Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Comenius projekts Viļakas Valsts ģimnāzijā


Viļakas Valsts ģimnāzija realizē   jau trešo Comenius 1 Skolu partnerības projektu ar nosaukumu „Nākotnes vīzija: Paplašinot mācīšanās stratēģijas ar individuālo atbalstu un radošo pieeju, iedvesmojoties no idejas dziesmā „In the Year 2525”. Projekta realizēšanas periods: 2012.-2014. gads. Projektā piedalās skolas no  Vācijas( 2 skolas), Norvēģijas, Somijas, Latvijas, Polijas, Turcijas un Francijas. Ir plānots, ka projekta ietvaros dalību vietējā līmeņa aktivitātēs ņems 6 skolotāji un 50 skolēni, bet  ārzemju vizītēs piedalīsies 6 skolotāji un 30 skolēni.

Darbs paredzēts 5 tēmu ietvaros: alternatīvie enerģijas avoti un apkārtējās vides aizsardzība, demogrāfiskās izmaiņas, mācīšanās vide, kā mācīties veiksmīgi, izaicinājumi un dzīvošanas iespējas multikulturālā sabiedrībā, sociālā un ekonomiskā nevienlīdzība. Šo tēmu ietvaros notiks dažādas aktivitātes izglītības iestādēs un skolēnu apmaiņas braucieni projekta skolās.

No 21. – 27. aprīlim 10 skolēni un 3 skolotāji viesojās Vācijas pilsētā Lollar Eiropas Jauniešu dienās, kur nedēļas laikā  skolēni tika iesaistīti dažādās aktivitātēs ( radošajās darbnīcās, ekskursijās, dažādās izklaidēs un pārgājienos), izbaudot  krāsainu emociju gammu. Prieks, ka Vācija mūs sagaidīja ar patiesi karstu laiku, kas ir ļoti netipiski aprīlim. Jautājām skolēniem par pavadīto laiku un gūtajiem iespaidiem Vācijā.

Alvim Šmitam patika sajust un salīdzināt dzīvesstila un kultūras atšķirību starp Latviju un Vāciju. Viņu priecēja iespēja apskatīt stāvā pakalnā izvietoto un skaistiem skatiem pārpilno vienu no vissenākajām pilsētām Vācijā -Mārburgu, kas ir ievērojama ar savu viduslaiku arhitektūru un vienu no slavenākajām universitātēm Vācijā - Mārburgas universitāti. Tā ir viena no pilsētām, kas necieta kara laikā, un tāpēc pilsētā ir saglabājušies dažādi arhitektūras stili. Vecās mājas, šaurās ielas un satikto cilvēku laipnās sejas bija tās lietas, kas patiesi aizrāva.

Reinis Jeromāns kā vienu no ieguvumiem minēja redzesloka paplašināšanu braucot ekskursijās. Vislielāko iespaidu viņam atstāja alternatīvās enerģijas iespēju apskates brauciens, kurā apmeklēja HES, saules bateriju  un vēja ģeneratoru parku.

Sigita Kokoreviča uzsver, ka vislielākais ieguvums ir angļu valodas komunikatīvās prasmes uzlabošanās, kā arī jaunu draugu iegūšana, kuru nekad nevar būt par daudz. Viņu priecē, ka Viļakas Valsts ģimnāzija dod iespēju skolēniem piedalīties šāda veida projektos.

Sabīne Bindemane ieguva neaprakstāmu pieredzi, jo, pirmkārt, šis bija viņas pirmais lidojums ar lidmašīnu, otrkārt, viņai ļoti patika ģimene, pie kuras viņa dzīvoja, un tā bija lieliska iespēja iepazīt citu cilvēku dzīves stilu,  kā arī veidu, kā jaunieši izklaidējas  Vācijā.

