Uzsākts projekts „Viens par visiem-visi par vienu”

Biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” sadarbībā ar Viļakas Valsts ģimnāziju īsteno projektu „Viens par visiem-visi par vienu”, kā mērķis ir veicināt piederības sajūtu savai klasei un skolai Viļakas Valsts ģimnāzijas 5.-12.klašu audzēkņu vidū, kopīgi organizējot skolēnu izplānotas neformālās izglītības aktivitātes, kas vērstas uz savstarpēju sadarbību, saliedēšanos un piederības sajūtas radīšanu.  

Skolēna labsajūta savā klasē būtiski ietekmē vēlmi apmeklēt mācību iestādi un sekmes, tāpēc katrai klasei projektā dota iespēja īstenot savu saliedēšanās aktivitāti, lai iedvesmas pilni uzsāktu jauno mācību gadu.

Pirmā aktivitāte, kas notika 20.augustā, bija „Astotie saliedējas!” , kā ietvaros skolēni izjuta atkal satikšanās prieku, piedaloties orientēšanās sportā un kopīgi pavadot pēcpusdienu Viļakas jauniešu iniciatīvu centrā. Skolēni spēlēja dažādas saliedēšanās spēles un dalījās vasarā gūtajos iespaidos.

12.klases audzēkņi savu saliedēšanās aktivitāti „Divpadsmitie rullē!” īstenoja 25.augustā, dabas parkā „Balkanu kalni”. Klasei saistoši bija izmēģināt lāzertaga spēli, ko lielākā daļa audzēkņu darīja pirmo reizi. Lāzertaga spēlē jaunieši izjuta piedzīvojumu un komandas garu un apzinājās, ka komandā ir spēks, ka reizēm ir jāpaļaujas uz klasesbiedru, lai kopīgi sasniegtu izvirzīto mērķi, kas svarīgi arī skolas un mācību vidē.  Divpadsmitajai klasei šis ir pēdējais mācību gads un skolēnus būtiski ietekmējušas pandēmijas sekas, tāpēc, lai mācību process norisinātos veiksmīgi un produktīvi, svarīgi veicināt stabilu skolēnu psihoemocionālo stāvokli, ko ietekmē arī klases vide un savstarpējās attiecības.

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Madara Jeromāne

Foto no projekta arhīva

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Uzvarētājs būs Valdis Bušs

Ceturtdien, 22.jūlijā, Viļakā atklājām jubilejas 5. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2021” laikā tapušo ...

Iedzīvotāju ievērībai!

Sakarā ar izsludināto ārkārtas stāvokli Latvijā saistībā ar Covid-19 un noteikto KARANTĪNU Šķilbēnu sociālās ...

Aicinām laikus atteikt konteineru iztukšošanu

SIA “ZAAO” atgādina par iespēju atteikt konteinera iztukšošanu, atbildot uz iztukšošanas atgādinājuma īsziņu (SMS). ...