Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Grāfienes un eži viesojās Viļakā

Tik daudz ežu Viļakas pilsētā kā 1.augustā vēl nebija redzēts!!! Kādi tik eži ir ieradušies Viļakā! Protams, visiem ir iespējams aplūkot konkursa „Ezīgākais ezis” sešus darbus, kuri pārsteidz ar savu daudzveidību. Apbrīnojama ir cilvēku izdoma! Metālkalējs Igors Trešutins pierāda, ka ezi var izgatavot no metāla. Elvijs Koniševs un Biruta Ločmele ir izveidojuši ežus no koka. Irēna Romka, Ineta Lindenberga un Jolanta Vrubļevska pamāca, ka plastmasas pudeles var piedzīvot otru mūžu un pārtapt ezīgā ezī. Jauniešu komandas Naura Molčanova, Roberta Veina, Arņa Leitena un Viestura Baltiņa oriģinālais „Ezis Bērziņš” pārliecina, ka tālu aiztipinās! Šos ežus čaklākie Viļakas domes mājas lapas apmeklētāji jau bija paguvuši aplūkot fotogrāfijās, balsojot par skatītāju simpātiju, bet ežu pārsteigumi Viļakā turpinājās.

Viļakas pašvaldības iestādes, pa kluso, bija vienojušās izveidot vienu, lielu ezi, tad nu katrs no sava mājas dārza nesa un nesa tik dažādas puķes un gala rezultātā tapa Ziedošais ezis. Viļakas pilsētas skvērā eži izauga kā sēnes pēc lietus. Priedes čiekuri un egles čiekuri pārtapa par eža kažociņiem. Nez no kurienes bija ieradies dzeltenais burkānu ezis.  Mīlīgais ziedu ezītis nes trīs sarkanos ābolīšus. Melnais ezītis ar krāsainām adatām tik smaida. Es pat nepamanīju, pa kuru laiku ieradās Meža ezītis ar asām, asām adatām. Es iepazinos ar visiem ezīšiem un Tu? Kā Tu domā, Viļakas pilsētas iedzīvotāj, vai kāds ezis vai ežuks nevarētu rotāt arī Tavu mājas pagalmu ik dienu, ne tikai svētkos?!


Cik grūti ir būt Viļakas novada domes priekšsēdētājam! Sergejam Maksimovam atlika tikai izspert soli no Viļakas novada domes ēkas, kad Kurmis (Diāna Astreiko) viņu jau pamanīja un sauca teikt grandiozu runu. Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs vien nobrīnījās kā pusaklais Kurmis ar magoņu sēkliņas acīm redz tik tālu. Priekšsēdētājam runa izdevās humoristiska, kur bērni zināja atbildes uz visām uzdotajām mīklām, jo bija jāatmin, kas veidojuši ežus. Pateicības par piedalīšanos saņēma komandas „Čiekuri”, „Čiekuriņi”, „Strautiņš”, „Mākonīši”, „Saulesstariņš” un dalībniece Biruta Ločmele.


Kurmis šovasar ir pavisam sašutis, jo bija ieplānojis vasarā kārtīgi iztīrīt visas savas pazemes tranšejas, sakārtot dārza mājiņu, ielikt skaistu galdiņu ar krēsliem Liepnas ielā, bet kas tev deva, kā sāk rakties tā traktora lāpsta priekšā, rok tālāk uzkrīt smiltis uz galvas, paskatījās uz augšu 10 vīriešu sejiņas skatās uz viņu. Nav Kurmim pat vietas, kur ierīkot sev guļamistabu. Eži mierināja Kurmi, ka visi iesāktie projekti beigsies un Viļaka būs sakārtota, tikai nedaudz jāpaciešas. Tā ir, Kurmīt, iegādājoties īpašumu mums ne tik daudz jāskatās kādu pili pērkam, bet kāda ir apkārtējā vide, jo ezeru savam īpašumam klāt nepievilksi, ja ezera tur nav. Labus cilvēkus, draudzīgus un izpalīdzīgus kaimiņus nesatiksi, ja tādu nav apkārtnē. Ielas, ietves, ceļus īsākā vai ilgākā laika periodā sakārtos, bet svarīgi, ka Viļakā ir ezers ar saliņu, daudzveidīgs kultūrvēsturiskais mantojums un garīgi bagāti cilvēki.


