Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada jauniešu centri vienojas kopīgā pārgājienā

24.maijā notika visu novada jauniešu iniciatīvu centru pārgājiens „Žīguru apkārtnes dabas takas un apskates objekti”.

Plkst. 16.30 visi satikāmies pie Žīguru jauniešu iniciatīvu centra  un devāmies uz Žīguru estrādi. Pa ceļam nofotografējāmies pie ziedošajiem vilciena vagoniņiem, kuri atgādina par kādreizējo vilcienu Žīguros. Estrādē noritēja iepazīšanās spēle. Katram pārgājiena dalībniekam bija jāpaņem konfektes, un pēc tam jāpastāsta par sevi tik daudz lietu, cik konfektes bija paņemtas. Spēle bija ļoti jautra, uzzinājām, kā katru sauc un kas kuram patīk.
Un tad pārgājiens varēja sākties!

Žīguru vēstures zinātāja, pārgājiena gide Maruta Brokāne mūs iepazīstināja ar dižkokiem – Stārķu priedi, Līko priedi un Parasto priedi. Tālāk devāmies uz kādreizējo Žīguru mežniecību. Pie mežniecības ēkas atradām „lāča galvu” - Lāču priedes fragmentu. Lāču priede bija republikas nozīmes dižkoks un atradās pie Žīguru – Katlešu ceļa Cirnavas ciemā. Domājams, ka tā bija apmēram 200 gadus veca. Priedei bija divas  galotnes. 1930.gada vētrā viena galotne tika nolauzta. Laika gaitā nolauztā zara vietā izveidojās izaugums, kas bija līdzīgs lāča galvai. Ļaundari mēģināja priedi nopostīt, tāpēc 1985.g. to nozāģēja, “lāča galvu” pārveda uz Žīguru mežniecību un iekonservēja.


Tālāk devāmies uz kādreizējo dzelzceļa staciju. Gājām pa bruģētu ceļu, gar kuru aug bērzu aleja, kas stādīta 20.gs. 30.gados Meža dienu laikā. Nonākuši pie stacijas, mēs uzzinājām daudzus vēsturiskus faktus par platsliežu un šaursliežu dzelzceļiem un Žīguru dzelzceļa staciju. Izrādās, ka 2014.gadā mūsu dzelzceļš būtu svinējis 110. jubileju.


Tad gājām garām Žīguru MRS, kur redzējām piecus celtņus, dažādu laika posmu meža tehniku.

Guvuši ieskatu par Žīguriem un ciemata vēsturi, devāmies uz Meža muzeju, kur mūs laipni sagaidīja muzeja vadītāja Anna Āze. Ar interesi klausījāmies  Annas stāstījumu par mežu, dzīvniekiem, putniem, meža stādīšanu un kopšanu. Muzejā apskatījām dažādu dzīvnieku izbāzeņus, dzīvnieku ādas, pārnadžu ragus, mežsargu darbarīkus no sendienām līdz mūsdienām.

Pēc Meža muzeja apmeklējuma un nelielas atpūtas, savu pārgājienu turpinājām uz  Posolnīcām – kalniem ar īpatnēju reljefu. Mēs uzzinājām, ka Posolnīcu kalni ir 137 ha liels botāniskais liegums, kurā aug 12 aizsargājamu augu sugas, kas ir ierakstītas Sarkanajā grāmatā. Maruta Brokāne mums pastāstīja, ka kādreiz Posolnīcu kalni bija apdzīvoti, te atradās divas iekoptas saimniecības. Tāpat te bija sveķu tecinātava un uguns novērošanas tornis, no kura skaidrā laikā varējis labi saskatīt Viļakas baznīcas. Ieklausījāmies arī teikās par apslēptu mantu un zelta naudu.


Atgriezušies no Posolnīcām, bijām noguruši, bet priecīgi, ka tomēr pievarējām 12 km garu ceļu. Tad sadalījām darbus: vecākie jaunieši parūpējās par ugunskura un grila iekuršanu, meitenes rūpējās par galda klāšanu. Pēc kāda laika ieturējām maltīti, kas ļoti garšoja pēc garā pārgājiena.

Pēc ēšanas spēlējām dažādas spēles, dejojām un vienkārši runājāmies.

Pusnaktī jauniešu centru vadītāji bija sarūpējuši nelielu pārsteigumu. Katrs jauniešu centrs saņēma dažādu krāsu gaisa laternas. Skaļu ovāciju pavadībā laternas pacēlās naksnīgajās debesīs.

Un tad sekoja fantastisks Šķilbēnu iniciatīvu centra „Zvaniņi” ģitāristu nakts koncerts veselas stundas garumā. Visi kopīgi izdziedājām senākas un jaunākas dziesmas.

Visas nakts garumā jaunieši spēlēja dažādas spēles un jautri pavadīja laiku.

Ap plkst. 6.00 no rīta visi kopā ēdām brokastis un dzērām gaiļbiksīšu un aveņu tēju. No rīta mums bija arī viktorīna par iepriekšējā dienā redzēto un dzirdēto. Pārgājiena laikā jaunieši bija centīgi klausītāji, tāpēc viktorīnas jautājumi nesagādāja grūtības. Pēc viktorīnas daži puiši sniedza koncertu, dziedot skaistas dziesmas. Un ar dziesmu „Projām jāiet” visi šķīrāmies līdz nākamajai reizei.

Pārgājiens bija izdevies un visiem ļoti patika.  Tas vienoja novada jauniešus un deva ierosmi jaunām kopīgām aktivitātēm.


Gribam teikt lielu paldies par atbalstu SIA „Pietālava”, SIA „Senda Dz”,  SIA „Latkomerc”, Inārai Stepiņai, Annai Āzei, Ingrīdai Šīriņai, Viļakas Zobārstniecības praksei.

Informāciju sagatavoja Žīguru jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Arta Brokāne

29.05.2013
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Līga
Īsās ziņas
Viļakas novada domes darba laiks pirmssvētku un svētku dienās ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
22. jūnijā Borisovā tautas futbols, nakts skrējiens, Jāņu ielīgošana un diskoballe ...
22. jūnijā plkst. 21:00 Upītes stadionā skaļuo nakts "Pīdzīdam" ...
22. jūnijā plkst. 22:00 Medņevā laukumā pie pagasta (lietus gadījumā Medņevas Tautas namā) Pirmsjāņu balle kopā ar Ralfu. Ieeja bez maksas. ...
23. jūnijā Viļakas estrādē no plkst. 19:30 mājražotāju tirdziņš, plkst. 20:00 izrāde "Zagļi", plkst. 22:00 Līgo nakts balle ...
23. jūnijā plkst. 22:00 stāvlaukumā pie kultūras centra "Rekova" diskoballe ...
23. jūnijā plkst. 21:00 Žīguru estrādē Līgo vakars ar kultūras nama pašdarbniekiem, diskoballe ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...