Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kad Atmiņu klades atvērtas…

Kad Atmiņu klades atvērtas, lasām kādas sen aizmirstas rindas:
„Tu vari būt par pašu dzelzi cietāks, bet tomēr būsi nemanāms un sīks,
Ja nenostāsies tajā dzīves vietā, kur tu visvairāk esi vajadzīgs!”

Jā, piemirstas gan, bet uzrunājošas:
„Cilvēkam vajag dziesmas – tās skumjās un arī tās jautrās,
Cilvēkam vajag mīlas – tās kvēlās un arī tās kautrās,
Cilvēkam vajag laimes – tās lielās un arī tās sīkās,
Kur slēpjas likteņa lēmējs, kas visu tā neizrīko?”

Ir tā, ka mēs kā pērles gadiem ilgi sevī glabājam domas, vārdus, atziņas, kuras negribētos pazaudēt. Reizēm pierakstām uz lapiņām, blociņos, biezās kladēs un tad, ik pa laikam, uzmeklējam, atšķiram... un atrodam tos vārdus, rindas, kas īpaši uzrunāja toreiz, bet sirdi silda vēl joprojām. Vai tādēļ, ka tur, starp rindiņām, tapa ierakstīti arī mūsu sapņi, cerības, ilgas? Varbūt vēlamies pārliecināties, ka ceļavārdi dzīvei ir bijuši nozīmīgi un nesuši piepildījumu? Tā vai citādi, bet reizēm gribas sev un citiem uzdāvināt atmiņu prieku!

Sestdien Viļakas kultūras nama muzikālās kafejnīcas “Ieskaties Atmiņu kladē” dalībniekiem uz galdiņiem goda vietā atradās grāmatas, klades, burtnīcas un bloknoti, jo šeit novada Dziesmu draugi savā nu jau sestajā sanākšanā atvēra, izrunāja, izdziedāja, izspēlēja un pat izrādīja tik dažādās tēmas no Atmiņu kladēm. Dzeja, dziesmas, teksti, aforismi, atziņas, atrasti par labu esam no dažādu laiku un vietu kladēm, lāva atrasties patīkamu gaidu noskaņā un izdzīvot atmiņu gaišās emocijas.

Katram dziedošajam kolektīvam – ansambļiem “Atvasara”, “Melodija”, “Cansone”,  “Sudaruška” un folkloras kopai “Atzele” – bija savs atmiņu vēstījums un atšķirīgs, emocionāli izsvērts stāsts par izpildīto dziesmu,  bet etnogrāfiskais ansamblis “Abrenīte” savu priekšnesumu pasniedza kā vizuāli, tekstuāli un vokāli prasmīgi  apvienotu uzvedumu.

Atziņu un dzejas vārdus kladēs veiksmīgi atrada Rutta Jeromāne, negaidīti laujot sevi iepazīt pat 70.-to gadu apģērba un apavu stilā. Dziesmu draugs Normunds Orlovs atļāvās uzrunāt klausītājus ne tikai ar autordziesmu, bet nolasīja arī dažus savus dzejas darbus. Pirmoreiz draugu pulkā  kā soliste balsi iemēģināja Jeļizaveta Sovetova, bet viņas skolotājs Vilis Cibulis palīdzēja veidot priekšnesumus gan jauniešiem, gan ar dziesmu  “Tur aiz pagrieziena” atsaukt klausītāju  atmiņā  80.–to gadu izjūtas.

Ar nedaudz piemirstām melodijām “Kļava” un “Kaktuss”, kuras sen jau esot vēlējušās nodziedāt, uzstājās atraktīvā soliste Larisa Kļaviņa un kolorītais duets Ingrīda Šaicāne un Sanda Kļaviņa, viņas arī izteica prieku par iespēju dziedāt kvalitatīvos mikrofonos, kuri kultūras namam iegādāti šovasar.

Agrāk dziesmām reti tika pierakstītas notis, jo melodija paļāvās uz dziedātāju atmiņu un pavadījumu, ja tāds bija, izspēlēja uz akustiskiem instrumentiem. Arī Dziesmu draugiem, izpildot senāku laiku melodijas, pavadījumā tika spēlētas gan klavieres, akordeons un harmonikas, gan vijole, cītara un ģitāra, par ko paldies novada muzikālajiem cilvēkiem Ilonai Bukšai, Initai Raginskai, Ivaram Kuprišam, Vilim Cibulim, Emeritai Vancānei, Alfrēdam Circenim un Jurim Prancānam.

Vakara gaitā sajūtu palete pildījās no nopietnības līdz humoram, ko iekrāsoja arī mazliet sentimenta, bet gaisotne bija tik draudzīga un atbrīvota, ka, sadziedoties visiem vēl un vēl, nemanot paskrēja gandrīz trīs stundas.

Nāciet atkal pie mums 8.novembrī pulksten 18.oo, kad Viļakas kultūras nama dramatiskais kolektīvs izrādīsies savā BENEFICĒ “Idille PROVINCĒ”. Pasākumā piedalīsies arī Žīguru un Medņevas dramatiskie kolektīvi.

Viļakas Kultūras nama pasākumu organizatore Silvija Kupriša31.10.2014
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Leonīda, Leonīds
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...