Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Izdzīvota skaista svētku nedēļa Viļakai 720 /salūta video/

Plaši apmeklētās svētku nedēļas kulminācija bija sestdienas, 3.augusta, pasākumi, kad visas dienas garumā Pils ielā notika interesantas aktivitātes, Viļakas pašvaldības un valsts iestādes piedalījās svētku gājienā, notika konkursu uzvarētāju apbalvošanu un vieskoncerta „Atkal, atkal, ir debesis pušu” noskatīšanās.

3.augusta sestdienas rīts Viļakā sākās neparastāk kā ierasti, jo ne tikai sazvanījās katoļu, luterāņu un pareizticīgo baznīcu zvani, bet īpaši tika modināti viļacēni un pilsētas viesi. Pie Viļakas novada domes bija sapulcējušies Viļakas mūzikas un mākslas skolas saksofonisti, jauktais vokālais koris „Viola” no Šķilbēnu pagasta, mīmi no Rīgas un draudzīgais Ezis ar trim ežukiem. Viens, div, trīs, visi izvingrojās un ņimpri aizsoļoja uz Pils ielu.  Amatnieku tirdziņā bija piedāvājums visām gaumēm, bērniem dažādi saldumi, sievietēm skaistumlietiņas, vīriem īsts pašdarināts miestiņš. Bija prieks sastapt arī no bišu vaska veidotu ezīti  un tikai kolekcionāri prata andelēties Krāmu tirdziņā, ko organizēja privātmuzejs „Cīrulīši”.


Vislielākā iedzīvotāju interese bija par Valsts robežsardzes kopā ar Viļakas un Aviācijas pārvaldēm un Valsts robežsardzes koledžas noorganizētajām aktivitātēm. Visiem interesentiem bija iespējams iekāpt īstā helikopterā, pārliecināties par kinologu un viņu dienesta suņu prasmēm, izvēlēties par savu mīluli vienu no četriem suņiem, kuri piedalījās paraugdemonstrējumos, iepazīties ar robežsardzes eķipējumu, paņemt ieročus, iemācīties atpazīt viltotas pases. Ļoti pieprasīta bija izvizināšanās ar kvadricikliem, tie kārtīgi pierūcināja Pils ielu. Bija daudz puišu, kuri Robežsardzes teltī un (vai) „Kroma kolna brolistes” izveidotajā pilī pavadīja visu dienu, jo interesēja viss par ieročiem, apģērbu, zobeniem, daudzi gribēja aizsargāt Viļakas pili, bet tam uzdevumam izvēlējās stiprus vīrus no robežsardzes, Viļakas jauniešiem, folkloras kopas, kuri godam aizstāvēja Viļaku no uzbrucējiem, pasargājot bērnus un sievietes no „kakla kungiem”.


Iedzīvotāji, kuriem mazāk interesēja bruņošanās noslēpumi un eķipējumi, zaļajā estrādē varēja izbaudīt skaistu kultūras programmu. Priecājoties par Viļakas kultūras nama kolektīvu „Dēka”, „Dēkaiņi”, „Sudaruški” priekšnesumiem, izsmejoties par mīmu skečiem un klaunu jokiem, apgūstot Viļakas kultūras nama līnijdejotāju pavadībā deju soļus, jo kā uzsvēra zaļās estrādes saimniece Ineta Lindenberga vakara ballei ir kārtīgi jāsamācās dejot, lai ballē nesēdētu malā un varētu citiem „paspīdēt” ar savām dejot prasmēm. Viļakas svētkus pasākumus bagātināja arī Alūksnes deju kopas „Jukums” koncertuzvedums „Malēnieši – smalki ļaudis”. Lieliski bija Viļakas novada domes sadarbības partnera Räpinas pašvaldības kolektīvi. Igauniju pārstāvēja deju kolektīvs „NÕTKED JA KARVASED”, vadītājs  Piret Varjund, un vokālais ansamblis „RODNOI RASPEV”, vadītājs Hiie Taal Dziedātājas dziedāja krievu, ukraiņu valodās. Igauņu dejotāji savās dejās izspēlēja nevienu vien stāstu par dzīvesprieku un mīlestību.


