Plenērs “Valdis Bušs 2022” ir sācies

Šo pirmdien, 11.jūlijā plenēra mākslinieki mēroja dažādus ceļus, lai nokļūtu 6.starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2022” norises vietā – Viļakā, Balvu novadā. Otrdien mākslinieces Agra Ritiņa (Latvija), Emilie Kanervo (Somija), Jena Jang (Dienvidkoreja), Solveiga Gutaute (Lietuva), Madara Tropa (Latvija, dzīvo ASV) un Nimet Keser (Turcija) iepazīstinājām ar Viļakas un Balvu pilsētu skaistākajām un ainaviskākajām vietām, izbridām arī purva taku Stompakos. Vakarā oficiāli pasludinājām sesto starptautisko plenēru par atklātu.

Mākslinieces ļoti ir uzrunājusi daba, noteikti vēlēsies atgriezties uz Viļakas ezera salas, gleznot Viļakas ezeru un citas pilsētu ainavas. Dienvidkorejiete pirmo reizi dzīvē garšoja mellenes, kuras atradām mežā, atzina, ka tās garšojot tik labi. Mākslinieces ir saviļņotas, ka tik nelielās pilsētās ir tik daudz apskates objektu, tik sena ir Viļakas pilsētas vēsture un Viļakas saistība ar Poliju.

Šodien mākslas darbiem tiek uzklātas pirmās krāsu kārtas un ievilktas pirmās krāsu līnijas.  Plenēra kuratori Māris Čačka un Elita Teilāne sniedz atbalstu māksliniekiem, izdalot nepieciešamos audeklus un krāsas. Plašajās Viļakas Valsts ģimnāzijas telpās ikviena māksliniece ir atradusi sev plenēra studijas vietu. Sirsnīgs paldies Viļakas Valsts ģimnāzijas direktorei Sarmītei Šaicānei un ģimnāzijas saimei par viesmīlīgo uzņemšanu skolā.

Plenēra īstenošanu ir atbalstījusi Latgales kultūras programma piešķirot 4000.00 Eur. Līdzfinansējumu nodrošina Balvu novada pašvaldība. Sadarbības partneris Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizēja plenēra dalībnieku atlasi. Plenēra laikā tapušo darbu izstādi atklās 21.jūlijā plkst. 17.00, Viļakas novada muzeja izstāžu zālē, Klostera ielā 1, Viļakā. Gaidīsim ikvienu interesentu uz izstādes atklāšanu Viļakā, lai savām acīm redzētu kādu Ziemeļlatgales dabu būs attēlojušas mākslinieces no Āzijas, Eiropas, latviete ar Ziemeļamerikas pieredzi un mūsu kaimiņa novada māksliniece no Rēzeknes.

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Foto: Vineta Zeltkalne un Māris Čačka

Citas ziņas no šīs kategorijas

Pozitīvās emocijas Upītes Uobeļduorzā 2022

Sākoties jaunam gadam, tradicionāli trešā septembra sestdiena tiek rezervēta mīlas dzejas un dziesmu festivālam ...

“Ivuški” Latvijas mazākumtautību festivālā Zeme zied

Šī gadā 14.augustā Jelgavā noritēja  pirmais Latvijas Mazākumtautību festivāls ar mākslinieciskās koncepcijas moto „Zeme ...

Studiju gadus atceroties

Oktobris  sākās ne tikai ar krāsainu rudens lapu karuseli aiz loga, bet arī ar ...