Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas 720 gadu jubilejas atraktīvākie pasākumi

Viens no aktīvākajiem pasākumiem Viļakas 720 gadu jubilejas pasākumu nedēļā- 2.augustā, bija Starppaaudžu sporta svētki senatnīgā stilā, kuriem Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra jaunieši gatavojās jau savlaicīgi un ar interesantu pieeju. Sporta svētkus atbalstīja programma „Jaunatne darbībā” un tie norisinājās jauniešu iniciatīvu projekta Nr. LV-12-E11-2013-R1 „Ar entuziasmu Viļakai” ietvaros, tāpēc gatavošanās svētkiem bija savdabīgāka un interesantāka pašiem organizatoriem. Svētki tika plānoti senatnīgā stilā, tāpēc jaunieši sākotnēji iepazinās ar senajām spēlēm un rotaļām, dažas no tām tika iekļautas arī svētku programmā, kā arī devās uz Ludzas amatnieku centru, kur arī smēlās idejas svētkiem. Tiesnešu tērpu darināšana un sporta programmas izstrāde bija interesants un sarežģīts process, kurā jaunieši guva jaunu un noderīgu pieredzi.

Sporta svētku mērķis bija veicināt visu paaudžu iesaistīšanos sportiskās aktivitātēs, popularizēt tās kā lietderīgu brīvā laika pavadīšanu ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem, kā arī stiprināt draudzību un vienotību starp novada paaudžu iedzīvotājiem.

Sporta svēkos tika iekļautas dažādas disciplīnas, kurās piedalīties varēja katrs interesents individuāli, kā arī ģimenes vai draugu komandā. Katra disciplīna tika vētēta individuāli pa vecuma grupām un dzimumiem. Ģimeņu, radu, draugu paziņu  komandām tika summēti iegūtie rezultāti attiecīgajās disciplīnās. Apbalvots tika katra vecuma grupas labākā rezultāta ieguvējs individuālajās disciplīnās.

Rezultāti individuālajās disciplīnās:

  • Cūciņas kaušana – Sandis Leitens, Kristaps Gruševs, Elvis Logins, Jānis Gruševs, Endijs Pumpa, Viktorija Agnese Vancāne, Laura Orlovska, Līga Gruševa, Ināra Barvika, Samanta Jugāne.
  • Fiksais spēriens – Kaspars Babāns, Andrejs Solovjovs, Māris Martinovs, Dzintars Dvinskis, Vairis Logins, Laura Orlovska, Samanta Jugāne, Sendija Zaremba, Solvita Gruševa, Inese Rēvalde.
  • Neveiklais zvejnieks – Ivars Babāns, Rihards Motresku, Aivars Smirnovs, Kaspars Babāns, Nauris Molčanovs, Edgars Abrickis, Solvita Gruševa, Benedikta Motresku, Inga Macāne, Laura Orlovska, Kamila Andersone.
  • Daiļais nesiens- Solvita Gruševa, Benedkita Motresku.
  • Deviņvīru spēks- Elvis Logins, Aivars Smirnovs.
  • Lototrons- Jānis Gruševs, Andris Jeromāns, Arnis Leitens, Rihards Motresku, Kaspars Babāns, Viktorija Agnese Vancāne, Terēzija Babāne, Benedikta Motresku, Elīna Sprukule, Samanta Jugāne.
  • Karstās pēdas – Kaspars Babāns, Mareks Prancāns, Arvils Zelčs, Alvis Šmits, Aivars Smirnovs, Alise Prancāne, Samanta Jugāne, Santa Komane, Benedikta Motresku.

