“Latgales prozas lasījumos 2021” uzvar Annele Slišāne

Decembra vidū izskanēja starptautiskais festivāls “Prozas lasījumi” un kā viens no tā noslēguma pasākumiem bija arī literārā konkursa “Latgales prozas lasījumi 2021” (“Latgolys prozys skaitejumi 2021”) notikums. Konkursā par labāko prozas rakstītāju Latgalē arī šogad tika atzīta Annele Slišāne.

Biedrība “LgSC”, sadarbojoties ar starptautisko festivālu “Prozas lasījumi”, jau otro reizi izsludināja konkursu “Latgolys prozys skaitejumi”, kura mērķis ir veicināt literāro procesu Latgalē, dodot iespēju latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā rakstošiem autoriem sasniegt lielāku auditoriju vai lasītājiem iepazīt jaunus Latgales kultūrtelpā tapušus darbus. Jau otro reizi pēc kārtas konkursā par labāko tika atzīta Annele Slišāne, kura šogad lasījumos piedalījās ar stāstiem “pavasars atguoja treis dīnuos” un “itei dīna” no topošā stāstu krājuma “Tuoraga stuosti” turpinājuma. Otro vietu konkursā ieguva Evija Martukāne-Laganovska par stāstu “Paps”, bet trešajā vietā Ilzes Spergas stāsts “Nikur, nikur”. Konkursa noslēguma pasākums notika tiešraidē no Rēzeknes svētdien, 12. decembrī, – tajā ar savu stāstu lasījumiem piedalījās visas trīs konkursa finālistes, bet notikumu vadīja mūsdienu latgaliešu literatūrai veltītā raidieraksta “Puslopys” vadītājs, mūziķis Arnis Slobožaņins.

Annele Slišāne ir tekstilmāksliniece un rakstniece, nu jau divu konkursu “Latgolys prozys skaitejumi” uzvarētāja, grāmatu “#100dečiLatvijai” un “Tuoraga stuosti” autore. Par projektu “#100dečiLatvijai” savulaik saņēmusi Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2018”, bet šogad deču stāsti izdoti gan audio formātā, gan arī zīmju valodā un brailla rakstā. Šobrīd Annele dzīvo un uzņem viesus Balvu novada Upītes puses Zelču ciemā un strādā pie “Tuoraga stuosti” turpinājuma. Žūrija par “Latgolys prozys skaitejumi 2021” uzvarētājas darbu saka, ka stāstu vidū ir ekstistenciāls mazā cilvēka dzīves ritējums lielo vēsturisko notikumu fonā, bet paši stāsti esot rakstīti tā, lai lasītājs zem to smaguma sakristu kā bez kauliem, autores valoda esot sātīga kā maize, kaut arī teksts nav viegls, bet atstājot gaišu pēcgaršu.

Konkursā “Latgolys prozys skaitejumi 2021” bija aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu. “Latgales prozas lasījumos 2021”, kuru devīze šogad bija “Pasaulē viss ir sapinies mezglos”, tika saņemti 10 dažādu autoru darbi kā latviešu literārajā, tā latgaliešu rakstu valodā. Konkursam darbus iesūtīja gan Latgales kultūrtelpā jau zināmi autori, gan arī tādi, kuriem piedalīšanās konkursā ir sava veida debijas reize. Iesūtītos darbus vērtēja žūrija: rakstniece Laima Kota, dzejniece, publiciste, dramaturģe Anna Rancāne, Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un literatūrzinātniece Maija Burima.

“Latgolys prozys skaitejumi 2021” noslēguma pasākumu rīkoja biedrība “LgSC”, pasākuma režisore bija Amanda Anusāne, bet konkursa norisi atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Rakstnieku savienība un festivāls “Prozas lasījumi”, kā arī literatūras, publicistikas un vēstures žurnāls “Domuzīme”.

“Latgolys prozys skaitejumi 2021” konkursa ieraksts noskatāms te: https://www.youtube.com/watch?v=_2lTKDVZp9M

Anneles Slišānes stāstu lasījums: https://www.youtube.com/watch?v=LV9_bo9oY8Q

Evijas Martukānes-Laganovskas stāsta lasījums: https://www.youtube.com/watch?v=X8NfRJRbihw

Ilzes Spergas stāsta lasījums: https://www.youtube.com/watch?v=cG2SRxMyAQI

Edīte Husare
Biedrība “LgSC”
lgsc@lgsc.lv
29509672
http://lgsc.lv

Citas ziņas no šīs kategorijas

Nekrologs. Janīna Kupriša (04.12.1933. – 20.04.2022.)

Liktenis steidzīgi Dzīves grāmatu šķir. Ko cilvēki piemin, Tas vēl starp dzīvajiem ir. /J.Osmanis/ ...

Ārkārtas domes sēde

Balvu novada Domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc ārkārtas domes sēdi 2022.gada 10.februārī (ceturtdien), plkst.14.00 Sēde ...