Viļakas ezerā pavairoti zandartu mazuļi

Šonedēļ, 25.oktobrī, Viļakas ezerā tika ielaisti 5000 gab. vienvasaras zandartu mazuļi, īstenojot projektu Nr.20-00-S0ZF03-000019 “Zandartu pavairošana Viļakas ezerā”.

Zandartus piegādāja un pavairoja Šmita individuālais uzņēmums “Rūķis”, kas savus pienākumus ir veicis saskaņā ar līgumu par summu 1815.00 eur (ar PVN) un Valsts Zivju fonda atbalsts projekta īstenošanai ir 1315.11 eur .

Pavairošanas laikā visi ielaistie zandartu mazuļi aizpeldēja, kas bija patīkams pārsteigums klātesošajiem, gan inspektoriem no Valsts Vides dienesta un Pārtikas Veterinārā dienesta, gan arī pašvaldības pārstāvjiem un uzņēmējam, norādot uz ļoti veiksmīgu pavairošanu.

Iepriekšējā zandartu mazuļu pavairošana notika 2018.gada oktobrī, kad Viļakas ezerā tika ielaisti 5000 gab. zandartu mazuļi. Šāds ir optimālais zandartu skaits, kādu ir jāpavairo Viļakas ezerā, ņemot vērā platību un ieteicamo zivju pavairošanas skaitu uz vienu hektāru. Pēc Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem Viļakas ezerā, regulāras zandartu mazuļu ielaišanas gadījumā atražošanu vēlams veikt ne biežāk kā katru trešo gadu, lai izvairītos no kanibālisma, taču ne retāk kā katru piekto gadu, lai zandartu populāciju uzturētu patērētājiem interesantā blīvumā.

Tekstu sagatavoja: Projekta vadītāja Santa Šmite

Foto: Projekta arhīvs

Citas ziņas no šīs kategorijas

Izmaiņas SIA “Autotransporta direkcija” maršrutu tīklā

Saskaņā ar valsts SIA “Autotransporta direkcija” noteiktajiem grozījumiem maršrutu tīklā, sākot ar š.g. 1.septembri ...

Par saskarsmes uzturēšanu bērniem un vecākiem

Dažādu iemeslu dēļ valstī ir bērni, kuri nedzīvo kopā ar saviem vecākiem vai dzīvo ...