Komandu sporta spēles

  • Komandu/ ģimeņu stafete: Komandu stafetē 1. Vietu ieguva komanda „SAIP”- Pāvels Petrovs, Ineta Mulere, Aleksejs Cvetkovs un Sanita Jeromāne. 2.vietu- komanda „ Parka pils”- Dzintars Elksnis, Pauls Elksnis, Ināra Barvika un Inga Barvika, 3.vietu- komanda „Smurfi”- Daniels Galakrodzenieks, Reivis Orlovskis, Roberts Rēvalds un Romualds Rēvalds. Ģimeņu stafetē 1. vietu ieguva Prancānu ģimene no Medņevas, 2.vietu- Gruševu ģimene „Visi melnā” no Viļakas, 3.vietu- Babānu ģimene „Simpsoni” no Medņevas.
  • Virves vilkšanā pirmo vietu ieguva komanda, kuras sastāvā bija- Nauris Molčanovs, Roberts Veins, Laura Orlovska un Elīna Sprukule.
  • Dvieļu volejbolā pirmo vietu ieguva- Aleksejs Cvetkovs un Ineta Mulere.

Paldies visiem, kas piedalījās! Apsveicam uzvarētājus, kuri nepagura un neskatoties uz laika apstākļiem piedalījās sporta spēlēs!

Pateicamies Viļakas novada domei, īpaši Sandrai Ločmelei, Vinetai Zeltkalnei, Ervīnam Veļķerim un Ēvaldam Vancānam par atbalstu sporta svētku realizēšanā. Paldies arī Žīguru un Medņevas Jauniešu iniciatīvu centra vadītājām Artai Brokānei un Kristīnei Loginai.

Makšķerēšanas sacensībās „Iemetam. Izvelkam. Ir!” piedalījās 11 braši vīri: Žanis Šimanovskis, Raimonds Ielaidnis, Andris Turkins, Kazimirs Anspaks, Aleksandrs Calpanovs, Valdis Prancāns, Juris Mednis, Vitolds Prancāns, Andris Veisis, Agris Afanasjevs, Jānis Dreimanis, kuri nenobijās no lietus un plkst.4.30 bija ierindā, lai piedalītos sacensībās. Prieks makšķerēšanas sacensībās bija redzēt vīriešus, kuri ikdienā pildot savus tiešos pienākumus daudz retāk nekā sievietes apmeklē pasākumus. Žēl, ka neviena daiļā dzimuma pārstāve neuzdrošinājās sacensties ar vīriem, bet ziniet sievas, vakance par labākās makšķerētājas godu ir brīva.

Makšķerēšanās sacensībās 1.vietu ieguva Kazimirs Anspaks, kuram loma svars bija 7,5 kg, 2.vietu ieguva Andris Turkins ar 5,22 kg lielu lomu, 3.vietu izcīnīja Aleksandrs Calpanovs ar 2,83 kg. Aleksandram Calpanovam izdevās nozvejot arī lielāko zivi, kas svēra 0,380 kg, nedaudz vieglāka zivs bija Raimondam Ielaidnim, tā svēra 0,360 kg. Vecākajam sacensību dalībniekam ir 65 gadi, bet jaunākajam 28 gadi. Visus makšķerētājus cienāja ar gardo zupu, ko bija pagatavojušas Skaidrīte Šaicāne un Valentīna Kaļāne.

Teksts: Madara Jeromāne, Vineta Zeltkalne
Foto: Vineta Zeltkalne

„Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

08.08.2013
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Eižēnija, Ženija
Īsās ziņas
26. martā plkst. 03:00 pāreja uz vasaras laiku ...
Viļakas novada dome 2017. gadā izsludina projektu konkursu topošajiem un jaunajiem uzņēmēju projektiem Viļakas novadā. Projektu pieteikumi no 2017. gada 10. marta līdz 2017. gada......
Aptaujas anketa Viļakas novada iedzīvotājiem ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
24. martā plkst. 17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē koncerts ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
29. martā plkst. 13:00 Viļakas novada domes zālē LAD seminārs par aktualitātēm 2017. gada platību maksājumos ...
1. aprīlī plkst. 9:30 Rekavas vidusskolas sporta namā Viļakas novada čempionāts novusā ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Lūdz atbalstīt īsfilmas tapšanu ...
Slidotavas Žīguros darba laiki ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
Aicinām iesaistīties Latgales patriotisko dziesmu koncerta repertuāra atlasē ...
Atkritumu apsaimniekošanas aktualitātes ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Ziemeļlatgales velomaršruts Nr.34 "Rypoj vasals!" ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...