Upītē atklās renovēto Nemateriālās kultūras mantojuma centru

Šo sestdien 19. augustā Balvu novada Upītē pēc mazliet vairāk kā gada renovācijas un pārbūves darbiem tiks atklāts Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”. Atklāšana ir savijusies ar pasākumu ciklu “Svātki Upītie”, kuri iesāksies 19. augustā un noslēgsies 27. augustā.

Svētku nedēļai ir dots sauklis “Otkon jauns”, kas tulkojumā no Latgaliešu valodas nozīmē – Vēlreiz jauns. Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”, kas ir Upītes kultūrtelpas vadošais kodols, vērienīgus remontdarbus un pārbūves darbus nebija piedzīvojis kopš tā būvniecības darbiem 20. gs. 60. – 61. gadā. Pēc rekonstrukcijas centrs ir ieguvis gan jaunas aktiertelpas un palīgtelpas, lielu izstāžu zāli, muzeja fondu telpas, kā arī pilnībā atjaunotu tautas nama zāli un bibliotēkas telpas.

Svētki iesāksies ar atklāšanas pasākumu, kur uzstāsies Upītes kultūrtelpas spilgtākie un kontrastainākie mākslinieki – FKUpīte, Kei-Rei, Unknown Artist kā arī apvienība Naktenīks un Reiti. Pēc atklāšanas pasākuma svētku dalībniekus priecēs Latvijas Nacionālais teātris ar izrādi “Divas pasaules” un vakara noslēgumā danči kopā ar FKUpīte muzikantiem un dejotājiem.

Nedēļas garumā svētki tiks svinēti ar dažādām aktivitātēm, starp tām Upītē viesosies Latvijas Leļļu teātris ar izrādi “Divi mazi mežonēni” un Dirty Deal Teatri ar izrādi “Pārcēlāja”, kā arī notiks tradicionālais “Styprūs skriejīns”, vēl Upītē norisināsies interneta žurnāla “Satori” rakstnieku radošā nometne un varēs apmeklēt divas mājas kafejnīcas – “Stabļovas ķiploks un medus” un “Tuoraga stuosti Zeļčusolā”.

Centra rekonstrukcija tika veikta VARAM ministrijas atbalstītajā Valsts investīciju projektā, līdzfinansējumu nodrošināja Balvu novada pašvaldība. Svētku nedēļa tapusi kopā ar biedrību “Upītes jauniešu folkloras kopa”, teātru viesizrādes atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija par notikumu:
Andris Slišāns
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts: andris.slisans@gmail.com
upite.lv
#UpītieDzeiveJauka

Citas ziņas no šīs kategorijas

Celies, posies, iesaisties – Lielā Talka šogad 30. aprīlī!

Aicinot sabiedrību rūpēties par vides sakopšanu, atveseļošanu un labiekārtošanu, šī gada 30. aprīlī jau ...

SIA Balvu autotransports PAZIŅOJUMS

SIA Balvu autotransports reģionālo vietējās nozīmes autobusu kustību nodrošina “skolēnu brīvdienu” režīmā. Aicinam iepazīties ...

Uzsākta biznesa ideju konkursa pieteikumu “Tava biznesa ideja Balvu novadā” vērtēšana

Š.g.14. martā noslēdzās konkursa pieteikumu ”Tava biznesa ideja Balvu novadā” iesniegšana Ziemeļlatgales biznesa un ...