Bērnu koncertā Kurmis tik lielīja Viļakas bērnu kolektīvus „Pogas” un „Podziņas” un mazos „Dēkainīšus”, savukārt Lielais Ezis (Sanita Orlovska) un Mazais Ezis (Līga Kaļāne) centās pierādīt, ka tik pat labi bērnu kolektīvi ir arī  no Žīguru, Kupravas un Šķilbēnu pagastiem.


1.augusta vakarā pie Viļakas ezera improvizētā muižas pagalmā pulcējās ļaudis, lai paskatītos kādas prasmes pieprot muižas ļaudis un lai izdzīvotu Viļakas vēstures līkločus teatralizētā uzvedumā „Gadsimtu krustcelēs”. Tik daudz cilvēku pludmalē vēl nebija redzēts, tāpēc liels prieks, ka iedzīvotāji gribēja mācīties vēsturi un satikties ar grāfieni Alinu Lippe-Lipsku un viņas meitām Mariju, Rafaelu, Sofiju un Imeldu. Liels paldies folkloras kopām „Egle”, „Rekavas dzintars” un „Atzele”, etnogrāfiskajam ansamblim „Abrenīte”, deju kolektīviem „Dēka” un „Dēkaiņi”, vokālajam ansamblim „Cansone”, Upītes jauniešiem un seno deju grupai „Ballare” no Rīgas, kas palīdzēja iepazīt Viļakas 720 gadus garo vēsturi. Liels paldies saimniecei (Akvilinai Jestigņejevai) un viņas meitām (Sandrai Ločmelei un Marinai Upītei) par laipno uzņemšanu, cerams, ka vēl kādu reizi aicināsiet uz muižas pagalmu. Paldies saimniecēm par gardo putru un puišiem par garšīgo vīnu. Laimīgie pasākuma apmeklētāji, jo viņiem senās deju grupas „Ballare” vadībā bija iespējams iemācīties dejas, kuras palīdz kļūt bagātiem un sadimdināt ezerā atstātās bagātības. Grāfiene AlinaLippe –Lipska bija gandarīta, ka ir iespējams atkal viesoties Viļakā un satikties ar Viļakas ļaudīm. Pačukstēšu, ka grāfieni un viņas meitas būs iespējams satikt arī svētku noslēgumā sestdien. Viļakas puiši neguliet, jo kurš gan negribētu kļūt par grāfu, izmantojiet iespēju iepazīties ar grāfienēm.


Teksts un foto: Vineta Zeltkalne


 

02.08.2013
Kalendārs
« Maijs 2017 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Varis, Eduards, Edvards
Īsās ziņas
Pasvaldību vēlēšanu dienā kursēs autobusi vēlētāju nogādāšanai vēlēšanu iecirkņos ...
Viļakas novada domes deputātu kandidātu saraksti, priekšvēlēsanu programmas ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Izlaidumi Viļakas novada izglītības iestādēs 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
27. maijā plkst. 18:00 Daugavpilī Latgales novada vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu svētki "Lielais rits Cietoksnī" ...
28. maijā plkst. 8:00 Žīguros Pavasara tirugs. Plkst. 10:00 Žīguru Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncerts ...
28. maijā Viļakas novada ģitāristu koncerts - plkst. 16:00 Viļakas Kultūras namā, plkst. 18:00 Kultūras centrā "Rekova" ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
2. jūnijā Baznīcu nakts 2017 ...
4. jūnijā no plkst. 14:00 Skanošā bērnu diena Viļakā, plkst. 17:00 estrādē koncerts "Visās varavīksnes krāsās" ...
12. jūnijā pie Viļakas novada domes Mobilais mamogrāfs ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāta 2. posms ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...