Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada jauniešu centri vienojas kopīgā pārgājienā

24.maijā notika visu novada jauniešu iniciatīvu centru pārgājiens „Žīguru apkārtnes dabas takas un apskates objekti”.

Plkst. 16.30 visi satikāmies pie Žīguru jauniešu iniciatīvu centra  un devāmies uz Žīguru estrādi. Pa ceļam nofotografējāmies pie ziedošajiem vilciena vagoniņiem, kuri atgādina par kādreizējo vilcienu Žīguros. Estrādē noritēja iepazīšanās spēle. Katram pārgājiena dalībniekam bija jāpaņem konfektes, un pēc tam jāpastāsta par sevi tik daudz lietu, cik konfektes bija paņemtas. Spēle bija ļoti jautra, uzzinājām, kā katru sauc un kas kuram patīk.
Un tad pārgājiens varēja sākties!

Žīguru vēstures zinātāja, pārgājiena gide Maruta Brokāne mūs iepazīstināja ar dižkokiem – Stārķu priedi, Līko priedi un Parasto priedi. Tālāk devāmies uz kādreizējo Žīguru mežniecību. Pie mežniecības ēkas atradām „lāča galvu” - Lāču priedes fragmentu. Lāču priede bija republikas nozīmes dižkoks un atradās pie Žīguru – Katlešu ceļa Cirnavas ciemā. Domājams, ka tā bija apmēram 200 gadus veca. Priedei bija divas  galotnes. 1930.gada vētrā viena galotne tika nolauzta. Laika gaitā nolauztā zara vietā izveidojās izaugums, kas bija līdzīgs lāča galvai. Ļaundari mēģināja priedi nopostīt, tāpēc 1985.g. to nozāģēja, “lāča galvu” pārveda uz Žīguru mežniecību un iekonservēja.


Tālāk devāmies uz kādreizējo dzelzceļa staciju. Gājām pa bruģētu ceļu, gar kuru aug bērzu aleja, kas stādīta 20.gs. 30.gados Meža dienu laikā. Nonākuši pie stacijas, mēs uzzinājām daudzus vēsturiskus faktus par platsliežu un šaursliežu dzelzceļiem un Žīguru dzelzceļa staciju. Izrādās, ka 2014.gadā mūsu dzelzceļš būtu svinējis 110. jubileju.


Tad gājām garām Žīguru MRS, kur redzējām piecus celtņus, dažādu laika posmu meža tehniku.

Guvuši ieskatu par Žīguriem un ciemata vēsturi, devāmies uz Meža muzeju, kur mūs laipni sagaidīja muzeja vadītāja Anna Āze. Ar interesi klausījāmies  Annas stāstījumu par mežu, dzīvniekiem, putniem, meža stādīšanu un kopšanu. Muzejā apskatījām dažādu dzīvnieku izbāzeņus, dzīvnieku ādas, pārnadžu ragus, mežsargu darbarīkus no sendienām līdz mūsdienām.

Pēc Meža muzeja apmeklējuma un nelielas atpūtas, savu pārgājienu turpinājām uz  Posolnīcām – kalniem ar īpatnēju reljefu. Mēs uzzinājām, ka Posolnīcu kalni ir 137 ha liels botāniskais liegums, kurā aug 12 aizsargājamu augu sugas, kas ir ierakstītas Sarkanajā grāmatā. Maruta Brokāne mums pastāstīja, ka kādreiz Posolnīcu kalni bija apdzīvoti, te atradās divas iekoptas saimniecības. Tāpat te bija sveķu tecinātava un uguns novērošanas tornis, no kura skaidrā laikā varējis labi saskatīt Viļakas baznīcas. Ieklausījāmies arī teikās par apslēptu mantu un zelta naudu.


Atgriezušies no Posolnīcām, bijām noguruši, bet priecīgi, ka tomēr pievarējām 12 km garu ceļu. Tad sadalījām darbus: vecākie jaunieši parūpējās par ugunskura un grila iekuršanu, meitenes rūpējās par galda klāšanu. Pēc kāda laika ieturējām maltīti, kas ļoti garšoja pēc garā pārgājiena.

Pēc ēšanas spēlējām dažādas spēles, dejojām un vienkārši runājāmies.

Pusnaktī jauniešu centru vadītāji bija sarūpējuši nelielu pārsteigumu. Katrs jauniešu centrs saņēma dažādu krāsu gaisa laternas. Skaļu ovāciju pavadībā laternas pacēlās naksnīgajās debesīs.

Un tad sekoja fantastisks Šķilbēnu iniciatīvu centra „Zvaniņi” ģitāristu nakts koncerts veselas stundas garumā. Visi kopīgi izdziedājām senākas un jaunākas dziesmas.

Visas nakts garumā jaunieši spēlēja dažādas spēles un jautri pavadīja laiku.

Ap plkst. 6.00 no rīta visi kopā ēdām brokastis un dzērām gaiļbiksīšu un aveņu tēju. No rīta mums bija arī viktorīna par iepriekšējā dienā redzēto un dzirdēto. Pārgājiena laikā jaunieši bija centīgi klausītāji, tāpēc viktorīnas jautājumi nesagādāja grūtības. Pēc viktorīnas daži puiši sniedza koncertu, dziedot skaistas dziesmas. Un ar dziesmu „Projām jāiet” visi šķīrāmies līdz nākamajai reizei.

Pārgājiens bija izdevies un visiem ļoti patika.  Tas vienoja novada jauniešus un deva ierosmi jaunām kopīgām aktivitātēm.


Gribam teikt lielu paldies par atbalstu SIA „Pietālava”, SIA „Senda Dz”,  SIA „Latkomerc”, Inārai Stepiņai, Annai Āzei, Ingrīdai Šīriņai, Viļakas Zobārstniecības praksei.

Informāciju sagatavoja Žīguru jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Arta Brokāne

29.05.2013
Kalendārs
« Maijs 2017 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Īsās ziņas
Tiek organizētas iedzīvotāju tikšanās ar visiem Viļakas novada domes deputātu kandidātiem ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Izlaidumi Viļakas novada izglītības iestādēs 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
27. maijā plkst. 18:00 Daugavpilī Latgales novada vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu svētki "Lielais rits Cietoksnī" ...
28. maijā plkst. 8:00 Žīguros Pavasara tirugs. Plkst. 10:00 Žīguru Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncerts ...
28. maijā Viļakas novada ģitāristu koncerts - plkst. 16:00 Viļakas Kultūras namā, plkst. 18:00 Kultūras centrā "Rekova" ...
31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
4. jūnijā no plkst. 14:00 Skanošā bērnu diena Viļakā, plkst. 17:00 estrādē koncerts "Visās varavīksnes krāsās" ...
12. jūnijā pie Viļakas novada domes Mobilais mamogrāfs ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāta 2. posms ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...