Koko un Riko diskotaka – populārie bērnu grāmatu varoņi aicina uz dejām Balvu novada svētkos

Rakstnieces Evijas Gulbes un mākslinieces Lindas Lošinas radītie tēli Koko un Riko ir populāri un iemīļoti bērnu grāmatu varoņi Latvijā jau vairāk nekā desmit gadus. Apgādā «Zvaigzne ABC» par viņiem izdotas vairākas lasāmgrāmatas, audiogrāmatas, krāsojamās grāmatas ar uzdevumiem, burtnīcas skaitļu un burtu iepazīšanai un cietlapu grāmatiņas, savukārt 2019.gadā grāmatu sērija «Koko un Riko» saņēmusi AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvu.

Koko un Riko ir kustīgi un izdomas bagāti žurku puikas, kuriem patīk rotaļāties. Šoreiz abi draugi izgudrojuši DISKOTAKU, pa kuru doties uz diskotēku. Ceļā, vērojot kokus, dabas parādības un dzīvniekus, viņi apgūst deju soļus un, protams, arī draiskojas.

«Grāmatu tēlus Koko un Riko iepazinuši ļoti daudzi Latvijas bērni. Savukārt mēs, grāmatu autores, esam iepazinušās ar šiem bērniem – Koko un Riko draugiem, un bieži uzklausījušas vēlēšanos satikt arī pašus žurku puikas. Tāpēc kopā ar radošajiem domubiedriem, kuri abu žurkulēnu dabu labi pazīst, esam radījuši notikumu, kurā satikties un izdejoties. Koko un Riko tāpat kā bērni nespēj ilgstoši nosēdēt mierā, taču pieaugušie lielākoties pieprasa tieši to – būt rāmiem un rātniem. Uz Koko un Riko diskotakas darīsim otrādi,» smaidot piebilst autore Evija Gulbe.

Par izrādes ieceri un tapšanu stāsta režisors Ģirts Šolis: «Gribam radīt mūsu bērniem un paši sev jautru, viegli uztveramu, līdzi dzīvojamu un dejojamu izrādi, kurā kopā ar Evijas Gulbes un Lindas Lošinas «žurkubērniem» Koko, Riko un Perisu visi interesenti varēs apgūt dažas horeogrāfiskas viltības un paņēmienus, deju soļus un rotaļas. Vārdu sakot, kārtīgi izlēkāties, izdejoties un izdziedāties. Un tas viss – gluži kā īstā diskotēkā! Mūsu mūzikas producents Mikus Frišfelds jau ir radījis virkni lipīgu un populāru klubu hitu tradīcijās ieturētu melodiju, savukārt horeogrāfe Katrīna ar savu pieredzi padalījusies ar Koko, Riko un Perisu. Viss notiek! Gatavojamies, un gaidām uz diskotakas arī jūs!»

Laikā, kad ekrāni veicina mazkustīgumu, izrādes veidotāji aicina būt daudzkustīgiem, tiekoties uz Koko un Riko diskotakas, kas līkumos cauri visai Latvijai.

Lomās: Pēteris Galviņš, Mārtiņš Gailis, Sandija Dovgāne. Izrādes radošā komanda: režisors un DJ balss – Ģirts Šolis; idejas un scenārija autore – Evija Gulbe; dziesmu autors – Mikus Frišfelds; māksliniece, scenogrāfe, – Linda Lošina; horeogrāfe – Katrīna Albuže; kostīmu mākslinieces, butafores – Madara Mieriņa un Astra Krūmiņa.

Muzikālo izrādi «Koko un Riko diskotaka» varēs noskatīties Balvu novada svētku ietvaros – 15.jūlijā plkst.14 Balvu estrādē. Ieeja – bez maksas.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sporta aktivitātes pirmsskolas vecuma bērniem “AŠAIS ZAĶIS”

Pasākums “Ašais zaķis 2023” bija lielisks veids, kā piedāvāt pirmsskolas vecuma bērniem aizraujošu un ...

Pārgājiens pa Tepenīcas valni

Aicinām sagaidīt maiju, dodoties pārgājienā pa Tepenīcas valni kopā senlietu un retro motociklu kolekcijas ...

Projekts Nr. LVIII-069 “Popularizēt Latvijas Zaļos ceļus Rīgas, Vidzemes un Latgales reģionos”

Projekts Nr. LVIII-069 “”Popularizēt Latvijas Zaļos ceļus Rīgas, Vidzemes un Latgales reģionos” Norises vieta: ...