Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

„Muzikālie vitamīni” Viļakas kultūras namā – krāsaini un skanīgi!

„Aprīlis jau otrā pusē, bet pavasaris vēl sniega zābakus nav noāvis un mākslinieka krāsu paletē tikai balts vien. Laikam krāsas nav vēl pamodušās no ziemas miega? Bet tā gribas kaut ko zaļu un saulainu! Vai mēs visi gaidām pavasara krāšņumu? Un taureņus pļavās? Un bites pienenēs?” - ar šādiem vārdiem svētdien Viļakas kultūras namā iesākās novada kultūras iestāžu bērnu kolektīvu koncerts „Muzikālie vitamīni”.

Visus bērnus un vecākus uzrunāja Mākslinieks, kurš bija ieradies uz pasākumu, lai atrastu savu krāsu toņus un kopā ar bērniem uzziedinātu Brīnumpuķi. Pie mākslinieka atlidoja Taurenis, kurš gribēja draudzēties ar bērniem, kuri dzied, dejo un muzicē. Pamodusies zumzinādama ieradās Bitīte - zeltspārnīte, un, dziedādams savu dziesmiņu, atčāpoja arī Ezis. Taurenis, Bite un Ezis nolēma aicināt palīgā bērnus, lai mākslinieka Brīnumpuķe uzziedētu krāšņa, smaidīga un muzikāla. Un tad ķērās visi pie darba!

Pirmie puķei ar skaistu zaļas krāsas ziedlapiņu palīdzēja iekrāsoties Žīguru kultūras nama mazie dziedātāji „Čiekuriņi”. Viņu izpildījumā skanēja dziesmas „Čipsi” un „Katram sava dziesma”.

Viļakas mazie dziedātāji „Podziņas” pie Mākslinieka nāca ar sarkanu ziedlapiņu un koncertā dziedāja veselas trīs dziesmas: „Putnu dziesmas skan”, „Klausies” un „Lai skan”!

Ežuks toties bija dzirdējis kaut kur stīgas skanam. Un izrādījās, ka ir bērni, kuri prot spēlēt ģitāru. Ar oranžas krāsas ziedlapu nāca Viļakas un Medņevas bērni, kuri kopā spēlē Viļakas kultūras nama jauno ģitāristu ansamblī.

Taurenis, Bite un Ezis bija iemācījušies skaitāmpantu:
„Viens pa ceļu gāja, priekšā bija māja,
Vienu iekšā rāja, jo viņš nezināja,
Kur ir kreisā kāja, kur ir labā kāja.
Kur ir kreisā kāja, kur ir labā kāja!”
Par to, ar kuru kāju sākt, izrādās, zināja Viļakas kultūras nama bērnu deju kolektīva „Dēkainīši” bērni! Viņi nāca ar skaistu rozā krāsas ziedlapiņu Brīnumpuķei un dejoja ar prieku!

Uzrunādams Biti, Draiskais Taurenis izteicās dzejā:
Bitei brilles nav, bet bitei toties laba bites redze.
Bite biteniekam nedzeļ. Bite otrai bitei nedzeļ.
Bite viņam atbildēja: Taurenis, taurenis, steidzīgs un košs, uzvilcis oranžus svārkus, sola mums saulainu vasaru!
Saulaini un koši bija arī Žīguru kultūras nama paši mazākie dejotāji un viņi uzdāvināja Māksliniekam oranžu ziedlapu.

Tad bite paziņoja, ka lidojot pāri laukiem, pāri lejām, esot redzējusi, ka Upītē bērni gan skaisti dzied, gan skaisti spēlē. Un spēlēja arī –„Krakovjaku” un latgalisko „Jau mani vad”. Bet Brīnumpuķei viņi atvēlēja pavasarīgās krāsās ietonētu baltu ziedlapiņu.

Ar dziesmām „Astoņi kustoņi” un „Maksis uz saules” skatītājus uzrunāja Žīguru kultūras nama vokālais ansamblis „Čiekuri” - jautrs un dzīvespriecīgs kolektīvs, kurā dzied gan meitenes, gan divi braši zēni. Arī viņu darinātā ziedlapiņa atrada vietu lielajā puķē.

Kad Taurenis gribēja palielīties Bitei ar savu dejotprasmi, bite to tomēr nenovērtēja pozitīvi, sakot: „Tu jau tikai lidinies, nevis dejo. Dejot prot Žīguru kultūras nama meitenes. Nāc un skaties, cik dzīvespriecīgas, atraktīvas un smaidošas viņas ir!” Un dejojošajām meitenēm arī bija ziedlapiņa Māksliniekam.

