Noslēgts līgums par 7. starptautiskā glezniecības plenēra īstenošanu

Balvu novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu par projekta Nr. LKP2023/28 “7. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2023”  īstenošanu ar Latgales reģiona attīstības aģentūru, saņemot atbalstu no Latgales kultūras programmas 4500.00 euro apmērā. No 2023.gada 10. līdz 21.jūlijam Viļakā, Balvu novadā, notiks “7. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2023””.  7. starptautiskajam glezniecības plenēram žūrija ir izvēlējusies sešus dalībniekus.

Valdis Bušs tvēra zemi, debesis, kokus, ūdeni un ziedus ekspresīvos triepienos. Krāsu gamma bija spilgta un izteiksmīga. Tāda arvien ir Latgales daba – spilgta un izteiksmīga. Tādi ir Latgales ļaudis – sīksti un dzīvesgudri. Latgales garīgā telpa ir tik piepildīta, ka tās pietiek visiem. Mērķtiecīgi strādājot gadu no gada ir izdevies realizēt  sešus starptautiskos glezniecības plenērus “Valdis Bušs”. Ziemeļlatgalē tas ir kļuvis par vienu no gaidītajiem gada notikumiem, kurš Balvu novada un Latgales vārdu popularizē ne tikai Latvijā, bet arī valstīs, no kurām nāk mākslinieki.

Sešos gados plenērā ir piedalījušies dalībnieki jau no 20 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Spānijas, Ungārijas/Rumānijas, Slovākijas, Nīderlandes, Polijas, ASV, Austrālijas, Indonēzijas, Lielbritānijas, Vācijas, Austrijas, Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, Turcijas. Plenēra dalībnieki ir atzinuši, ka visvairāk novērtē neparasti skaisto, krāsām bagāto un daudzveidīgo Latvijas dabu un iespēju gleznot dabā. Valda Buša mākslas mantojums, Latgales daba, notikumi, sastaptie cilvēki un pat skaņas iedvesmo dalībniekus atrast savu, individuālu skatījumu un pieeju, ar ko radīt jaunas mākslas vērtības. Gleznas stāsta par Viļaku, Ziemeļlatgales īpašo šarmu un daudzējādo kultūrmantojumu un pievienojot neviļus vai tīši veidotas atsauces uz plenērā pieredzēto – nepārprotamas, tiešas un sirsnīgas.

Šī gada izaicinājums ir radīt sinerģiju ar vietējo Viļakas Mūzikas un mākslas skolu, veidot izstādi divās daļās, pirmajā daļā izstādes būs apskatāma profesionālu mākslinieku plenēra laikā tapušo mākslas darbu izstāde, bet otrā daļā būs iespēja aplūkot Viļakas Mūzikas un mākslas skolas skolēnu, potenciālo nākotnes mākslinieku darbus. Tādejādi Latgales reģiona Viļakas pilsētā sadarbosies profesionālā māksla ar vietējo mākslu, radot papildus interesi apmeklētāju vidū. Šobrīd plenēra kolekciju veido 102 gleznas, šogad ir plānots kolekciju papildināt ar 12 jaunām gleznām.

Plenēra laikā tapušo darbu izstādi atklās 20.jūlijā plkst. 17.00, Viļakas muzeja izstāžu zālē, Klostera ielā 1, Viļakā.

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde aicina informēt par pamanītiem iespējamajiem pārkāpumiem

Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļa lūdz vietējos pierobežas, pierobežas joslas, kā arī ...

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde tiek sasaukta 25.02.2021. plkst.16.00. Sēde notiks attālināti. Darba kārtība: ...

Upītes Uobeļduorzs noslēdzas ar negaidītu “uguņošanu”

Jau 19.gadu Upīte, Ziemeļlatgales, Latgale, Latvija un pasaule nav iedomājama bez tradicionālā dzejas dienu ...