Vareni svin Viļakai 730

Viļakas Romas katoļu draudze piedalījās kopējās pilsētas svinībās, svinot Viļakai 730, kuplinot tos ar draudzes pasākumiem.

Piektdien, 4.augustā tika atklāta dāvanai pilsētai 730. gadadienā – sirds objekts un salas Viļakas ezerā. „Paldies visiem ziedotājiem! Kopā mēs esam savākuši 974,32 euro, lai uz Viļakas ezera salas tiktu uzstādīta Sirds! Šī sirds simbolizē aizrautīgo, pašaizliedzīgo un labo cilvēku darbus, kas tiek veikti pilsētas, sava tuvākā un kopējam labumam! Paldies dārgie! Lai tas atgādina mums katra, ka darītas lietas no visas sirds ir skaistas un tām ir mūžības vērtība! Lai apkārt mums daudz labā, skaistā un mūžīgā!
Vai ir iespējams, ka lietus pārtrauc smidzināt un tieši tajā brīdī, kad sākas dievkalpojums, norimst stiprais vējš? Daba jūt mums līdz! Tas tādēļ, ka Viļakas ezera salā tika sirsnīgi un svētīgi atklāts jaunais vides objekts! Dāvana pilsētai un tās iedzīvotājiem 730 gadu jubilejā! Jūrkalnes „Maģie suiti” ielika kārtīgu gara spēku sirdī! Paldies visiem, kas tik dažādi atbalstīja! Tencinu arī tos, kas nebaidījās kuplināt ar savu klātbūtni šo pasākumu!” pateicās un priecājās Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

Sestdien, 4.augustā, Vēsturisko ērģeļu svētki Latvija – Ērģeļu ZEME astotais koncerts ES TICU TEV grandiozi skanēja Viļakā. Ērģeļu svētku idejas autore un realizētāja ir ērģelniece Ilona Birģele, Viņa atzina, ka katru gadu domā, ka svētkos noteikti jāiekļauj jaunas vietas, bet tikai viena vieta šo septiņu gadu laikā ir palikusi nemainīga – Viļakas Romas katoļu draudze. Pa kluso pr. Guntars Skutels arī atzīmēja pilnus 7 kalpošanas gadus Viļakā. Draudze vēlēja, lai astotais gads ir notikumiem bagāts un Dieva žēlastībām piepildīts. Talantīgais soprāns Katrīna Paula Felsberga un izcilā ērģelniece Līga Ivāne sniedza spēcīgu, lielisku, neaizmirstamu koncertu Viļakā. Nav vārdos aprakstāms cik grandiozi ērģeles skanēja, kad tām pieskārās Līgas maigās rokas un cik piepildītas, izjustas bija Katrīnas dziedātās dziesmas. Līgu Ivāni mēs ikdienā varam sastapt Valmierā, bet Katrīna vēl tikai apgūst dziedāšanu bakalaura programmā Berlīnē.
„Katra uzstāšanās reize ir man svētki, bet ir tādas īpašas reizes, kuras atcerēšos visu mūžu. Tāda bija diena Viļakā. Mūs ar Līgu Ivāni sagaidīja kā karalienes! Baznīca pilna ar cilvēkiem, kas braukuši no tuvām un tālām vietām, kuri mums dāvināja vētrainus aplausus un stāvovācijas. Dāvanās saņēmām bezgala daudz sirdssiltus vārdus, smaidus, ziedus un pat pašadītus cimdiņus un mums veltītas dzejas rindas. Cīši paļdis sirsnīgajai un aktīvajai Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas draudzei ar brīnišķīgo prāvestu Guntars Skutels priekšgalā par uzņemšanu,” gavilējot pateicās Katrīna Paula Felsberga.

Svētkos Viļaku sveica Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, kurš pēc ērģeļmūzikas koncerta teica Sent-Ekziperī radītā varoņa Mazā Prinča vārdiem, ka mēs esam atbildīgi par to, ko pieradinām un piebilda, ka noteikti tiksimies astotajā festivālā Viļakā.

Svētdien, 5.augustā, pirms Sv. Mises Viļakas katoļu baznīcā uzstājās “Maģie suiti”, kas iepazīstināja Ziemeļlatgales ļaudis un viesus ar Jūrkalnes stāstiem. Koncertā Viļakas baznīcā un ikvienā vietā, kur trīs dienu laikā pabija „Maģie suiti”, vienmēr viesošanos sāka ar dziesmu un atvadoties dziedāja un apdziedot vēlēja mums visiem mīlestību un veselību. „Maģie suiti” pateicās novadniekam Edgaram Dupužam, kurš ziedoja līdzekļus, lai degvielas busiņā pietiktu turp un atpakaļ gandrīz tūkstoš kilometriem. Sievām mūsu pusē ļoti patika un noteikti brauks vēl. „Tā dziedāt un tā būt kopā ar mums var tikai „Maģie suiti”. Paldies par Jūsu sirdi. Vēlu visiem atvērt savas sirdis un darīt no sirds,” aicināja pr. Guntars Skutels. Dienas turpinājumā pēc Sv. Mises notika tradicionālie kapusvētki Sv. Mateuša kapsētā Viļakā, kur lūdzāmies par mūsu mūžībā aizgājušajiem piederīgajiem.

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne
Foto: Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Balvu novada domes sēde 2023.gada 9.augustā

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc ārkārtas domes sēdi 2023.gada 9.augustā plkst.9.00. Sēde ...

Latgales dabas iedvesmotie

Viļakas ezera zilganzaļo ūdeņu, Latvijas zilo nokrāsu piepildītās debesis, dzeltenas un sarkanās saules  pielietie ...

Uzzini vairāk par ZAAO pakalpojumiem jaunajā tīmekļa vietnē

Februāra izskaņā SIA “ZAAO” publicē pārveidotu tīmekļa vietni www.zaao.lv, kurai radīts ne tikai pilnīgi ...