Citāda ekskursija pa Viļakas pilsētu

Viļakas muzejs laika posmā no 6.jūlija līdz 24.augustam organizēja individuālu pasākumu “Vēsturiskā ekskursija pa Viļakas pilsētu”. Ekskursijas laikā bija jāpilda dažādi interesanti uzdevumi. Katram jautājumam bija sagatavots attēls, kurā attēlota kāda interesanta Viļakas pilsētas vieta. Attiecīgi sameklējot pareizo vietu varēja arī atrast atbildes uz jautājumiem. Uzdevumi bija saistoši arī tūristiem, jo pie attēliem bija norādītas arī adreses. Pie katra jautājuma bija arī neliels vēsturiskais apraksts par konkrētu vietu vai objektu. Ikvienam bija iespēja salīdzināt attēlos redzamās vietas ar mūsdienām. Uz dažiem jautājumiem atbildes varēja sameklēt mājās, bet daļai jautājumu atbildes bija meklējamas pilsētā. Sagatavoti pavisam 27 jautājumi par dažādām vēstures nozarēm un aktuāliem jautājumiem mūsdienās. Jautājumi skāra arī matemātikas un skatīšanās iemaņas. Pavisam kopā tika iesniegtas 6 atbildes, kuras piedalījās pārsteiguma balvas izlozē. Uzvarētāju noteica random winner noteicējs.

            Šāda veida ekskursijas ir viens no alternatīvajiem variantiem dažādot muzeja pasākumus COVID-19 ierobežojumu laikā. Muzejs arī nākotnē plāno šāda veida pasākumus, kur aizvien vairāk varētu iepazīt Viļakas apkārtnes vēsturi un mūsdienu notikumus un līdz ar  to nenotiktu liela cilvēku  pulcēšanās. Turklāt ikviens interesents šos uzdevumus varētu veikt sev izdevīgā laikā.

Tekstu sagatavoja: Viļakas muzeja vadītāja Rita Gruševa

Foto: Daži attēli no vēsturiskās ekskursijas, Viļakas muzeja krājums

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jauns bruģa ceļš uz Viļakas Romas katoļu baznīcu

“”Es cenšos labas lietas darīt katru dienu. Ja katrs darītu kaut ko labu, iedomājieties, ...

Meža dienas 2020

Liepa zied, liepa ziedBaltajiem ziediņiem;Stādīsim liepu mežuApkārt mūsu pagalmiņu.                (Latviešu tautasdziesma) septembrī (Baltu vienības ...

Uzsāk projekta “Atpakaļ nākotnē” īstenošanu

Baltinavas, Balvu, Rugāju un Viļakas novadi ir uzsākuši projekta “Atpakaļ nākotnē” īstenošanu, kura laikā ...