Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes Žīguru pamatskolā

Pēc divu gadu pārtraukuma Žīguru skolas skolēni atkal varēja doties ceļojumā Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Piešķirtie finansu resursi šoreiz deva iespēju apskatīt tikai novada galvaspilsētu un tās pēdējo gadu grandiozāku būvprojektu – renovēto Balvu Kultūras un atpūtas centru.

Ekskursantus sagaidīja Kultūras un atpūtas centra kolektīvs gandrīz pilnā sastāvā. Tikām iepazīstināti ar visām telpām un palīgtelpām, iemēģinājām deju zāli, skatuvi, VIP ložas, ģērbtuves telpas, kur sava Balvu apmeklējuma laikā brīdi uzturējās valsts prezidents Levita kungs.

Ekskursija kultūras un atpūtas centrā noslēdzās ar kinofilmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” noskatīšanos. Par pārsteigumu daudziem it kā bērnu auditorijai domātā filma par daudzām mūsu šodienas dzīves problēmām lika aizdomāties arī pieaugušajiem.

Centra Ziemeļu zālē visi varēja iepazīties ar gleznu izstādi – krāsu pludināšanas tehnikā veidotie darbi patika daudziem. Arī pats nosaukums “Fluid Art” skanēja nedaudz noslēpumaini.

Laikam jau mākslinieciskā ievirze bija tik vilinoša, ka arī nākošajā apskates objektā gaidīja vesela gleznu ekspozīcija – “Klusā daba”. Muzeja gide izvadāja arī pa pārējām ekspozīcijām un uzaicināja piedalīties Muzeju nakts pasākumos nedēļas nogalē.

Kārtīga ekskursija nav iedomājama bez lielveikala apmeklējuma. Lielā autobusa ierašanās un momentāls telpu piepildījums izsauca zināmu paniku veikala kolektīvā – tika izsauktas papildus apsardzes un kases vienības. Vecāku dotā naudiņa sekmīgi tika ziedota veikala peļņai.

Labā noskaņojumā atpakaļceļā vēl izlēmām piestāt Viļakas muzeja tuvumā, lai apskatītu skolotājas E.Zarembas-Krīgeres leļļu kolekciju ar rosinošu nosaukumu: “Apceļo pasauli kopā ar lellēm.”

Noslēgumā vēlreiz jāizsaka pateicība Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” organizatoriem, bet īpašs paldies autobusa šoferim Francim, jo vest ekskursijā cilvēkus, kas gadu laikā jau piemirsuši, kā brauciena laikā jāuzvedas, var tikai cilvēks ar tērauda nerviem!

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Teksts: Žīguru pamatskolas kolektīvs

Foto: V.Zaharova

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jauno studentu uzņemšana Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā turpinās

Līdz 24. jūlijam pagarināta jauno studentu uzņemšana Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK). Aicinām ikvienu ...

Izzinoša ekskursija par II pasaules karu Viļakas pilsētā

21.aprīlī Viļakas muzejs kopā ar Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēniem devās izzinošā ekskursijā iepazīstot II ...

Izskrien, izripo vai izej eža kontūru Viļakā!

Pievienojies 4. maija svētku izaicinājumam un jau no 1. – 9. maijam piedalies Viļakas ...