Krāšņajā svētku gājienā valsts, Latgales, Viļakas novada un pilsētas karogus veda robežsardzes kvadricikli, Viļakas pašvaldības iestādes godam bija izpildījušas mājas darbu un sagatavojušas skaistus noformējumus. Modernie motocikli vienojās kopīgā rūcienā ar senajiem motociklistiem un izbrauca cauri pilsētai, gājienu noslēdza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Viļakas posteņa ugunsdzēsības mašīna un SIA „Ķira” lauksaimniecības tehnika.


Svētku noslēgumā piedalījās grāfiene Alina Lippe-Lipska (Inita Raginska) ar meitām Mariju, Rafaelu, Sofiju un Imeldu (lomās iejutās Madara Jeromāne, Rūta Cibule, Zane Prancāne un Viktorija Ivanovska). Uzrunājot svētku pasākuma apmeklētājus, grāfiene Alina Lippe-Lipska teica: „Marienhauzena. Mana tauta. Ir pagājuši daudzi gadsimti, pārdzīvoti dažādi laiki, dažādas varas ir valdījušas pār Marienhauzenu, Viļaku! Es zinu, ka te dzīvoja un redzu, ka te dzīvo un dzīvos ļaudis, kas par spīti visam, šo seno Latgales zemes stūrīti mīl, ciena un ir tam uzticīgi. Vienmēr mīliet un cieniet šo zemi un savu pilsētu!”.


„720 gadus mūsu senči ir kopuši mūsu kultūru un tradīcijas un sargājuši mūsu identitāti. Reiz Latvijā bija izsludināts zīmējumu konkurss, kura moto bija uzzīmēt,kad bērns jūtas drošībā. Konkursa uzvarētājs bija zīmējums, kur bērns turas vecākiem pie rokas. Tas nebija bērns ar miesassargiem vai bērns uz tanka. Droši vien jums ir zināmas tās izjūtas, kad mēs kā bērni esam turējušies vecākiem pie rokas vai arī mūsu bērni turas mums pie rokas un saka: Tas ir mans tētis! Tā ir mana mamma! Un es mīlu viņus neskatoties uz viņu cilvēciskajām vājībām un trūkumiem. Svētku nedēļas pasākumos ieskatoties cilvēku sejās un acīs redzēju, ka visus vieno smaids un neizteiktie vārdi: Tā ir mana pilsēta! Es viņu mīlu! Tā ir mana pilsēta, mana Viļaka! Katram ir savas atmiņas par Viļaku, kas ir ļoti dārgas! Neskatoties uz visām nepilnīgām, kas ir šai pilsētai, tā ir mana pilsēta, kuru es mīlu! Sirsnīgi sveicu svētkos! Novēlu, lai mēs svinētu ne tikai 720, bet arī 730, 750 un tūkstošgadi! Dievs svētī Latviju!” emocionāli un no sirds klātesošos uzrunāja Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.


Viļaku 720 gados sveica Räpinas pašvaldības pārstāvis Leo Kütt, Pitalovas rajona padomes priekšsēdētāja Jeļena Vladimirovna Krilova, Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa, Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis, viņi ar cieņu novērtēja Viļakas kā apdzīvotas vietas bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, vēlēja turpināt attīstīties un saglabāt savas bagātības. Svētku koncertā visattapīgākā bija Valentīna Goldinova, kura ne tikai sveica svētkos dziedot latviski un krieviski, bet arī pamanījās izdancināt Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Leonīdu Cvetkovu un Viļakas novada domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu.


Beidzot uzzinājām konkursu uzvarētājus!  Par konkursa „Ezīgākais ezis” uzvarētāju kļuva „Ezis Dzelzsvīrs”, kuru izgatavoja Igors Trešutins, 2.vietu izcīnīja Birutas Ločmeles izveidotas ezis „Ezis Viļaka – Medņeva” un 3.vietā Elvija Koniševa ezis „Viļakas adatainis”.


