Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. Parakstu vākšanu organizē iniciatīvas grupas – biedrības. Parakstu vākšanas tiesības vēlētāji var izmantot 12 mēnešu laikā no dienas, kad Centrālā vēlēšanu komisija iniciatīvu reģistrējusi.

Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams:

  • Portālā www.latvija.lv, skatīt e-pakalpojumu “Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām”.
  • Klātienē paraksta apliecināšanas pakalpojumu var saņemt kādā no šajā sarakstā minētajām vietām (Atbilstīgi likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” 22. panta otrai daļai parakstus apliecina dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, un pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja)

Citas ziņas no šīs kategorijas

Balvu novada domes ārkārtas sēde

2021.gada 29.decembrī plkst. 10:00 norisināsies Balvu novada domes ārkārtas sēde. Sēde notiks klātienē DEPUTĀTIEM “zaļajā ...

Viļakas novada domes ārkārtas sēde

Viļakas novada domes ārkārtas sēde tiek sasaukta 15.06.2021. plkst.14.00. Sēde notiek attālināti. Darba kārtība: ...