Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pečoru pilsētas svētkos piedalās Viļakas novada ģitāristi

Viļakas novada delegācija 10. un 11.augustā apmeklēja Pečoru pilsētu Krievijā, lai piedalītos pilsētas svētkos, pārrobežu sadarbības projekta meistardarbnīcās un iepazītos ar vietējām tradīcijām. Viļakas novada svētku koncertā pārstāvēja Viļakas novada ģitāristu ansamblis, kurā spēlēja Šķilbēnu pagasta un Viļakas pilsētas jaunieši un kuru vada Vilis Cibulis.

Projekta Nr. ELRI-016 "Kultūras un radošo industriju centru attīstību Räpinā, Viļakā un Pečoros" meistardarbnīcu cikls noslēdzās Pečorus, jo šoreiz bija pienākusi reize, kad projekta partneriem no Krievijas bija jānoorganizē meistardarbnīcas dalībniekiem no Igaunijas un Latvijas. Amatniecības centrs Pečoros organizēja šīs aktivitātes. Katrs dalībnieks varēja piedalīties tikai vienā meistardarbnīcā, tāpēc ka meistardarbnīcu nodarbību laiks bija ierobežots, jo visiem bija jāpiedalās arī pilsētas svētkos. Viļakas novada ģitāristi - puiši izvēlējās piedalīties mūzikas instrumentu izgatavošanā, meitenes auduma apgleznošana, mākslas skolas skolotājas apguva olu apgleznošanu, citi interesenti izmēģināja prasmes portretu zīmēšanā. Meistari atzinīgi novērtēja Sandras Ločmeles aušanas prasmi, teica, ka esot ķēriens, lai tikai mājās uzstāda stelles un pilnveido aušanas prasmi. Savukārt Dāvis Serds varētu kļūt par podnieku, jo esot pareizā izjuta. Dalībnieki vēlējās vēl turpināt, bet bija jāsteidzas uz pilsētas svētku svinēšanu.

Pilsētas svētki Pečoros noritēja vietējiem ierastā kārtībā: tirdziņš no pilsētas administrācijas līdz brīvdabas estrādei; aizlūgums laukumā pie Pečoru klostera; gājiens no Pečoru  centra līdz estrādei; koncerts, kurā piedalās vietējie un sadarbības partneru pašdarbības kolektīvi; un vakara programma lielākajā Pečoru laukumā (pie viesnīcas). Šogad  svētku bērnu programmas daļā atzīmēja Mikimauša pastāvēšanas jubileju, bet jaunatne un pieaugušie varēja klausīties un uzdejot dažādu popmūzikas mākslinieku pavadībā. 10.augusta svētku programma noslēdzās ar salūtu. Pilsētas svētki vienmēr tiek svinēti augusta otrajā nedēļas nogalē, jo tas ir laiks, kad pilsētu atbrīvoja no vācu iekarotājiem.  Pečoros ciena un godina kara veterānus, kuri ir cīnījušies par valsti, lai viņu bērni un bērnu bērni varētu dzīvot brīvā valstī.

Mūsu ģitāristus Pečoru rajona administrācijas pārstāvji iepazina šogad maijā, kad viņi sniedza koncertu klosterī, bērnu un jauniešu radošajā festivālā. Pečoru rajona administrācijai ļoti iepatikās mūsu ģitāristi, tāpēc uzaicināja viņus uzstāties Pečoru pilsētas svētkos. Jau kopš 18.maija ģitāristi slepeni gatavojās, klusībā lūdzoties, nestāstot sabiedrībai, lai izteiktais piedāvājums piepildītos. Ģitāristi koncertā izpildīja dziesmas latviešu, angļu mēlēs un divas dziesmas bija iemācījušies dziedāt krieviski, kas arī tika uzņemts ar vislielākajiem aplausiem. Pečoriešiem ģitāristi ļoti patika, viņi brīnījās, ka tik daudz jaunieši spēlē ģitāru, ir motivēti to darīt, un apbrīnoja ģitāristu ansambļa vadītāju Vili Cibuli kā viņam izdodas piesaistīt un saglabāt jauniešu interesi. Pečoros būtu skolotāji, kuri varētu mācīt ģitārspēli, bet neesot intereses no jauniešu puses.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs pateicās Pečoru administrācijai, kura uzaicināja Viļakas novada domi kļūt par sadarbības partneri pārrobežu sadarbības projektā un izteica vēlēšanos, lai šī sadarbība turpinātos arī nākotnē, kā arī vēlēja, lai vienmēr ļauno uzvaram ar labo.

Pečoru lielākā bagātībā ir Pečoru klosteris, kura oficiālais izveidošanas laiks ir 1473.gads. Lai arī kādi kari un iekarotāji ir gājuši pāri, pateicoties Dieva gribai un piedzīvotajām daudzām brīnumainām izglābšanām, klosteris ir saglabāts un turpina attīstīties, dodot nozīmīgu ieguldīju pilsētas un reģiona garīgajā izaugsmē. Šobrīd klosterī dzīvo 80 brāļi, kuri paši ir ierīkojuši dārzus, kur izaudzēt sev nepieciešamos dārzeņus un augļus iztikai, kā arī nodrošina dievkalpojumu norisi visās baznīcās klostera teritorijā. Piesakot savlaicīgi ekskursiju, visiem interesentiem ir iespējams, apmeklēt klosteri kāda brāļa –gida pavadībā. Mēs arī apmeklējam Pečoru klostera pazemes kapenes, kur ir apglabāti mirušie klostera brāļi, ielūkojāmies dārzā virs zvanu torņiem, bija iespējams staigāt pa klostera nocietinājuma mūriem un iztēloties, ka dzīvojam kādā 15. vai 16.gadsimtā. Mūsu šoferis Jānis Mežals, braucot mājup, turpināja jauniešus izglītot vēsturē, jo noorganizēja, lai jaunieši Ostrovā pārietu pāri vienam no vecākajiem ķēžu tiltiem, un apmeklētu Staļina līniju, kur ir izveidots muzejs, izvietojot II Pasaules kara tehniku un aprīkojumu.

Gandrīz visi jaunieši no Šķilbēnu pagasta un Viļakas pilsētas pirmo reizi apmeklēja Krieviju. Viņi ir tik jauni, ka viņi vēl nebija dzimuši, kad pastāvēja Padomju Savienība, tāpēc viņiem nav nekādu atmiņu par Krieviju. Jaunieši atzinīgi novērtēja dotu iespēju piedalīties un pārstāvēt Viļakas novadu Pečoru pilsētas svētkos, taču bija nepatīkami pārsteigti, ka Krievijā vēl nav ienākusi tradīcija visu sakopt. Jaunieši bija pārsteigti, ka zāle nav nopļauta pat brīvdabas estrādes teritorijā un laukumā pie viesnīcas, kā arī daudz nesakoptāki ir privātmāju pagalmi. Jaunieši atzina, ka Latvija ir daudz sakoptāka.
Vēlēsim jauniešiem muzicēšanas prieku un lai ģitāristiem izdodas spēlēt nevienos vien pilsētas svētkos ārpus Latvijas! Liels paldies mūsu gidam Oļegam no Pečoru rajona administrācijas, kurš rūpējās, lai latvieši vienmēr visur nokļūtu laikā un būtu informēti par pasākumu norisi!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

12.08.2013
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis
Īsās ziņas
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā no plkst. 13:00 Viļakas pilsētas estrādē Mazā Stiprinieka 7 varoņdarbi ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...