Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Saņem Nīderlandes fonda balvas

Sestdien, 2014.gada 18.janvārī, biedrības „Balvu rajona partnerība” pārstāvji kopā ar uzvarētājprojektu dalībniekiem no biedrības Hokeja klubs „Žīguri MRS” un nereģistrētas iedzīvotāju grupas „Mēs saviem bērniem…” piedalījās Nīderlandes Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (turpmāk KNHM) fonda noslēguma pasākumā Lielvārdē. Žīguru hokejisti un Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Sienāzītis” vecāki un audzinātājas jau sen gaidīja šo pasākumu, jo Lielvārdē uzvarētājprojekti (katrs) saņēma čeku par 500,00 EUR, kuri tuvāko nedēļu laikā tiks ieskaitīti uzvarētāju kontos. Par šo līdzekļu izlietošanu Nīderlandes fonda pārstāvjiem nav jāsniedz atskaite. Iegūto finansējumu var izmantot gan pieredzes apmaiņas braucienā, gan atalgojumos, bet visi kā viens uzvarētāji gandrīz vienmēr šo iegūto balvu iegulda turpmākas savas idejas attīstībā.

2013.gadā KNHM fonda sadarbības partneri bija 18 organizācijas, kuras administrēja projektu konkursus savā darbības teritorijā. Kopā KNHM fonds pagājšgad atbalstīja 150 iedzīvotāju iniciatīvas, kurām projektu realizētāji nodrošināja 10 – 50 % līdzfinansējumu. KNHM fonds Latvijā darbojas kopš 2006.gadā un kopā astoņos gados ir atbalstītas 1500 iedzīvotāju iniciatīvas. KNHM fonda direktors Franks van Bussels, sveicot noslēguma pasākuma dalībniekus, teica: „Paldies, ka kopā darāt, jo iedzīvotāji paši ir atbildīgi par dzīves vides sakārtošanu savā ciemā, pagastā, novadā. Tas ir svarīgi, ka paši ieguldāt savu darbu vides labiekārtošanā. Kļūstot aktīvākiem iedzīvotājiem, ir iespējams pacelt vietas pašapziņu. Mūsu galvenais uzdevums ir motivēt iedzīvotājus noticēt saviem spēkiem. Mēs lepojamies ar Jums visiem, kuri 2013.gadā realizēja projektus. Pateicos arī vietējiem koordinatoriem par ieguldīto darbu. Paldies žūrijām, jo viņi veica atbildīgo darbu, nosakot, kurus projektus atbalstīs un kuri projekti saņems papildus finansējumu. Latvijā KNHM fonds pastāv 8 gadus, bet Nīderlandē – 30 gadus. Diemžēl 2014.gads ir pēdējais KNHM fonda darbības gads Latvijā”.

Bieži vien nīderlandiešiem uzdot jautājumu, kāpēc Jūs šādus projektu konkursus organizējiet ārpus Nīderlandes? Viņu atbilde ir vienkārša, „tāpēc, ka mums Amerikas Savienotās Valstis palīdzēja atgūties pēc kara, un mēs tagad gribam palīdzēt citām valstīm attīstīties”.
Organizācijas „Sabiedrība ar Dvēseli Latvija” priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs sniedza ieskatu kā šī kustība darbosies Latvijā pēc Nīderlandes fonda aiziešanas. Latvijas pašvaldību savienības paspārnē 2013.gada beigās ir izveidota organizācija, kas turpmāk koordinēs šo ideju, motivēt sabiedrību darboties vietējās vides attīstībā un organizēt mazo projektu konkursus. Šobrīd šajā organizācijā ir iesaistījušās 42 pašvaldības. „KNHM fonds ir aktivizējis latviešus, šogad pēdējo gadu sniedz finansiālu atbalstu mazo projektu īstenošanai. Tas, ka KNHM fonds dodas prom no Latvijas, pierāda, ka mēs esam kļuvuši stiprāki un turpmāk paši varam koordinēt šo kustību”, informēja E. Bartkevičs.

Ar KHNM fonda atbalstu un biedru līdzfinansējumu žīgurieši 2013.gadā uzbūvēja ģērbtuvi pie hokeja laukuma Žīguros. Biedrības Hokeja klubs „Žīguri MRS” vadītājs Ainārs Miņins atklāja, ka ir gandarīti par iegūto balvu. Plāno piesaistīt papildus finansējumu, ja izdosies piesaistīt pietiekoši, tad hokeja laukumam Žīguros būs jauni, moderni borti, ja mazāk, tad nomainīs apgaismojumu uz energoefektīvāku.  Žīguru hokejisti arī turpmāk plāno rakstīt projektus un startēt citos projektu konkursos.

Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Sienāzītis” aktīvo vecāku grupas vadītāja Elīna Ķerģe atzina, ka viņi ir ļoti priecīgi par saņemto balvu. „ PII „Sienāzītis” bija rakstījis projektu pieteikumus dažādos konkursos, bet līdz šim nebija veicies. Saņemtais KNHM fonda atbalsts ir palīdzējis noticēt saviem spēkiem un motivējis sadarboties vecākiem. Pēc projekta realizēšanas vecāki ir ieinteresēti sanāk kopā un realizēt jaunas idejas. Liels prieks, ka KNHM fonds mūsu izgatavotās filca rotaļlietas ir izmantojis diplomu noformējumā un fotogrāfiju uzlicis uz 2013.gada uzvarētājprojektu bukleta. Prieks, ka mūsu paveiktais ir iepriecinājis arī citus. Rakstot projektu, nedomāju, jāraksta tāpēc, lai dabūtu balvu 500,00 Eur.  Lai realizētu projektu, sašūtu 100 filca rotaļlietas, izgatavotu dažādus spēļu komplektus, izgatavotu skatuvīti, aizslietņus, bija nepieciešams atrast laiku, savu laiku un citu laiku, lai kopā paveiktu visu projektā plānoto. Tā bija liela atbildība. Tāpēc ir patīkami, ka esam novērtēti. Prezentācijās iepazinos ar daudziem maziem projektiem, kur ieguldot savu darbu un līdzekļus ir izdarītas lielas lietas. Guvu iedvesmu turpmākam darbam,” priekā dalījās E.Ķerģe.

Biedrība „Balvu rajona partnerība” sadarbību ar KNHM fondu turpinās arī 2014.gadā. Paldies nīderlandietim Niko Opdamam par atbalstu 2013.gadā un ceram uz viņa atbalstu arī šogad. Tuvākajā laikā (iespējams jau februāri) izsludinās jaunu projektu konkursu. Vienam projektam iespējamais maksimālais atbalsts no KNHM fonda būs 400,00 EUR, taču ikvienam projekta iesniedzējam būs jānodrošina līdzfinansējums 50 % apmērā. Maksimālā viena projekta attiecināmo izdevumu summa būs 800,00 EUR, taču var rakstīt projektus arī par mazāku summu. Sekojiet informācijai masu medijos par KNHM projektu konkursu 2014.gadā.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

20.01.2014
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Līksma, Bārbala
Īsās ziņas
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
26. aprīlī plkst. 11:40 Viļakas pamatskolā tikšanās ar dzejnieci, bērnu literatūras autori Inesi Zanderi ...
26. aprīlī pirmo reizi Gulbenē notiks biznesa uzsācēju gadatirgus ...
27. aprīlī plkst. 12:00 Viļakas novada bibliotēkā tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un žurnālistu Māri Runguli ...
27. aprīlī plkst. 13:30 Medņevas Tautas namā tikšanās ar rakstnieku Māri Runguli ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
2. maijā plkst. 11:00 Medņevas Tautas namā tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...