Jauns pakalpojums Ziemeļlatgalē

Uzņēmīgais Dāvis Serds realizēja pašvaldības atbalstīto projektu Nr. 2021-VND-1-06 “CNC Plazmas iekārta, metālapstrādes griešana”. Pašvaldības uzņēmējdarbības konkursā atbalstīto projektu vidū Dāvja projekts bija visgrūtākais. Pārējie atbalstītie jaunie uzņēmēji iegādājās dažādus pamatlīdzekļus, bet Dāvis iegādājās materiālus, lai pats izgatavoja CNC plazmas iekārtu, ar kuru var izgriezt metālu. Interese par iekārtu izgatavošanu Dāvim radās pakāpeniski. Absolvējot Rekavas vidusskolu, Dāvis nolēma doties studēt uz Rīgas Tehnisko universitāti izvēloties tikai vienu studiju virzienu Auomobiļu transports. “Dokumentus iesniedzu Rīgas Tehniskajā universitātē tikai uz vienu studiju virzienu. Domāju, ka netikšu, tad došos mācīties uz Malnavu. Bet tiku uzņemts Rīgas Tehniskajā universitātē. Mācīties augstskolā bija ļoti grūti, trūka zināšanu augstākajā matemātikā. Vēlējos, lai studiju laikā būtu vairāk prakses. Apmeklēju industriālās izstādes Rīgā, tur ieguvu daudz jaunas informācijas,” specialitātes izvēli atklāja Dāvis Serds.

Paralēli iekārtas konstrukcijai, Dāvis Serds atjaunoja un iekārtoja arī darbnīcas telpas, kur atradīsies uzņēmums.

“Šis bija liels izaicinājums, bet ne pirmais, jo, studējot Rīgas tehniskajā universitātē, piedalījos studentu pilotprojektu izstrādē – konkursā Ungārijā. Uzbūvējām pneimomobili, tas ir transporta veids, kas pārvietojas uz vienkārša saspiesta gaisa. Ar uzbūvētajām pneimobiļiem sacentāmies starp vairākām Eiropas Universitātēm. Pirmajā gadā man par pienākumu uzlika elektronikas sadaļu, vadības sistēmas programmēšana. Sākumā daudz neko no tā nesapratu, bet mācījos, skatījos You tube video kā to izdarīt, mēģināju un ar katru gadu pneimomobili uzlabojām un sacensībās ieguvām godalgotas vietas. Bija pieredze būvēt, iekļauties termiņos, rasēju, zīmēju, konstruēju, tāpēc CNC iekārtu nolēmu uzbūvēt pats. Lai šādu iekārtu iegādātos 2000,00 Eur būtu stipri par maz. Ar šo iekārtu var izgatavot mangālus -dārza grilus pēc individuāla pasūtījuma, stilizētas ugunskura vietas, metāla mēbeles, lauksaimniekiem kronšteinus, metāla detaļas, rāmjus, stiprinājumus. Ja lauksaimnieks atbrauc ar salauztu detaļu, modelēju, zīmēju, rasēju datorprogrammā, izgriežu tādu pašu detaļu, ja ir iespējams. Darbs notiek salīdzinoši ātri. Klients var nākt arī ar savu metālu, bet labāk tīrītu, ne aprūsējošu. Būs iespējams uztaisīt sniega lāpstu arī mazajiem zāles pļāvēju traktoriem. Šīs iekārtas iespējas ir ļoti plašas. Tikai katrai iekārtai ir regulāri jāveic apkope: jākalibrē, jāsaregulē. Šos darbus arī veicu pats,” detalizēti izskaidroja Dāvis.

“Kad gāju mācīties uz Rīgu, zināju, ka gribu atgriezties laukos. Esmu novērojis, ka mani vienaudži atgriežas dzīvot laukos, ja interesē augkopība, graudkopība, lopkopība. Laikam pandēmijas izraisītie ierobežojumi daudziem lika pārdomāt prioritātes. Rīga nav man, jo lielāks pūlis, jo lielāks risks. Tā, atgriežoties laukos, nolēmu pamēģināt kļūt par uzņēmēju. Iepazīstoties ar uzņēmējdarbības konkursa noteikumiem, ieinteresēja iespēja, ka projekta noteikumi atļauj iegādāties materiālus un veidot pašam. Pašvaldības atbalsts ir 2000.00 Eur projektam, līdzfinansējums iznāk 1303.97 Eur. Pašvaldības atbalsta summa ir pietiekoša, pastāstīja Dāvis Serds.

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: personīgais arhīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Atbalsts investīcijām mazajiem lauksaimniekiem

No 2020. gada 3. jūnija līdz 3. augustam notiks projektu pieņemšana pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās ...

Valsts amatpersonas kārtējā gada deklarācija par 2020. gadu jāiesniedz līdz 1. aprīlim

Līdz 17. martam valsts amatpersonas deklarācijas jau ir iesniegušas 28233 amatpersonas.  Valsts amatpersonas kārtējo gada ...