Taurenis, Bite un Ezis, nu jau pavisam pamodušies no ziemas miega, sāka bērniem uzdot rēķināšanas uzdevumus, ar kuriem grūti veicās gan pašiem, gan bērniem:
„Divi vērši, divi auni, Cik ir ragu?
Divi zirgi, divi jēri, cik ir nagu?
Divi suņi, divi kaķi, cik ir kāju?
Cik ir vienam strazdu pārim Ģimeņmāju?
Viena muša, viena spāre. Cik ir spārnu?
Divi knābji, četras kājas. Cik ir vārnu?
Divas kazas, divas aitas. Cik ir bārdu?
Divu gaiļu divās dziesmās. Cik ir vārdu?” – šeit nu arī Bite bija pamatoti uztraukusies, jo tas taču vairs nav saskaitāms! Bet jestrajā dejā „Zaķīšu pirtiņa” skaitīšana labi veicās Borisovas tautas nama deju kolektīva „Pelēni” bērniem! Viņu darinātā ziedlapa bija koša!

Mākslinieks jau sāka priecāties, ka kopīgi veidotā puķe nupat uzziedējusi, bet tad pamanīja zaļās lapas trūkumu pie kāta. Viss beidzās labi, jo viņam uzradās palīgi - Viļakas Kultūras nama vokālā ansambļa „Pogas” bērni, kuri nāca uz skatuvi ar bagātīgi rotātu zaļu lapu un visus iepriecināja ar dziesmām „Stabulīte” un „Sveiks, lai dzīvo”.

Pa to laiku arī Taurenis un Bite nāca ar saldumu groziņiem, ko esot lidinādamies paši savākuši, bet bija ar mieru tos atdot čaklajiem un talantīgajiem bērniem. Jo uzdevums esot izpildīts - krāsas sameklētas, un vēl kopā ar ziedlapiņām!

Ar skaistām dziesmām, dejām un muzicēšanu krāšņu Brīnumpuķi Viļakā uzziedināja un saldumus nopelnīja:
Žīguru kultūras nama bērnu vokālie ansambļi „Čiekuriņi” un „Čiekuri” -vadītāja Daiga Elksnīte,
Žīguru kultūras nama bērnu deju kolektīvs un meiteņu deju kolektīvs - vadītāja Ija Krilova,
Upītes Tautas nama bērnu kapela, vadītāja Liene Logina
Viļakas kultūras nama ģitāristu ansamblis, vadītājs Vilis Cibulis
Borisovas Tautas nama bērnu deju kolektīvs „Pelēni”, vadītāja Diāna Astreiko,
Viļakas kultūras nama bērnu vokālie ansambļi „Pogas” un „Podziņas”, vadītāja Elita Logina,
Viļakas Kultūras nama bērnu deju kolektīvs „Dēkainīši”, vadītājas Elita Logina un Akvilina Jevstigņejeva.

Arī mākslinieks bija priecīgs, jo lielajā krāsošanas un veidošanas darbā viņam bija daudz palīgu: gandrīz vesels simts Viļakas novada talantīgākie bērni, kā arī čaklā Bitīte Elita, draiskais Taurenis Diāna un Darbīgais Ezītis Ilze.

Klausoties skaistos bērnu priekšnesumus, Māksliniekam izdevās uzziedināt mazu tulpīti, ar kuru lielā puķe draudzīgi sadevās rokās - lapās. Mākslinieks priecājās par kopīgo darbu un apgalvoja: „Mūsu puķē katrs varēs atrast kādu vietiņu un prieciņu: Bite un Taurenis - saldumiņu, ezītis – pasmaržot pavasari, bet mēs visi – pasapņot starp ziedlapām un atcerēties, cik skanīgi un jauki bija mūsu MUZIKĀLIE VITAMINĪ 2013!”

Saulainu, jautru un krāsainu vasaru visiem vēl Viļakas kultūras nama pasākumu organizatore Silvija, kura iejutās Mākslinieka tēlā25.04.2013
Kalendārs
« Novembris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Fricis, Vikentijs, Vincents
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
15.novembrī plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" grupas "Latgales dāmu pops" koncerts. Ieeja brīva. ...
23.novembrī plkst. 19.00 Medņevas Tautas namā Večerinka ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...