Izstādes “Viļakas ugunsdzēsējiem 115” atklāšana

Viļakas muzejā 17.maija tika atklāta izstāde “Viļakas ugunsdzēsējiem 115”. 1907. gadā Viļakas muižas pārvaldnieks Bubnovskis kopā ar garīdznieku Jassasu, Sverdlovu, A.Gureviču, A.Šeinišu, Z.Borkanu nodibinājis ugunsdzēsēju biedrību. Laikam ejot, Viļakas ugunsdzēsēju darbs arvien vairāk uzlabojās, jo attīstījās darbarīki un transports. Brīvprātīgie ugunsdzēsēji kļuva par profesionālajiem ugunsdzēsējiem. Kopš 20.gs 60-to gadu beigām Viļakas ugunsdzēsēju postenis atrodas Tautas ielā 15.

         Izstādē var apskatīt stendus ar vēsturiskajam Viļakas ugunsdzēsēju fotogrāfijām, izlasīt stāstus par ugunsgrēku dzēšanu, sporta sacensībām, vēsturi, kā arī to kāda ir ugunsdzēsēju dzīves ikdiena mūsdienās. Izstādē ir bagātīgs fotogrāfiju daudzums. Pateicoties Latvijas Ugunsdzēsības muzejam, Dz.Dvinska privātkolekcijai un Viļakas ugunsdzēsēju posteņa krājumam  izstādē ir iespējas redzēt formas tērpus, darbarīkus un dažādus priekšmetus no 20.gs 30-tajiem gadiem līdz mūsdienām.

Izstādi ar saksofona spēli atklāja Viļakas mūzikas un mākslas skolas direktors A.Prancāns. Muzeja darbinieki nedaudz iepazīstināja klātesošos ar Viļakas ugunsdzēsēju vēsturi. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latgales reģiona brigādes, Balvu daļas, Viļakas posteņa komandieris-kapteinis Raivis Bondars priecājās, ka ir iespēja parādīt Viļakas ugunsdzēsēju vēsturi un, ka ikviens interesents to tagad varēs iepazīt Viļakas muzejā. Viļakas posteņa komandieris teica paldies ugunsdzēsēju ģimenēm, kuras vienmēr atbalsta viņus.

Izstādi varēs skatīties Viļakas muzeja izstāžu zālē (Klostera iela 1) no 2022.gada 18.maija līdz 2022.gada 14.jūlijam. Izstādi var apmeklēt no otrdienas līdz sestdienai .

Teksts: Viļakas muzeja vadītāja R.Gruševa
Foto: Viļakas muzeja krājuma glabātāja M.Boldāne        

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sociālā un veselības aprūpes jautājumu komiteja

BALVU NOVADA DOMES SOCIĀLĀ UN VESELĪBAS APRŪPES JAUTĀJUMU KOMITEJA 2021.gada 16.novembrī, plkst.09.00. Sēde notiks ...

Pasākums “Draudzības čemodāns” Medņevā

Kā katru gadu, jauna sezona Medņevas Tautas namā iesākās ar pasākumu “Draudzības čemodāns”, kur ...