Viļakas muzejs informē

Tūrisma sezona iet uz beigām. Vasarā mūs apmeklējuši vairāk kā 1000 tūristi, novadītas 49 ekskursijas muzejā un 24 Viļakas pilsētā un Stompaku purvā. Turpinām citus svarīgus darbus.

Sakarā ar kosmētisko remontu un muzeja jaunās, vēsturiskās ekspozīcijas “Viļakas apkārtne vēstures līkločos” 1.posma realizāciju, laika posmā no 2023.gada 6.septembra -2023.gada 30.novembrim, muzeja ekspozīcijas Balvu ielā 13 apmeklētājiem būs pieejamas daļēji.

Jaunās ekspozīcijas izveide notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Muzeju nozares attīstības programmas atbalstu. Muzejs sadarbībā ar speciālistiem izveidos jaunu, kvalitatīvu uz izpēti balstītu Viļakas un tās apkārtnes vēsturisko ekspozīciju. Ekspozīcija tiks veidota hronoloģiskā secībā, sākot ar Marienhauzenas muižas laiku un noslēdzoties ar atmodas laika notikumiem. Ekspozīcijas 1.posma izveidē tiks izmantotas aptuveni 142 fotogrāfijas ar nelieliem aprakstiem, izmantoti aptuveni 120 vēsturi raksturojošie priekšmeti un dokumenti.

Teksts un foto: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sākusies pieteikšanās skolēnu darbam vasaras brīvlaikā

Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni var no 2023. gada 10. maija aizpildot pieteikuma anketu Nodarbinātības valsts ...

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas sēde

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ruta Cibule sasauc Sociālās un veselības aprūpes ...

Turpinās projekta “Zaļo ceļu” maršruta precizēšana Latvijas pusē

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild ...