Prezentē Zaļo ceļu “Rīga –Pskow ” tūrisma salidojumā Ērgļos

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu atbild  Balvu novada pašvaldība un  tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.”

Ērgļu stacija pēdējos gados aizvien vairāk kļūst par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”. To apliecina jau ceturto reizi organizētais tūrisma salidojums – izstāde (ar prezentācijām), kas šogad  norisinājās 4. septembrī. Lai gan pasākumam šogad bija savādāks formāts, tas bija plaši apmeklēts.

Tūrisma salidojumā piedalījās arī Balvu novada tūrisma speciāliste Inese Matisāne, lai kopā ar Vidzemes tūrisma asociāciju un Ērgļu tūrisma speciālisti, apmeklētājus iepazīstinātu ar projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) maršrutu. Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespējas tikt pie jaunajām GreenWays tūrisma kartēm – “Riga-Pskow” un “Gulbene –Balvi –Viļaka 75 km”, kuras izdodas latviešu, angļu un krievu valodās, kā arī tika prezentēts jaunais velo posms Saulrieši – Ērgļi.

Pasākums, nemainīgi norisinājās, pie bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perona jeb aktīvā tūrisma centra “Ērgļu stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir viennozīmīgi lieliska vieta nebeidzamu izmēģinājumu un eksperimentu poligons pie dabas. 

Arī mums bija iespēja iepazīties ar Ērgļu stacijas veiksmes stāstu un tās saimnieku Māri Olti, kā bijusī dzelzceļa stacija var atdzimt par iecienītu tūrista galamērķi, organizējot dažādus pasākumus un atverot restorānu, stacijas ēkā.

Tūrisma salidojumā sanāca kopā Latvijas tūrisma profesionāļi un entuziasti, lai demonstrētu aktīvā tūrisma prasmes un ļautu izmēģināt dažādus aktīvā tūrisma veidus ikvienam interesentam. Bija iespēja doties tuvākos un tālākos pārgājienos gar ūdeņiem, mežā un purvā ar gidiem no visas Latvijas  vai izmēģināt laivošanu, riteņbraukšanu, nūjošanu un staigāšanu pa lentu.

Programmu 2014.-2020.gadam līdzfinansē Eiropas Savienība un Latvijas Republika.

Teksts : Viļakas muzeja tūrisma speciāliste Inese Matisāne

Foto: Jānis Sijāts

Citas ziņas no šīs kategorijas

Valsts amatpersonas kārtējā gada deklarācija par 2020. gadu jāiesniedz līdz 1. aprīlim

Līdz 17. martam valsts amatpersonas deklarācijas jau ir iesniegušas 28233 amatpersonas.  Valsts amatpersonas kārtējo gada ...

Rekavas vidusskolas skolēni attālināti apgūst projekta “Latvijas skolas soma” piedāvāto izglītojošo kultūras programmu

            Šajā pusgadā mūsu skolas skolēni piedalījās ļoti daudzās aktivitātēs, iepazīstot dažādu mūziku koncertlekcijās. ...