Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Bīskapa Jāņa Buļa vizitācija Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā

9.jūnijs Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā bija svētki, jo notika Rēzeknes –Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa vizitācija.

Uz dievkalpojumu  baznīcā pulcējās lielie un mazie katoļticīgie no Viļakas un kaimiņu draudzēm. Viņa Ekselenci sagaidīja draudzes priesteri Jāzeps Kornaševskis un Staņislavs Kovaļskis. Pašceptu maizes klaipu bīskapam pasniedza draudzes vecākais Aldis Pušpurs. Pateicības vārdus teica Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.


Bīskaps vadīja Svēto Misi, dalīja Iestiprināšanas sakramentu. Misi upurēja par visiem klātesošajiem, kuri tobrīd bija dievnamā. Šajā svētdienā  Viļakas Jēzus  Sirds Romas katoļu baznīcā noslēdzās Vissvētās Jēzus Sirds svētki, dievkalpojumā tika lasīti atbilstoši lasījumi no Ķēniņu pirmās grāmatas par dvēseles atgriešanu zēnam, svētā Apustuļa Pāvila vēstules galatiešiem par Evanģēlija saņemšanu no Jēzus Kristus. Sv.Misē piedalījās arī kaimiņu draudžu prāvesti.


Iestiprināšanas sakramentu saņēma 70 katoļticīgie, tai skaitā , bērni, jaunieši un vecāka gadagājuma . Pēc svētās Komūnijas un procesijas bīskaps pateicās Viļakas katoļu draudzei, kora dziedātājiem, procesijas dalībniekiem, Viļakas novada domei, tās priekšsēdētājam S. Maksimovam. Viņa ekselences svētību saņēma draudzes priesteri -Jāzeps Kornaševskis un Staņislavs Kovaļskis. Bīskaps pateicās Tēvam Jāzepam par Viļakā nokalpotajiem 13 gadiem, jo priesteris darbu uzsāks  Rīgā Svētā Alberta baznīcā.


Noslēguma uzrunā bīskaps aicināja draudzes ticīgos, lai vienalga kādās svešās zemēs būtu , atgrieztos savā novadā, savā baznīcā, šajā sirmajā Viļakas baznīcā. Aicināja klausīties Latgales radio, kurā ir daudz reliģiska rakstura pārraižu, lai mēs taptu vēl ticīgāki.


Gaidot bīskapa ierašanos, dievkalpojuma laikā skanēja garīgas dziesmas, mūzika. Ērģeles dievkalpojuma laikā spēlēja Maruta Pitkeviča. Procesijas dziesmas laikā pavadījumu spēlēja Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Alda Prancāna vadībā.


Pēc dievkalpojuma „Vēršukalna ” muzejā notika bīskapa tikšanās ar domes priekšsēdētāju, pārvalžu, iestāžu vadītājiem, novada katehētiem.


Šī bija svētība arī pilsētai Viļakai, sagaidot tās 720 gades pasākumus.


Informāciju sagatavoja

Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja T.Babāne

12.06.2013
Kalendārs
« Marts 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Māra, Marita, Mārīte
Īsās ziņas
25.martā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena: plkst.10.15 Ziedu nolikšana Vecumu stacijā; plkst.11:00 Atceres pasākums Viļakas kultūras namā. ...
30.martā notiks auto tūrisma sacensības "Ekspedīcija 2019" Sacensību nolikums Pieteikšanās anketa ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...