Noslēdzies projekts „Viens par visiem-visi par vienu”

Biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” īstenojusi projektu „Viens par visiem-visi par vienu”, kas norisinājās sadarbībā ar Viļakas Valsts ģimnāziju.  Projekta mērķis bija veicināt piederības sajūtu savai klasei un skolai Viļakas Valsts ģimnāzijas 5.-12. klašu audzēkņu vidū, kopīgi organizējot skolēnu izplānotas neformālās izglītības aktivitātes, kas vērstas uz savstarpēju sadarbību, saliedēšanos un piederības sajūtas radīšanu.  

Ņemot vērā esošo situāciju valstī un pasaulē, skolēni un arī pieaugušie ir uz izdegšanas sliekšņa, zūd motivācija un vēlme izpausties, jo nepārtraukti jāpielāgojas apstākļiem,  kas ne vienmēr ir ērti un patīkami. Skolēna labsajūtai savā klasē un skolā ir būtiska loma viņa motivācijai apmeklēt ne tikai skolu, bet veiksmīgi iesaistīties mācību procesā, tāpēc projektā skolēni paši izvēlējās savas klases saliedēšanās aktivitātes tematiku un lokāciju un katra klase to arī īstenoja. Aktivitāšu mērķi ir sasniegti un skolēni atzīst, ka darbošanās neformālā vidē un neierastos apstākļos veicinājusi klašu saliedēšanos un katrs varējis brīvi izpausties.

Kā jau tika ziņots, divpadsmitā klase organizēja lāzertga sacensības dabas parkā „Balkanu kalni”, vienpadsmitā klase devās baudīt šķēršļu trasi Siguldā, tāpat arī devītā un desmitā klase, kuri savu galamērķi izvēlējās Sajūtu parka taku kokos Valmierā, astotā klase nolēma pārbaudīt savus spēkus orientēšanās sacensībās, septītā klase baudīja izbraukuma meistarklasi „Zili brīnumi”, bet paši jaunākie organizēja aizraujošu nakti skolā- piedalījās dažādās izglītojošās un interesantās meistarklasēs, izklaidēs un kino vakarā, protams, neizpalika nakšņošana skolā. Noslēgumā skolēni veidoja kopīgu mākslas darbu, kas rotās skolas sienu.

Mācību gads iesācies iedvesmas pilns, tāpēc ceram, ka pietiks spēka un enerģijas tikt pāri grūtībām, lai veiksmīgi to turpinātu.

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Madara Jeromāne

Foto no projekta arhīva

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde  tiek sasaukta 23.12.2019.  plkst.11.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...

Aicina uz tikšanos par Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības nākotni, tās pastāvēšanas perspektīvām

Balvu novada pašvaldībai ir svarīgi, lai Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā saglabātos līdzšinējais līmenis ...

Traktortehnikas īpašnieku ievērībai!

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu ...