Prezentē Zaļo ceļu “Rīga –Pskow ” tūrisma salidojumā Ērgļos

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Viļakas novada dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.”

Ērgļu stacija pēdējos gados aizvien vairāk kļūst par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”. To apliecina jau ceturto reizi organizētais tūrisma salidojums – izstāde (ar prezentācijām), kas šogad  norisinājās 4. septembrī. Lai gan pasākumam šogad bija savādāks formāts, tas bija plaši apmeklēts.

Tūrisma salidojumā piedalījās arī Balvu novada tūrisma speciāliste Inese Matisāne, lai kopā ar Vidzemes tūrisma asociāciju un Ērgļu tūrisma speciālisti, apmeklētājus iepazīstinātu ar projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) maršrutu. Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespējas tikt pie jaunajām GreenWays tūrisma kartēm – “Riga-Pskow” un “Gulbene –Balvi –Viļaka 75 km”, kuras izdodas latviešu, angļu un krievu valodās, kā arī tika prezentēts jaunais velo posms Saulrieši – Ērgļi.

Pasākums, nemainīgi norisinājās, pie bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perona jeb aktīvā tūrisma centra “Ērgļu stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir viennozīmīgi lieliska vieta nebeidzamu izmēģinājumu un eksperimentu poligons pie dabas. 

Arī mums bija iespēja iepazīties ar Ērgļu stacijas veiksmes stāstu un tās saimnieku Māri Olti, kā bijusī dzelzceļa stacija var atdzimt par iecienītu tūrista galamērķi, organizējot dažādus pasākumus un atverot restorānu, stacijas ēkā.

Tūrisma salidojumā sanāca kopā Latvijas tūrisma profesionāļi un entuziasti, lai demonstrētu aktīvā tūrisma prasmes un ļautu izmēģināt dažādus aktīvā tūrisma veidus ikvienam interesentam. Bija iespēja doties tuvākos un tālākos pārgājienos gar ūdeņiem, mežā un purvā ar gidiem no visas Latvijas  vai izmēģināt laivošanu, riteņbraukšanu, nūjošanu un staigāšanu pa lentu.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu.

Teksts : Viļakas muzeja tūrisma speciāliste Inese Matisāne

Foto: Jānis Sijāts

Citas ziņas no šīs kategorijas

Uzsāksies būvdarbi objektā angāra būvniecība Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Šķilbanos

Angāra būvniecība ir projekta Nr. 5.6.2.0/20/I/017 “Degradēto teritoriju revitalizācija Austrumu pierobežā” aktivitāte. Projekta mērķis:  ...

Aicinām uz tiešsaistes Iedzīvotāju forumu

Biedrības „RITINEITIS”  projekta “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē” mērķis – stiprināt un nodrošināt atbalstu Ziemeļlatgales iedzīvotāju ...

Uzsākta Viļakas katoļu baznīcas centrālo ieejas durvju virsgaismas vitrāžas restaurācija

Viļakas Romas katoļu draudze pacietīgi piedalās projektu konkursos finansējuma piesaistei Viļakas katoļu baznīcas vitrāžu ...