasta lauku iedzīvotāju biedrības „Lazduleja” valdes priekšsēdētāja Mārīte Berķe sniedza informāciju un noderīgu pieredzi par realizētajiem projektiem.

Konferences dalībnieki ieguva informāciju par jauno plānošanas periodu. Lai arī nākamais plānošanas periods ir no 2014.gada, diemžēl vēl Latvijas Republikas valsts iestādes veic izstrādāto programmu saskaņošanu ar Eiropas Komisiju. Arī „Latvijas lauku attīstības programma 2014 -2020” ir nodota apstiprināšanai Eiropas Komisijā. Tuvākajā laikā sabiedrībā iepazītie Leader projektu konkursi netiks izsludināti. Kā arī nākamajā plānošanas periodā tiks mainīts pieejas nosaukums, tie nebūs Leader projekti, bet gan Sabiedrības virzītas vietējās attīstības (SVVA) projekti. Lai vēsturiskāBalvu rajona teritorija varētu startēt jaunajā SVVA pieejā, vēl tāls ceļš ejams, jo jāsaņem uzaicinājums izstrādāt stratēģiju, jāizstrādā stratēģija, jāsaņem atbalsts un tikai tad varēs izsludināt projektu konkursus. Partnerība prognozēja, ka pirmais projektu konkurss SVVA pieejai labākajā gadījumā varētu tik izsludināts 2015.gada beigās.

Konferences dalībnieki nepacietīgi gaidīja prezentāciju par KNHM projektiem, jo Nīderlandes fonds bija noteicis, ka divus uzvarētājprojektus, kuri katrs saņems 500,00 Eur var paziņot tikai noslēguma konferencē. KNHM projektu vērtēšanas komisija lēmumu par uzvarētājiem pieņēma jau šī gada 3.oktobrī, bet rezultātus nevienam neizpauda.  Šogad centīgas biedrības un aktīvi iedzīvotāji realizēja 19 projektus. Baltinavas novadā realizēja 3 projektus, Balvu – 6, Rugāju – 1 un Viļakas – 9. KNHM projektu vērtēšanas žūrija lēma, ka naudas balvu saņems biedrība „Vecāku klubiņš” (koordinatore Lilita Šnepere), kas realizēja projektu „Vakarā, kad viss ir klusi, pasaka ir atnākusi”, rezultātā sašujot maskas pieaugušajiem. Otro gadu pēc kārtas balvu saņēms Biedrība Hokeja klubs „Žīguru MRS”, realizējot projektu „Saule spīd vienādi visiem”, kura rezultātā iekārtota pludmale Žīguru ciemā. Žīguru hokejisti pierādīja, ka ir īsta „sabiedrība ar dvēseli” un hokejisti domā ne tikai par hokeju, bet arī par citiem Žīgura ciema iedzīvotājiem un viesiem. Hokeja kluba projektu  koordinēja Ginta Locāne. Viņa atzina, ka uzvara otro gadu pēc kārtas ir liels pārsteigums, jo bija domājusi, ja jau vienreiz saņēma balvu, nez vai to saņems arī šogad. Lilita Šnepere pačukstēja, ka sirsniņā bija cerējusi, ka varētu vinnēt un ir ļoti pateicīga savai komandai vecvecākiem, vecākiem un Viļakas pirmsskolas iestādes darbiniekiem, kuri ieguldīja savu darbu, radošo izdomu, lai taptu skaistie masku tērpi.

Balvu uzvarētājprojekti saņems KNHM projektu noslēguma koncertā Lielvārdē, kura notiks 2015.gada janvārī. Šogad Nīderlandes KNHM fonds noslēdz savu darbu Latvijā, bet fonda iesāktos mērķus turpinās Latvijas pašvaldību savienībā izveidotā organizācija „Sabiedrība ar dvēseli – Latvija”. Lai turpinātos mazo projektu konkursu īstenošanu, ikviena Latvijas pašvaldība ir aicinātā iesaistīties šajā Latvijas pašvaldību savienības izveidotajā organizācijā.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

11.11.2014
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Uga, Hugo, Uģis
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...