Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pečoru pilsētas svētkos piedalās Viļakas novada ģitāristi

Viļakas novada delegācija 10. un 11.augustā apmeklēja Pečoru pilsētu Krievijā, lai piedalītos pilsētas svētkos, pārrobežu sadarbības projekta meistardarbnīcās un iepazītos ar vietējām tradīcijām. Viļakas novada svētku koncertā pārstāvēja Viļakas novada ģitāristu ansamblis, kurā spēlēja Šķilbēnu pagasta un Viļakas pilsētas jaunieši un kuru vada Vilis Cibulis.

Projekta Nr. ELRI-016 "Kultūras un radošo industriju centru attīstību Räpinā, Viļakā un Pečoros" meistardarbnīcu cikls noslēdzās Pečorus, jo šoreiz bija pienākusi reize, kad projekta partneriem no Krievijas bija jānoorganizē meistardarbnīcas dalībniekiem no Igaunijas un Latvijas. Amatniecības centrs Pečoros organizēja šīs aktivitātes. Katrs dalībnieks varēja piedalīties tikai vienā meistardarbnīcā, tāpēc ka meistardarbnīcu nodarbību laiks bija ierobežots, jo visiem bija jāpiedalās arī pilsētas svētkos. Viļakas novada ģitāristi - puiši izvēlējās piedalīties mūzikas instrumentu izgatavošanā, meitenes auduma apgleznošana, mākslas skolas skolotājas apguva olu apgleznošanu, citi interesenti izmēģināja prasmes portretu zīmēšanā. Meistari atzinīgi novērtēja Sandras Ločmeles aušanas prasmi, teica, ka esot ķēriens, lai tikai mājās uzstāda stelles un pilnveido aušanas prasmi. Savukārt Dāvis Serds varētu kļūt par podnieku, jo esot pareizā izjuta. Dalībnieki vēlējās vēl turpināt, bet bija jāsteidzas uz pilsētas svētku svinēšanu.

Pilsētas svētki Pečoros noritēja vietējiem ierastā kārtībā: tirdziņš no pilsētas administrācijas līdz brīvdabas estrādei; aizlūgums laukumā pie Pečoru klostera; gājiens no Pečoru  centra līdz estrādei; koncerts, kurā piedalās vietējie un sadarbības partneru pašdarbības kolektīvi; un vakara programma lielākajā Pečoru laukumā (pie viesnīcas). Šogad  svētku bērnu programmas daļā atzīmēja Mikimauša pastāvēšanas jubileju, bet jaunatne un pieaugušie varēja klausīties un uzdejot dažādu popmūzikas mākslinieku pavadībā. 10.augusta svētku programma noslēdzās ar salūtu. Pilsētas svētki vienmēr tiek svinēti augusta otrajā nedēļas nogalē, jo tas ir laiks, kad pilsētu atbrīvoja no vācu iekarotājiem.  Pečoros ciena un godina kara veterānus, kuri ir cīnījušies par valsti, lai viņu bērni un bērnu bērni varētu dzīvot brīvā valstī.

Mūsu ģitāristus Pečoru rajona administrācijas pārstāvji iepazina šogad maijā, kad viņi sniedza koncertu klosterī, bērnu un jauniešu radošajā festivālā. Pečoru rajona administrācijai ļoti iepatikās mūsu ģitāristi, tāpēc uzaicināja viņus uzstāties Pečoru pilsētas svētkos. Jau kopš 18.maija ģitāristi slepeni gatavojās, klusībā lūdzoties, nestāstot sabiedrībai, lai izteiktais piedāvājums piepildītos. Ģitāristi koncertā izpildīja dziesmas latviešu, angļu mēlēs un divas dziesmas bija iemācījušies dziedāt krieviski, kas arī tika uzņemts ar vislielākajiem aplausiem. Pečoriešiem ģitāristi ļoti patika, viņi brīnījās, ka tik daudz jaunieši spēlē ģitāru, ir motivēti to darīt, un apbrīnoja ģitāristu ansambļa vadītāju Vili Cibuli kā viņam izdodas piesaistīt un saglabāt jauniešu interesi. Pečoros būtu skolotāji, kuri varētu mācīt ģitārspēli, bet neesot intereses no jauniešu puses.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs pateicās Pečoru administrācijai, kura uzaicināja Viļakas novada domi kļūt par sadarbības partneri pārrobežu sadarbības projektā un izteica vēlēšanos, lai šī sadarbība turpinātos arī nākotnē, kā arī vēlēja, lai vienmēr ļauno uzvaram ar labo.

