Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Noslēdzies Leader projekts “Buku – Zelču kapsētas celtniecība”


25.jūnijā paredzētie kapusvētki Buku – Zelču kapsētā bija svinīgāki nekā ierasts, jo notika ne tikai kapusvētki, bet arī Sv. Mise un priesteris Sergejs Ivanovs pasvētīja jaunuzcelto kapliču.
Kopš projekta idejas, projekta pieteikuma izstrādes un līdz pilnīgai projekta realizēšanai ir pagājuši divi gadi. Idejas autore, projekta vadītāja, Buku-Zelču kapu vecākā Skaidrīte Krakope ir neizsakāmi laimīga, ka ir piepildījies viņas sapnis. Tas piepildījis vēl labāk nekā viņa varēja vēlēties. Leader projektā bija paredzēta tikai kapličas celtniecība, kopējās projekta izmaksas ir 5958,81 Ls. Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) nodrošināja 90 % finansējumu jeb 5362,93 Ls projekta īstenošanai, 10 % jeb 595,88 Ls līdzfinansējumu piešķīra Viļakas novada dome. Apgūstot šo finansējumu, ir sasniegts projekta mērķis – uzcelta kapliča.

Skaidrīte Krakope ir pateicīga Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes priesterim Sergejam Ivanovam par ieguldīto darbu, vērtīgajiem padomiem, ziedotajām svētbildēm un liturģiskajiem priekšmetiem, tādējādi, pateicoties priestera atsaucībai, ir sasniegts ne tikai projekta mērķis, bet pilnībā iekārtota kapliča.

Pasvētot Buku – Zelču kapliču, priesteris Sergejs Ivanovs teica: „Šodien pasvētīsim vienu svētnīcu. Svētnīca ir vieta, kurā mēs kopā satiekamies, lai sauktu uz Dievu. Svētnīca ir vieta, kur mājo Dievs. Arī katru cilvēku Jēzus pielīdzina svētnīcai, Svētā Gara svētnīcai. Arī katrā no mums mājo Dievs. Sv. Augustīns saka, ka nemierīga ir mana dvēsele, kamēr neatdusēsies Dievā, tikmēr neatgriezīsies pie Dieva. Dienā, kad sanākam kopā, lai aizlūgtu par mūsu mirušajiem piederīgajiem ir svarīgi atcerēties, ka viņi gaida mūsu lūgšanu. Lūgšanu, kas izskan no tīras sirds. No sirds, kas ir nožēlojusi savus grēkus, no sirds, kas ir pieņēmusi Sv. Komūniju. Sakārtot savu sirdi, sakārtot savu dvēseli, lai aizlūgtu par saviem mirušajiem piederīgajiem - tā ir vislielākā dāvana mūsu mirušajiem. Ļausim Dievam sevi vadīt un sargāt, pie katras iespējas nožēlojot savus grēkus, pieņemot Sv. Komūniju, pie katras iespējas lūdzot par saviem mirušajiem tuviniekiem. Nedot Dievs, ka vienīgais brīdis, kad mēs lūdzamies par saviem mirušajiem tuviniekiem būtu kapusvētki. Lūgšana vieno mūs visus, vieno ar Dievu un vieno savā starpā, vieno dzīvos un mirušos. Lūgšana ir tas līdzeklis, kas palīdz sevi saglabāt kā Dieva svētnīcu. Lai mūsu lūgšana skan caur Jēzus lūpām Debesu Tēvam par godu. Lai mēs sekotu katram Sv. Gara pamudinājumam. Tad mēs nekad nejutīsimies pamesti, atstāti, vientuļi, bet gan vienmēr jutīsim Dieva stiprinājumu, Dieva neizmērojamo labvēlību gan pret mums pašiem, gan mūsu mirušajiem piederīgajiem, par kuriem šodien šeit lūdzamies. Būsim Dievam pateicīgi, ka šis nodoms – uzcelt šeit kapliču, ir piepildījies. Mums būs vieta, no kurienes izvadīt savus mirušos piederīgos un vieta, kur kopā satikties lūgšanā”.

Kapusvētki pārbaudīja tuvinieku izturību un pacietību, jo sākoties Sv. Misei iesāka līt smalks lietus, kas arvien pieņēmās spēkā, bet tas netraucēja nevienam lūgties par mūžībā aizgājušajiem tuviniekiem. Par muzikālo pavadījumu un dziedājumu rūpējās kārsavietes Ilze Bizule, Modesta Lukša, Linda Balalaiko un Marija Kononova, kurām Buku – Zelču kapsētā ir apglabāti radi. Patiesi sirsnīgā noskaņa tuvināja cilvēkus, noslēdzoties kapusvētkiem, cilvēki nesteidzās projām, vēlējās vēl pakavēties, lai dalītos atmiņās, lai pabūtu kopā un paši apskatītos iekārtoto kapliču. Visi atzina, ka tā esot iekārtota ļoti skaisti un bija priecīgi, ka šajā kapsētā būs vieta, no kuras pēdējā gaitā izvadīt mirušos tuviniekus.

Skaidrīte Krakope uzsvēra, ka vienai viņai neizdotos īstenot šo ideju, par idejas īstenošanu pateicās: biedrībai ”Balvu rajona partnerība”, par sadarbību Viļakas novada domei un Šķilbēnu pagasta pārvaldei, kapličas celtniekiem, personīgi Paulim Ločmelim, būvdarbu vadītājam Vilhelmam Pužulim, priesterim Sergejam Ivanovam, Kuldīgas un suitu prāvestam Andrim Vasiļevskim, kurš ziedoja zvanu kapličai, Pēterim Ločmelim, kurš parūpējas par solu un galda piegādāšanu, un visiem piederīgajiem par ziedojumiem. Sk. Krakope aicina cilvēkus nāk ar idejām un būt atsaucīgiem arī turpmāk. „Aicinu Jūs sakopt ne tikai savu piederīgo kapu kopiņas, bet arī tās kopiņas, kur apglabāti cilvēki, kuru mājās Jūs dzīvojat. Tā ir liela svētība. Paldies visiem, kas to jau dara šobrīd,” piebilda Sk. Krakope.


Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

27.06.2011
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Terēze, Gundega
Īsās ziņas
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...