Aleksandrs no Gruzijas jau ceturto mēnesi Balvu novadā

Kopš 2018.gada, biedrība “Kalmārs” koordinē brīvprātīgā darba projektus Ziemeļlatgalē un šobrīd tiek īstenots trešais projekts, Eiropas Solidaritātes korpusā. Pa šo laiku, pie mums ciemojušies un ilgtermiņa brīvprātīgo darbu veikuši ir jaunieši no Vācijas, Gruzijas, Armēnijas, Norvēģijas, Turcijas un Albānijas, kas ir ļāvis iepazīt vairāk viņu kultūru, dažādot aktivitātes skolēniem un jauniešiem jauniešu centros, skolās un novada pasākumos, kā arī veicināt solidaritāti un toleranci, saprotot, ka, neskatoties uz mūsu atšķirībām, mums ir ļoti daudz kopīgā!

Turpmāk tekstā Aleksandrs no Gruzijas dalās savos iespaidos par Latviju un projektu Nr. ESC11-6C35492F-LV „Catch the opportunity”.

“Es ierados Balvos, Latvijā septembra sākumā kā brīvprātīgais Eiropas Solidaritātes korpusa projektā, iegūstot jaunas iespējas un izaugsmi no dažādiem aspektiem. Vasarā joprojām bija neskaidrs, vai tiešām šī ir labākā racionālā izvēle, starp brīvprātīgo darbu un doktora studijām Politikas zinātnēs, jo tas nozīmētu, ka es gadu ņemu pauzi no studijām. Esot jau trīs mēnešus Latvijā, varu teikt, ka tā bija labākā izvēle šogad, jo iepriekš minētā programma man ir devusi iespēju attīstīties, izmantot iespējas, kādas nekad nav bijušas un satikt cilvēkus, kas man ir tik daudz ko iemācījuši, tādējādi padarot mani par labāku personu no dažādām pusēm.

Latvija izrādījās daudz krāsaināka un ekstravagantāka, kā es iedomājos. Neskatoties uz fantastiskajām celtnēm, pilīm un baznīcām ar fantastisko dabu, un vidi, nekas nepārspēs Latvijas cilvēkus, kuri vienmēr mani sagaida ar smaidu un ir pieņēmuši kā savējo. Tiklīdz ierados Latvijā, sajutos silti un gaidīts, ar visām iespējām justies komfortabli. Neskatoties uz to, ka šīs fantastiskās nācijas valoda ir sarežģīta un ļoti grūta, man nav bijušas grūtības sarunāties ar jebkuru latvieti, jo ik viens runā angliski vai krieviski, kas man palīdzēja iejusties un radīt pozitīvu sajūtu.

Mana dzīve Latvijā ir ļoti interesanta, piepildīta ar prieku un izaicinājumiem, kas palīdz izkāpt no komforta zonas, sasniegt virsotnes, kuras iepriekš nelikās sasniedzamas. Esmu strādājis  skolās, kas palīdzēja sevi izaicināt, mainot vairākkārtīgi valodas dienas laikā. Man šī iespēja bija un ir nepieciešama, jo vēlos kļūt par diplomātu. Šis projekts deva man iespēju satikt skolēnus, sadzirdēt viņu idejas, sapņus, domas un vēlmes, man justies kā savējam, tā, it kā es tur mācītos. Mans darbs bija piedalīties angļu, krievu un franču valodas klasēs un runāt ar skolēniem par dažādām interesantām tēmām, jo pārsvarā tikos ar vidusskolēniem. Paralēli  es sāku organizēt šaha nodarbības ar iespējām mācīt šo neparasto karalisko spēli, kas mani vienmēr ir aizrāvusi. Neskatoties uz darbu, man ir bijusi iespēja izzināt skaisto Latviju, iemīlēties Rīgā un doties pārgājienos mežos, ar jaunajiem draugiem. Tik ļoti daudz dažādības un krāsas šī valsts man ir devusi, kas noteikti būtu jāizdzīvo arī citiem.

Papildus brīvprātīgajam darbam un apkārtnes izpētei, šis projekts man ir devis milzīgu iespēju pašizaugsmei. Pārsvarā brīvajā laikā es studēju čehu un latviešu valodas, sekoju līdzi aktualitātēm un lasu grāmatas. Es sportoju un attīstu sevi fiziski. Tas mani padarījis labāku pirms ierašanās Latvijā. Brīvajās dienās  esmu paspējis arī apmeklēt Slovākiju, tā ir  milzīga pieredze man.

Dzīvojot Latvijā, esmu palicis daudz priecīgāks. Gribu domāt, ka esmu savējais, jo visi patīkami mani uzņem. Mana dzīve Latvijā ir vienreizēja, krāsaina, dažāda un pilna ar jaunām iespējām, kas ik dienu mani attīsta, kā arī veicina tuvošanos maniem sapņiem un mērķiem, kas dod papildus motivāciju veikt savu darbu labākajā līmenī!

Es mīlu Latviju!

Santa Šmite

Foto no projekta arhīva

Citas ziņas no šīs kategorijas

Autobusu kustību grafiks Vēlēšanu dienā, sestdien, 5.jūnijā

Vēlēšanu dienā, sestdien, 5.jūnijā kursēs autobusi pa Medņevas, Susāju un Šķilbēnu pagasta teritoriju uz ...

NVA līdz 15.decembrim aicina pieteikt brīvprātīgos godināšanai “Gada brīvprātīgais 2021”

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina Latvijas iedzīvotājus un organizācijas pieteikt labākos brīvprātīgā darba veicējus ...

Līgo!

Lai līst vissiltākais lietus,Visdzidrāko rasu dod rīts,Un kaut ko no saulgriežu brīnuma,Lai katrs paņem ...