Pečoru lielākā bagātībā ir Pečoru klosteris, kura oficiālais izveidošanas laiks ir 1473.gads. Lai arī kādi kari un iekarotāji ir gājuši pāri, pateicoties Dieva gribai un piedzīvotajām daudzām brīnumainām izglābšanām, klosteris ir saglabāts un turpina attīstīties, dodot nozīmīgu ieguldīju pilsētas un reģiona garīgajā izaugsmē. Šobrīd klosterī dzīvo 80 brāļi, kuri paši ir ierīkojuši dārzus, kur izaudzēt sev nepieciešamos dārzeņus un augļus iztikai, kā arī nodrošina dievkalpojumu norisi visās baznīcās klostera teritorijā. Piesakot savlaicīgi ekskursiju, visiem interesentiem ir iespējams, apmeklēt klosteri kāda brāļa –gida pavadībā. Mēs arī apmeklējam Pečoru klostera pazemes kapenes, kur ir apglabāti mirušie klostera brāļi, ielūkojāmies dārzā virs zvanu torņiem, bija iespējams staigāt pa klostera nocietinājuma mūriem un iztēloties, ka dzīvojam kādā 15. vai 16.gadsimtā. Mūsu šoferis Jānis Mežals, braucot mājup, turpināja jauniešus izglītot vēsturē, jo noorganizēja, lai jaunieši Ostrovā pārietu pāri vienam no vecākajiem ķēžu tiltiem, un apmeklētu Staļina līniju, kur ir izveidots muzejs, izvietojot II Pasaules kara tehniku un aprīkojumu.

Gandrīz visi jaunieši no Šķilbēnu pagasta un Viļakas pilsētas pirmo reizi apmeklēja Krieviju. Viņi ir tik jauni, ka viņi vēl nebija dzimuši, kad pastāvēja Padomju Savienība, tāpēc viņiem nav nekādu atmiņu par Krieviju. Jaunieši atzinīgi novērtēja dotu iespēju piedalīties un pārstāvēt Viļakas novadu Pečoru pilsētas svētkos, taču bija nepatīkami pārsteigti, ka Krievijā vēl nav ienākusi tradīcija visu sakopt. Jaunieši bija pārsteigti, ka zāle nav nopļauta pat brīvdabas estrādes teritorijā un laukumā pie viesnīcas, kā arī daudz nesakoptāki ir privātmāju pagalmi. Jaunieši atzina, ka Latvija ir daudz sakoptāka.
Vēlēsim jauniešiem muzicēšanas prieku un lai ģitāristiem izdodas spēlēt nevienos vien pilsētas svētkos ārpus Latvijas! Liels paldies mūsu gidam Oļegam no Pečoru rajona administrācijas, kurš rūpējās, lai latvieši vienmēr visur nokļūtu laikā un būtu informēti par pasākumu norisi!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

12.08.2013
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Līksma, Bārbala
Īsās ziņas
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
26. aprīlī plkst. 11:40 Viļakas pamatskolā tikšanās ar dzejnieci, bērnu literatūras autori Inesi Zanderi ...
26. aprīlī pirmo reizi Gulbenē notiks biznesa uzsācēju gadatirgus ...
27. aprīlī plkst. 12:00 Viļakas novada bibliotēkā tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un žurnālistu Māri Runguli ...
27. aprīlī plkst. 13:30 Medņevas Tautas namā tikšanās ar rakstnieku Māri Runguli ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
2. maijā plkst. 11:00 Medņevas Tautas namā tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...