Plenērs “Valdis Bušs 2023” ir atklāts

2023.gada 11.jūlijā 7.Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2023” ir atklāts.

Šogad plenērā piedalās Mahamudul Hasan (Bangladeša), Daiga Krūze (Latvija), Natalia Borkowska (Borczi) (Polija), Leticia Balzi (Argentīna/ Norvēģija), Jānis Plivda (Latvija) un Arvidas  (Arvydas) Martinaitis (Lietuva). Pirmo reizi plenērā tiek pārstāvēta Dienvidamerika, jo Letīcijas dzimtene ir Argentīna, un pirmo reizi Āziju prezentē Bangladeša, kur dzīvo Hasans un kurš pirmo reizi ir ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Pirmajās plenēra dienās mākslinieki iepazīst Balvu novada ainaviskākās vietas, lai gūtu iedvesmu dabā saviem topošajiem mākslas darbiem. Nepilnu divu nedēļu laikā katrs mākslinieks uzgleznos vismaz 2 gleznas, kurās būs redzamas Balvu novada, Viļakas apkaimes ainavas. Katrs mākslinieks dāvinās pašvaldībai 2 gleznas, lai papildinātu pašvaldības veidoto Valda Buša mājas mākslas kolekciju.

Māksliniekus ir uzrunājusi daudzveidīgo zaļo toņu piepildītā Latvijas daba, krāsainās un košās puķes pilsētas apstādījumos, gleznainie Balvu un Viļakas ezeri, gaišie vakari un skaistie saulrieti. Trešdien, 12.jūlijā, tika ievilkti jau pirmie krāsu triepieni gleznās.

Plenēra kuratori jau septīto gadu ir Māris Čačka un Elita Teilāne, kuri nodrošina tehnisko atbalstu māksliniekiem, saprotot un runājot ar viņiem mākslas valodā.

Plenēra īstenošanu ir atbalstījusi Latgales kultūras programma piešķirot 4500.00 euro. Līdzfinansējumu nodrošina Balvu novada pašvaldība. Sadarbības partneris Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizēja plenēra dalībnieku atlasi. Plenēra laikā tapušo darbu izstādi atklās 20.jūlijā plkst. 17.00, Viļakas novada muzeja izstāžu zālē, Klostera ielā 1, Viļakā.

Gaidīsim ikvienu interesentu uz izstādes atklāšanu Viļakā, lai satiktos un iepazītos ar māksliniekiem, kuri pārstāv trīs kontinentus.

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Foto: Vineta Zeltkalne un projekta arhīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas sēde

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ruta Cibule sasauc Sociālās un veselības aprūpes ...

Stiglovas gravas sakopšanas talka

Dabas aizsardzības pārvalde, turpinot iesākto iniciatīvu “Daru labu dabai” jau trešo gadu aicināja uz ...

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietniece Sandra Kindzule sasauc Izglītības, kultūras un sporta ...