Konkursa „Veidosim skaistu un sakoptu savu novadu” laureāti:

• sakoptākā pagasta pārvalde - Žīguru pagastu pārvalde;
• sakoptākās iestādes, uzņēmumi novadā: 1.vieta Medņevas pirmsskolas izglītības iestāde „Pasaciņa”, 2.vieta z/s Ezermala, 3.vieta SIA Smeldze;
• sakoptākās individuālās mājas novadā: 1.vieta „Ķirši” Lodumas ciemā, Medņevas pagastā; 2.vieta „Kalnāji” Slotukalnā, Medņevas pagastā; 3.vieta „Skalbes” Kupravā;
• sakoptākās daudzdzīvokļu mājas novadā: 1.vieta „Kārkliņi” Borisovā; 2.vieta „Jaunmuiža” Rekovā; 3.vieta„Sīmaņi” Semenovā.
• specbalvas saņēma - „Akācijas” Žīguros;  z/s Kotiņi, „Strazdiņi” Borisovā.

„Zīmējumu un radošo darbu konkursā Viļakai (Marienhauzenai) -720” (moto “VIĻAKA-DVĒSELES AKA”) uzvarētāji:
• 1.vieta - Megija Bordāne, Pēteris Pužulis, Lucija Ercika, Edita Viļuma, lze Keiša, Domeniks Slišāns, Signe Slišāne;
• 2.vieta - Žaklīna Orlovska, Santa Konovalova, Santa Saida, Alens Borisovs;
• 3.vieta - Keita Emīlija  Orlovska, Karīna Aleksāne, Kristers Vasara;
• Simpātiju balva - Keita Emīlija  Orlovska, Iluta Keiša, Diana Adamova un Sergejs Narubins;

Pateicības skolotājiem – konsultantiem - Aina Cibule, Inese Rēvalde, Sanita Orlovska, Bibliotekārei Editai Viļumai

Konkursa zīmējumus var apskatīt Viļakas novada muzejā, bet konkursas radošos darbus skatiet šeit.

Noslēguma pasākuma skatuves noformējumā izmantoti  Viļakas novada bibliotēkas organizētās akcijas „Musturdeķis Viļakai” (dāvana 720. gadadienā) izveidotās kolāžas. Viļakas musturdeķis ir veidots no 775 gabaliņiem, kurus darināja 83 rokdarbnieces, ieadot tajā savas labās domas, krāsas, vēlējumus, Viļakas novada krāšņumu un senatnes elpu.

Kad lielā intriga par konkursu uzvarētājiem bija noslēgusies ar uzvarētāju apbalvošanu, cilvēki varēja ļauties viesmākslinieku koncertam. Priecāties par tautas deju ansambļa „Līgo” bērnu studijas raito un iznesīgo deju soli; dziedāt līdzi Olgai Rajeckai, Ievai Akurāterei, Edītei  Baukšķeniecei, Raimondai Vazdikai un „Eolikai” pagājušā gadsimta 80.gadu populārās dziesmas; novērtēt jaunos dziedošos talantus un uzdrīkstēties kopā izdzīvot svētkus. Pusnaktī  svētku salūts izgaismoja Viļakas debesis.


Gaidīt gaidīju svētku nedēļu, bet tā pagāja tik ātri, ka gribētos, lai pasākumi turpinātos vēl un vēl. Tik plašu, garu un daudzveidīgu svētku programmu  ikvienai gaumei un vecumam Viļaka sen nebija piedzīvojusi. PALDIES TEV VIĻAKAS PILSĒTAS un NOVADA IEDZĪVOTĀJ, ka apmeklēji svētku nedēļas pasākumus! PALDIES visiem viesiem no tuviem un tāliem novadiem par izrādīto cieņu Viļakai 720. gadadienā! PALDIES LIELAJAM EZIM, kura smaids priecēja ikvienu un daudzi izmantoja iespēju nofotografēties ar Viļakas simbolu - ezīti! PALDIES visiem Viļakas novada iestāžu čaklajiem rūķīšiem, kuri atsaucās Viļakas novada kultūras metodiķes Sandras Ločmeles aicinājumam un ar savu darbu, idejām bagātināja svētku programmu un nodrošināja svētku norisi!

Uz tikšanos nākamajās jubilejās, jo mēs mīlam mūsu Viļaku!!!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

Konkursa uzvarētāju sarakstus iesniedza konkursu vērtēšanas komisijas

08.08.2013
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaija, Kornēlija
Īsās ziņas
Ikviens jaunietis, kurš veic brīvprātīgo darbu Viļakas novadā, aicināts pretendēt uz nomināciju "GADA JAUNIETIS". ...
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...