Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pečoru pilsētas svētkos piedalās Viļakas novada ģitāristi

Viļakas novada delegācija 10. un 11.augustā apmeklēja Pečoru pilsētu Krievijā, lai piedalītos pilsētas svētkos, pārrobežu sadarbības projekta meistardarbnīcās un iepazītos ar vietējām tradīcijām. Viļakas novada svētku koncertā pārstāvēja Viļakas novada ģitāristu ansamblis, kurā spēlēja Šķilbēnu pagasta un Viļakas pilsētas jaunieši un kuru vada Vilis Cibulis.

Projekta Nr. ELRI-016 "Kultūras un radošo industriju centru attīstību Räpinā, Viļakā un Pečoros" meistardarbnīcu cikls noslēdzās Pečorus, jo šoreiz bija pienākusi reize, kad projekta partneriem no Krievijas bija jānoorganizē meistardarbnīcas dalībniekiem no Igaunijas un Latvijas. Amatniecības centrs Pečoros organizēja šīs aktivitātes. Katrs dalībnieks varēja piedalīties tikai vienā meistardarbnīcā, tāpēc ka meistardarbnīcu nodarbību laiks bija ierobežots, jo visiem bija jāpiedalās arī pilsētas svētkos. Viļakas novada ģitāristi - puiši izvēlējās piedalīties mūzikas instrumentu izgatavošanā, meitenes auduma apgleznošana, mākslas skolas skolotājas apguva olu apgleznošanu, citi interesenti izmēģināja prasmes portretu zīmēšanā. Meistari atzinīgi novērtēja Sandras Ločmeles aušanas prasmi, teica, ka esot ķēriens, lai tikai mājās uzstāda stelles un pilnveido aušanas prasmi. Savukārt Dāvis Serds varētu kļūt par podnieku, jo esot pareizā izjuta. Dalībnieki vēlējās vēl turpināt, bet bija jāsteidzas uz pilsētas svētku svinēšanu.

Pilsētas svētki Pečoros noritēja vietējiem ierastā kārtībā: tirdziņš no pilsētas administrācijas līdz brīvdabas estrādei; aizlūgums laukumā pie Pečoru klostera; gājiens no Pečoru  centra līdz estrādei; koncerts, kurā piedalās vietējie un sadarbības partneru pašdarbības kolektīvi; un vakara programma lielākajā Pečoru laukumā (pie viesnīcas). Šogad  svētku bērnu programmas daļā atzīmēja Mikimauša pastāvēšanas jubileju, bet jaunatne un pieaugušie varēja klausīties un uzdejot dažādu popmūzikas mākslinieku pavadībā. 10.augusta svētku programma noslēdzās ar salūtu. Pilsētas svētki vienmēr tiek svinēti augusta otrajā nedēļas nogalē, jo tas ir laiks, kad pilsētu atbrīvoja no vācu iekarotājiem.  Pečoros ciena un godina kara veterānus, kuri ir cīnījušies par valsti, lai viņu bērni un bērnu bērni varētu dzīvot brīvā valstī.

Mūsu ģitāristus Pečoru rajona administrācijas pārstāvji iepazina šogad maijā, kad viņi sniedza koncertu klosterī, bērnu un jauniešu radošajā festivālā. Pečoru rajona administrācijai ļoti iepatikās mūsu ģitāristi, tāpēc uzaicināja viņus uzstāties Pečoru pilsētas svētkos. Jau kopš 18.maija ģitāristi slepeni gatavojās, klusībā lūdzoties, nestāstot sabiedrībai, lai izteiktais piedāvājums piepildītos. Ģitāristi koncertā izpildīja dziesmas latviešu, angļu mēlēs un divas dziesmas bija iemācījušies dziedāt krieviski, kas arī tika uzņemts ar vislielākajiem aplausiem. Pečoriešiem ģitāristi ļoti patika, viņi brīnījās, ka tik daudz jaunieši spēlē ģitāru, ir motivēti to darīt, un apbrīnoja ģitāristu ansambļa vadītāju Vili Cibuli kā viņam izdodas piesaistīt un saglabāt jauniešu interesi. Pečoros būtu skolotāji, kuri varētu mācīt ģitārspēli, bet neesot intereses no jauniešu puses.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs pateicās Pečoru administrācijai, kura uzaicināja Viļakas novada domi kļūt par sadarbības partneri pārrobežu sadarbības projektā un izteica vēlēšanos, lai šī sadarbība turpinātos arī nākotnē, kā arī vēlēja, lai vienmēr ļauno uzvaram ar labo.

