Vai tas ir labi?

1.martā  Viļakas bibliotēkas telpas pieskandināja pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” audzēkņu balsis. Bibliotēkas vadītāja Rutta bija sagatavojusi prezentāciju “Labais un sliktais”. Bērni sekoja attēliem ekrānā un atbildēja uz jautājumiem. Viņi secināja, ka labi un jauki ir tad, kad spīd saule, ir silti, blakus ir māmiņa vai draugi. Tumšajos attēlos bija redzama nakts, kad piezogas bailes. Labie darbi ir rūpes par citiem, mīļi vārdi, draudzība. Melot, skaļi klaigāt, atstāt draugu nelaimē – tas ir slikti.

Prezentācijas materiālos varēja pamanīt diennakts daļas un gadalaiku maiņu, par ko bija mācījušies nodarbību laikā. Bērni atcerējās vārdus, kurus savos komentāros minēja bibliotekāre, un veidoja tos no ielaminētiem burtiem: saule, diena, draugi, smaidīt, drošība; nakts, tumsa, bailes, nelaime u.c. Mazie ciemiņi iepazinās ar bibliotēkas telpām un apskatīja Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbus. 

Mācieties lasīt un nāciet ciemos vēl!

Rutta Jeromāne
Foto: T.Aleksejeva, R.Jeromāne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ārkārtas domes sēde

ĀRKĀRTAS DOMES SĒDE 2021.gada 9.novembrī, plkst.17.00. Sēde notiks attālināti. Darba kārtībā: Par Balvu novada ...

Atbalstīta grants seguma pārbūve Plešova-Siševa

Lauku atbalsta dienests ir atbalstījis Viļakas novada domes iesniegtā projekta Nr. 18-07-A00702-000091 „Viļakas novada, Šķilbēnu ...