Atvars Nikolajevs min, ka ir ieguvis visjaukāko skolēnu apmaiņas pieredzi. Viņš ir iepazinis vācu kultūru, tradīcijas un nacionālās īpatnības. Vispatīkamāk bija nobaudīt dažādu tautu nacionālās maltītes vakara pasākumā „Starptautiskā bufete”. Piedāvātajās aktivitātēs skolēni kopīgi iepazina Latvijas un citu valstu kultūras un dabas objektus, kas ietverti UNESCO mantojumu sarakstā, kā arī mākslas skolotāja vadībā veidoja mozaīkas par UNESCO objektiem.

Verneram Ivanovskim likās interesanti komunicēt ar citu tautu vienaudžiem, uzzināt viņu viedokli un uzskatus dažādos jautājumos, kā arī dzīvot citā ģimenē un iejusties viņu ģimenes lokā. Jauni draugi, iespaidi un atmiņas tagad paliks viņa atmiņā.

Anna Korobko atzīst, ka viņai nemaz negribējās braukt mājās, jo katra diena bija pilna piedzīvojumu, par kuriem atceroties gribās smaidīt. Visvairāk viņai patika deju meitardarbnīca profesionāla pedagoga vadībā.

Artūrs Logins ir pārsteigts par vācu glītajām, lai arī līdzīgām mājām un par kārtīgi sakoptu apkārtni. Viņš priecājas par iespēju spēlēt kopāt ar vācu muzikantiem šī projekta noslēguma pasākumā.

Olitai Urbānei nelielu uztraukumu sagādāja uzstāšanās atklāšanas pasākumā, savas skolas prezentācijas laikā un noslēguma ceremonijā, bet klausītāju skaļās ovācijas lika nomierināties un pasmaidīt.  Viņa bija priecīga par iespēju dzīvot ģimenē pie zēna, ko bija iepazinusi Eiropas Jauniešu dienā Viļakā pagājušajā gadā. Oriģinālā modes skate vakara pasākumā patiešām atstāja pozitīvas atmiņas.

Ritvaram Loginam likās ļoti aizraujoša pavadītā diena Frankfurtē, apskatītais  Kino Muzejs, kura arhīvos ir dažādas privātkolekcijas un pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta kino veidošanas vēsturei. Paralēli tai tiek demonstrētas arī art-house filmu programmas no muzeja arhīva. Viņš bija priecīgs par iegādāto dāvanu mammas dzimšanas dienai un par iespēju iepirkties Vācijas lielveikalos.

Skolotājiem Ilzei Strapcānei, Līgai Leitenai un Venerandai Mednei bija prieks iepazīt 10 valstu kolēģus, pavadīt laiku interesantās sarunās un izbaudīt Vācijas sakoptību un karsto laiku, kā arī  sajūsmināja ideja- „skolu tirdziņš”, kurā katra valsts  prezentēja sevi un savu skolu, dziedot, dejojot, izmantojot plakātus, bukletus, foto prezentācijas, piedāvājot tradicionālos ēdienus un saldumus. Latvijas kūpinātais siers un dzērvenes cukurā izraisīja vislielāko sajūsmu.

Comenius I skolu partnerības projekta koordinatore Līga Leitena

10.05.2013
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Līga
Īsās ziņas
Viļakas novada domes darba laiks pirmssvētku un svētku dienās ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
22. jūnijā Borisovā tautas futbols, nakts skrējiens, Jāņu ielīgošana un diskoballe ...
22. jūnijā plkst. 21:00 Upītes stadionā skaļuo nakts "Pīdzīdam" ...
22. jūnijā plkst. 22:00 Medņevā laukumā pie pagasta (lietus gadījumā Medņevas Tautas namā) Pirmsjāņu balle kopā ar Ralfu. Ieeja bez maksas. ...
23. jūnijā Viļakas estrādē no plkst. 19:30 mājražotāju tirdziņš, plkst. 20:00 izrāde "Zagļi", plkst. 22:00 Līgo nakts balle ...
23. jūnijā plkst. 22:00 stāvlaukumā pie kultūras centra "Rekova" diskoballe ...
23. jūnijā plkst. 21:00 Žīguru estrādē Līgo vakars ar kultūras nama pašdarbniekiem, diskoballe ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...