Pečoru lielākā bagātībā ir Pečoru klosteris, kura oficiālais izveidošanas laiks ir 1473.gads. Lai arī kādi kari un iekarotāji ir gājuši pāri, pateicoties Dieva gribai un piedzīvotajām daudzām brīnumainām izglābšanām, klosteris ir saglabāts un turpina attīstīties, dodot nozīmīgu ieguldīju pilsētas un reģiona garīgajā izaugsmē. Šobrīd klosterī dzīvo 80 brāļi, kuri paši ir ierīkojuši dārzus, kur izaudzēt sev nepieciešamos dārzeņus un augļus iztikai, kā arī nodrošina dievkalpojumu norisi visās baznīcās klostera teritorijā. Piesakot savlaicīgi ekskursiju, visiem interesentiem ir iespējams, apmeklēt klosteri kāda brāļa –gida pavadībā. Mēs arī apmeklējam Pečoru klostera pazemes kapenes, kur ir apglabāti mirušie klostera brāļi, ielūkojāmies dārzā virs zvanu torņiem, bija iespējams staigāt pa klostera nocietinājuma mūriem un iztēloties, ka dzīvojam kādā 15. vai 16.gadsimtā. Mūsu šoferis Jānis Mežals, braucot mājup, turpināja jauniešus izglītot vēsturē, jo noorganizēja, lai jaunieši Ostrovā pārietu pāri vienam no vecākajiem ķēžu tiltiem, un apmeklētu Staļina līniju, kur ir izveidots muzejs, izvietojot II Pasaules kara tehniku un aprīkojumu.

Gandrīz visi jaunieši no Šķilbēnu pagasta un Viļakas pilsētas pirmo reizi apmeklēja Krieviju. Viņi ir tik jauni, ka viņi vēl nebija dzimuši, kad pastāvēja Padomju Savienība, tāpēc viņiem nav nekādu atmiņu par Krieviju. Jaunieši atzinīgi novērtēja dotu iespēju piedalīties un pārstāvēt Viļakas novadu Pečoru pilsētas svētkos, taču bija nepatīkami pārsteigti, ka Krievijā vēl nav ienākusi tradīcija visu sakopt. Jaunieši bija pārsteigti, ka zāle nav nopļauta pat brīvdabas estrādes teritorijā un laukumā pie viesnīcas, kā arī daudz nesakoptāki ir privātmāju pagalmi. Jaunieši atzina, ka Latvija ir daudz sakoptāka.
Vēlēsim jauniešiem muzicēšanas prieku un lai ģitāristiem izdodas spēlēt nevienos vien pilsētas svētkos ārpus Latvijas! Liels paldies mūsu gidam Oļegam no Pečoru rajona administrācijas, kurš rūpējās, lai latvieši vienmēr visur nokļūtu laikā un būtu informēti par pasākumu norisi!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

12.08.2013
Kalendārs
« Februāris 2018 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alma, Annemarija
Īsās ziņas
Viļakas kultūras namā 17.martā pulksten 18.00 astotā dziesmu draugu tikšanās muzikālajā kafejnīcā "PIE ELLAS". ...
23.februārī plkst. 19:00 Upītes TN reāla filma "Zāģeri", ieeja brīva ...
Konkursā piedalās Viļakas novada iedzīvotāji, skolu audzēkņi, visi, kam ir tuvs Viļakas novads. Konkurss noslēdzas 2018. gada 28. februārī. ...
26.10.2017.-15.03.2018. skatāma Valerijana Dadžāna izstāde ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...