Muzejpedagoģiskā programma “Vēsturi radām mēs paši”

Viļakas muzejs sadarbībā ar ekspozīciju Abrenes Istabas 2023.gada 2.martā aicināja Balvu novada skolēnus atcerēties 2.marta nacionālo partizānu bruņotās pretestības dienu un Stompaku kauju. Muzejpedagoģiskajā programmā piedalījās Rekavas un Baltinavas vidusskolu skolēni.

 Skolēni iepazina nacionālo partizānu vēsturi, 2.marta Stompaku kaujas notikumus, ieklausījās stāstos par nometnes vietu, kā veidojās partizānu grupas, kāds bija to atbalsts, kas ar partizāniem notika pēc 1945.gada 2-3.marta u.c. Vēsturi var mācīties dažādi- gan stāstot, skatoties, kā arī aktīvi darbojoties. Stompaku nometnes vēsture ir unikāla, tā ir stāsts par cilvēkiem, kas izdarīja savu izvēli un cīnījās par Latvijas brīvību un tā ir vieta kur smelties drosmi, patriotismu un apņēmību.

Skolēni soli pa solim lasīja atmiņu fragmentus, kas bija paslēpti kokos, lai pēc tam varētu izlasīt un padomāt par kādu no nacionālo partizānu dzīves notikumiem. Abrenes Istabas bija sagatavojušas pārbaudījumus, kur katrs ienāca nometnes vietā ar savu caurlaidi, izdomājot savus segvārdus, bija arī kontroles postenis, kā arī ikvienam bija iespēja apskatīt tā laika priekšmetus.

Pasākuma laikā iemācījāmies  atšifrēt šifrētus tekstus un iepazinām partizānu devīzi. Daudziem skolēniem brauciens uz Stompaku nometni bija pirmais. Izmantojot dažādas vēstures iepazīšanas metodes, skolēni plašāk iepazina savas dzimtās vietas vēsturi.

Īpašu paldies sakām ekspozīcijai Abrenes Istabas un Susāju pagasta pārvaldei, Baltinavas un Rekavas vidusskolām.

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja R.Gruševa, foto: I.Jaunžeikare

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Mūzika un mana sirds

Mūzika, kas manā sirdī skan,Mūzika kā nemiers sirdi plosa man, Mūzika, kur esi patiesi ...

Balvu novada domes ārkārtas sēde

Balvu novada Domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc ārkārtas domes sēdi 2022.gada 26.septembrī, plkst.14.00. Sēde notiks klātienē Bērzpils ...