Suņu īpašnieku ievērībai!

Iegādājoties mājdzīvnieku, dzīvnieka īpašnieks vai turētājs uzņemas atbildību par suņa labturības un īpašo turēšanas prasību ievērošanu un veterinārmedicīniskās palīdzības nodrošināšanu, nepieļauj tā klaiņošanu, kā arī nodrošina dzīvnieka meklēšanu un apbedīšanu.

Jebkuram īpašniekam svarīgi apzināties savus pienākumus pret dzīvnieku, par to rūpējoties un to kopjot, lai tas justos labi, netraucē sabiedrību un nerada draudus cilvēku drošībai, veselībai un dzīvībai.

  • Jānodrošina pilnvērtīga ēdināšana, ne retāk kā reizi dienā un vienmēr brīvi pieejams svaigs ūdens.
  • Turot suni ārpus telpām piemājas teritorijā pilsētā vai ciemā, šī teritorija pilnīgi jānorobežo, novēršot iespēju sunim izkļūt no tās.
  • Ārpus norobežotas teritorijas suni jāved pavadā. Sabiedriskās vietās suni var īslaicīgi atstāt vienu, ja tas ir piesiets pavadā, kas nav garāka par 1 metru.
  • Apdzīvotu vietu teritorijā atcerieties savākt sava mājdzīvnieka ekskrementus.

Ja mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks neievēro šos noteikumus, viņš tiek saukts pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Informācija: Balvu novada pašvaldības policija

 (Tālrunis: 29445114; e-pasts: pasv.policija@balvi.lv)

Citas ziņas no šīs kategorijas

Informācija par pasākumu “Pilates Žīguros”

Viļakas novada dome informē, ka šonedēļ projekta Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi ...

Uzlabota ugunsdrošība Balvu novadā

Īstenojot pēdējās aktivitātes projektā “GreenPalette”, Balvu novada pašvaldība ir uzlabojusi hidrantu darbību Balvos: Vidzemes ...

Tautsaimniecības un vides komitejas sēde

Tautsaimniecības un vides komitejas priekšsēdētājs Jānis Trupovnieks sasauc Tautsaimniecības un vides komitejas sēdi 2023.gada 18.janvārī ...