Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viesošanās Norvēģijā

Viļakas Valsts ģimnāzijā ir noslēdzies nu jau trešais Comenius skolu partnerības projekts ar nosaukumu: „Nākotnes vīzija: Paplašinot mācīšanās stratēģijas ar individuālo atbalstu un radošo pieeju, iedvesmojoties no idejas dziesmā „In the Year 2525”, kura realizēšanas periods bija no 2012.-2014. gadam. Projektā piedalījās 8 skolas no dažādām Eiropas valstīm: Vācija ( 2 skolas- Berlīne un Lollar), Svolvaer Norvēģijā, Jyväskylä Somijā, Wloclawek Polijā, Aksaray Turcijā, Remoulins Francijā, Viļaka Latvijā.

Projekta ietvaros vietēja līmeņa aktivitātēs piedalījās 10 skolotāji un 58 skolēni, bet ārzemju vizītēs devās 4 skolotāji un 27 skolēni.

Plānotās projekta aktivitātes notika 5 tēmu ietvaros: alternatīvie enerģijas avoti un apkārtējās vides aizsardzība, demogrāfiskās izmaiņas, mācīšanās vide; kā mācīties veiksmīgi, izaicinājumi un dzīvošanas iespējas multikulturālā sabiedrībā,  sociālā un ekonomiskā nevienlīdzība, emigrācija.

Gatavošanās noslēdzošajam pasākumam, kurš norisināsies Norvēģijā, aizsākās jau  pēc jaungada. Uzdevums nebija vienkāršs- problēmtēmas izteikt dziesmu vārdos. Paldies 9., 10., 11.c, un 12.klasēm, kuras labprāt iesaistījās, bet 9.un 12. klases katra sacerēja pat divas dziesmas. Tematikas bija ļoti dažādas: gan imigrācija, gan invalīdu iekļaušana sabiedrībā, gan apkārtējās vides aizsardzība. Uz Norvēģijas sadziedāšanās pasākumu tika izvēlēta 11. c klases skolēna Normunda Orlova dziesma „Enģeļa sirds”, kura izcēla emigrācijas problēmu. Tās vārdos mēs sadzirdējām bērnu, vecāku, sievu  sāpošās sirdis, kas ilgojās pēc ģimeniskuma, mīļuma un siltuma.

Noslēdzošais pasākums nedēļas garumā maija vidū Norvēģijas pilsētā Svolvaer vēl ilgi paliks atmiņā Viļakas Valsts ģimnāzijas 8 skolēniem un 2 skolotājiem. Draudzīgā atmosfēra,  sirsnīgie, vienkāršie un viesmīlīgie cilvēki, plaša pasākumu programma un neatkārtojama ziemeļu skarbā daba ar sniegotām kalnu virsotnēm, ūdenskritumiem, jūru un baltajām naktīm.

No pieredzētā skolēnus visvairāk piesaistīja zveja atklātajā jūrā, kas pilnīgi atšķīrās no zvejas tradīcijām Latvijā. Arnim Leitenam un Naurim Molčanovam pat izdevās noķert skaistās mencas, kas iepriecināja pašus un apkārtējos. Apciemojot senu zvejnieku ciematiņu Skrovu, skolēni iepazina tās vēsturi, zvejas tradīcijas gadsimtu gaitā un apskatījām arī vaļu medību laivu, kas par pārsteigumu likās maza tādam lielam dzīvniekam.

Ekskursija uz Vikingu muzeju arī neatstāja nevienu vienaldzīgu. Izbaudījām braucienu vikingu laivā, kur pašiem vajadzēja airēt un svarīgi šajā pasākumā bija darboties komandā, iepazinām Norvēģijas  un Vikingu vēsturi, viesojāmies vikingu mājā un tikām iesaistīti lieliskā teatralizētā uzvedumā, kura noslēgumā mūs cienāja ar karstu aitas gaļas dārzeņu zupu.

Kulminācija bija sadziedāšanās pasākums ceturtdien, kur katra valsts prezentēja savu dziesmu un tās stāstu uz ekrāna bildēs un videofilmās. Arvila Želča izveidotā prezentācija un  Normunda emocionālā dziesma ar puišu kora atbalstu aizkustināja daudzus skatītājus un  lika slaucīt asaras no acu kaktiņiem.

Ir liels gandarījums, ka mēs arī piedalījāmies Norvēģijas proklamēšanas dienas svinībās, kurās viņi jau sen ir atteikušies no militārajām parādēm, tās aizstājot ar miermīlīgām skolu bērnu un organizāciju gājieniem, ar saukļiem, mūziku un dažādiem īsiem iestudējumiem. Visinteresantākais, ka šajā svētku dienā visa tauta ir saposusies, liela daļa iedzīvotāju uz ielām ir tautu tērpos. Neviens veikals nestrādā, jo šajā dienā ir jāiet ciemos pie draugiem un jāsvin. Apmeklējām arī svētku koncertu, kas atgādināja mazliet latviešu manieri svinēt ar dziesmām, dejām, joku etīdēm un valdības vīru uzrunām.

Skolēni atzīst, ka, diemžēl nedēļa pagāja pārāk ātri. Emocijām piepildīti, izbaudījuši dažādus labumus, zivju ēdienus ( kaltētas zivis, vaļa gaļu, bakalau), piedalījušies dažādās aktivitātēs visi ir atgriezušies mājās  noguruši, bet ar milzīgu emociju bagāžu.

Projekta koordinatore Līga Leitena

 

 

 

 

06.06.2014
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis
Īsās ziņas
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā no plkst. 13:00 Viļakas pilsētas estrādē Mazā Stiprinieka 7 varoņdarbi ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...