Dziedot lūdzās divkārt

22.aprīlī Viļakas Romas katoļu baznīcā koncertēja Salaspils katoļu baznīcas draudzes koris “Oremus”, kura enerģiskā un muzikāli apdāvinātā diriģente ir Vita Timmermane, atraktīvais un daudzpusīgais ērģelnieks ir Ingus Kokins. Savulaik Sv. Augustīns ir teicis: „Kas dzied, lūdzās divkārt“. Klausoties 22.aprīļa koncertu šos vārdus gribējās teikt atkal un atkal. Šajā sastāvā diriģentes Vitas Timmermanes vadībā Salaspils draudzes koris dzied vienu gadu. Grūti bija noticēt, ka šis bija kora pirmais koncerts ārpus Salaspils. Pirmajā koncerta daļā koristi dziedāja pie ērģelēm garīgos, senos latīniskos dziedājumus, bet koncerta otrajā daļā devās tuvāk pie klausītājiem, dziedot baznīcā pie centrālā altāra, un piepildīja baznīcas velves ar dziesmām latviešu valodā. Izpildot arī Viļakas draudzē iemīļotas dziesmas “Piedod mums, Dievmāte piedod” un “Svētī, Kungs, šo mūsu zemi”.

“Jūsu ērģeles ir neticams instruments. Šeit vajadzētu plūst cilvēku straumēm, lai tikai klausītos vien šajās ērģelēs. Mēs tiešām šodien vēlamies slavēt Dievu no visas dvēseles kopā ar Jums,” teica Vita Timmermane. Arī ērģelnieks Ingus Kokins atzina, ka Viļakas ērģeles ir viens no brīnišķīgākajiem instrumentiem Latgalē noteikti. “Lepojieties, saudzējiet un sargājiet to, kas Jums mīļš un dārgs. Tas ir tā vērts. Lai skan ērģeles, aiciniet mūs un citus kolektīvus, lai parādītu ērģeļu bagāto muzikālo skanējumu. Slavējiet un priecājieties”, papildināja Ingus Kokins.

“Mēs pulcējamies baznīcā, lai veldzētu savu dvēseli. Nereti cilvēki daudz domā, kā uzturēt stipru miesu, bet par dvēseli aizmirst. Bet primārais ir tiekties pēc stipra gara. Ne velti esmu teicis, ka aicinu draudzes locekļus un ciemiņus iknedēļu apmeklēt Sv. Misi svētdienās, jo nevaram zināt kādi pārsteigumi mūs sagaidīs. 23.aprīļa Sv. Misē dziedāja Salaspils draudzes koris un tas bija kā turpinājums vakardienas koncertam. Ja 22. un 23.aprīlī mēs baznīcā sajutāmies kaut nedaudz tuvāk Debesīm un teicām, cik skaisti un piepildīti. Mēs nemaz nespējam iztēloties to, cik skaisti būs Debesīs. Paldies Dievam, ka ļāvāmies Viņa vadībai. Paldies Salaspils korim par dvēselisko dziedājumu. Paldies Salaspils kora dalībniecei Ilzei par kora koncerta organizēšanu un paldies, ka padalies ar saviem talantīgajiem draugiem, dziedātājiem. Paldies Ilzes mammai Terēzijai par viesmīlīgo uzņemšanu Viļakas pusē. Paldies ikvienam, kurš atnāca un veldzēja dvēseli. Jūs noteikti variet koncertēt visā Latvijā, un pat Romā, jo latīniskais dziedājums Anima Christi skan kā Itālija,” pateicās Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Dzims dzeja un pildīsies dvēseles trauks

Kad dabas paletē košākais akcents ir ceriņu ziedi, un patīkami reibina to smarža, bibliotēkas ...

Semināri Ziemeļlatgales uzņēmējiem 21. un 23. oktobrī Balvos

Esošos un topošos uzņēmējus, amatniekus, mājražotājus aicinām piedalīties semināros 21. un 23. oktobrī Balvos, ...