“Visi putni skaisti dzied” Viļakas brīvdabas estrādē un citās Latvijas pilsētās

Kora balsu spēku vasaras un rudens mēnešos vairākās Latvijas pilsētās varēs izjust profesionāļu un skatītāju augsti novērtētajā muzikālajā īpašvietas izrādē “Visi putni skaisti dzied”.

Par iestudējumu Spēlmaņu nakts balvai izvirzīts komponists Jēkabs Nīmanis ar gada sasniegumu mūzikā un Pamela Butāne kā gada kostīmu māksliniece.

Režisores un dramaturģes Kristas Burānes muzikālā īpašvietas izrāde “Visi putni skaisti dzied” stāsta par putnu un to vides nozīmi, kā arī Dziesmu svētku vēsturi Latvijā, ļaujot skatītājiem un māksliniekiem satikties vietās, kur daba saskaras ar cilvēku konstrukcijām. Izrāde ir vērienīgs notikums, kas izceļas ne tikai ar augstu profesionalitāti, bet arī  aicina skatītājus domāt par cilvēka darbības ietekmi uz savvaļu un tās iemītniekiem.

30.jūlijā 19.00 “Visi putni skaisti dzied” viesosies Viļakas brīvdabas estrādē. Dodoties uz Viļaku no Rīgas vai citiem reģioniem, aicinām pirms izrādes apmeklēt arī pilsētu un tās apkārtni. Informācija par Viļakas iedzīvotāju ieteiktajām apskates vietām apkopota teātra sociālajos tīklos.

Bezmaksas ielūgumus uz šo izrādi iespējams izņemt www.bilesuparadize.lv vai Viļakas kultūras namā Pils ielā 13. Aicinām uz pasākumu ierasties vismaz 20 minūtes pirms tā sākuma, kā arī saģērbties tās dienas laikapstākļiem piemērotā apģērbā.

Nākamās izrādes paredzētas Rīgā 30. un 31. augustā Dzegužkalna estrādē (iestudējums iekļauts Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā un izskanēs kā viens no Rīgas vasaras kultūras programmas noslēdzošajiem notikumiem), 10. septembrī 17.30 Daugavpils Stropu estrādē un Liepājā 1. oktobrī 17.00 Jūrmalas parkā (iestudējums iekļauts festivālā “Liepājas Mākslas forums”). Informācija par izrādes norises vietām, bezmaksas ielūgumiem un biļetēm apkopota www.dirtydealteatro.lv.

“Visi putni skaisti dzied” komandu veido režisore un dramaturģe Krista Burāne, komponists Jēkabs Nīmanis, māksliniece Pamela Butāne, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, aktieri Artūrs Čukurs, Elīza Dombrovska, Rūta Dišlere, Anna Klišāne un Armands Siliņš-Bergmanis, kā arī  diriģents Patriks Kārlis Stepe un “Visu putnu koris”, kurā dzied jauni cilvēki no Rīgas un notikumu vietām.

Izrādi atbalsta  ārvalstu organizācijas the British Council pārstāvniecība Latvijā, Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. “Visi putni skaisti dzied” producenti ir “Dirty Deal Teatro” sadarbībā ar “Story Hub”.

Anna Belkovska
Dirty Deal Teatro

Citas ziņas no šīs kategorijas

Balvu novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Balvu Novada Ziņas” 2023. gada septembra numurs ir klāt!

Balvu novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Balvu Novada Ziņas” 2023. gada septembra numurs ir klāt! ...

Plenēra “Valdis Bušs 2023” mākslinieku stāsti

Arvidas (Arvydas) Martinaitis dzimis, audzis un dzīvo Kauņā. Lietuvietis, iepazīstinot ar sevi saka, ka labāk ...

Sestdien – Zemes stunda 2020

Jau šo sestdien, 2020.gada 28.martā, no plkst. 20:30 līdz 21.30 notiks Zemes stunda – globāli lielākā ...