Otrā bērnu nometne Viļakā

Biedrības “Saules stari Viļakā” pastāvēšanas laikā intensīvākais laiks bija no 28.jūlija līdz 8.augustam, kad nepilnu divu nedēļu laikā notika divas nometnes bērniem. Projekta nometnes komanda un brīvprātīgie pēc tik aktīva laika bija paņēmuši nelielu radošu pauzi, lai sakopotu domas un uzkrātu spēkus jaunam darba cēlienam.

Vislielākais paldies no nometnes rīkotājiem, vecākiem un bērniem ir Sabiedrības integrācijas fondam, kas atbalstīja projekta Nr. 2021.LV/ĢDP/005/01 “Ģimenes – miera un prieka osta” īstenošanu. Tik daudz pozitīvu atsauksmju nepilnu divu nedēļu laikā no vecākiem vēl nebijām saņēmuši. Vecāki ir ļoti priecīgi, ka otrās nometnes laikā no 6. līdz 8.augustam bērni apguva jaunas prasmes, par pavadīto laiku dedzīgi stāstījuši vecākiem vakaros un nevarējuši sagaidīt nākamo dienu, kad atkal dosies uz nometni. Bērni priecātos, ja nometne būtu daudz, daudz garāka, jo vēlas, lai vasaras brīvlaiks viņiem būtu piepildīts. Daudziem otrās nometnes dalībniekiem, nometnē patika viss. Daudzi pirmo reizi gatavoja vannas bumbas,  kāds pirmo reizi veidoja ziepes, kāds pirmo reizi iejutās pavārā lomā un gatavoja rozītes vai arī tortiljas. Vairāk bērniem patika gatavot tortiljas, jo rozīšu pagatavošana prasa daudz lielāku precizitāti, lai iznāktu skaista rozīte, tad precīzi mīklā ir jāiemērc rozītes forma. Aizrautīgi bērni varētu stāstīt vēl un vēl kādas jaunas prasmes apguva nometnes laikā un kādus jaunus draugus ieguva.
Lielākie izaicinājumi nometnē bija laika apstākļi, kad pēc pirmās vēsās un vējainās dienas nometnes dienā uz nākamo dienu atnāca visi dalībnieki, tad nometnes vadītāja Anita Vjakse bija ļoti priecīga, ka aktīva kustēšanās un darbošanās pirmajā dienā palīdzēja sasildīties arī vējainā laikā. Šajā nometnē vairāk piedalījās deviņgadīgie bērni, viņiem ļoti patika arī sportiskās aktivitātes un dažādas stafetes, kā arī iespēja uzkāpt Viļakas katoļu baznīcas tornī, kurā daudzi dalībnieki kāpa pirmo reizi un Viļakas pilsētu no augšas redzēja pirmo reizi.

Nākamais nometnes izaicinājums bija noorganizēt nometnē plānoto vecāku dienu, kurai atsaucīgākas bija mammas. Viņas arī piedalījās dažādās stafetēs un saņēma mazas balvas kā uzvarētājas dažādās disciplīnās. Stafetēs rezultāti tika vērtēti  divās grupās: bērniem nometnes dalībniekiem un vecākiem. Aktīvākie vecāki sagatavoja ziepes vecāku gaumē. Nedaudz pasīvākie noskatījās kā nometnē darbojās pašu bērni un atbalstīja viņu radošo darbību. Pēdējā nometnes dienā vecākiem bija iespēja apskatīt arī bērnu zīmējumu izstādi, kas bija tapusi pirmās nometnes dienas laikā.

Viscentīgākās nometnes dalībnieces bija brīvprātīgās jaunietes Raivita, Agnese, Annija un Samanta, kurām tā patika palīdzēt un būt brīvprātīgajām, ka bija gatavas turpināt brīvprātīgo darbu arī otrajā nometnē. Kādai brīvprātīgajai vairāk patika sadarboties ar jaunākajiem nometnes bērniem, citai labāk veicās ar vecākajiem bērniem. Jaunietes apstiprināja, ka labprāt arī nākotnē būtu brīvprātīgās nometnēs un citos pasākumos bērniem.

Nometnes rezultātā: veicināta sadarbība starp bērniem un vecākiem un vecvecākiem, apzinoties kā ģimenei ir iespējams radoši un sportiski pavadīt laiku kopā, veicināta pozitīva saskarsme starp vecākiem un bērniem un apmācīti bērni kā pagatavot gardumus, lai pārsteigtu vecākus un vecvecākus. 

Aicinām pirmās un otrās nometnes dalībniekus, gan arī Viļakas apkaimes bērnus un jauniešus un viņu vecākus pieteikties ģimeņu godināšanas pasākumam. Aicinām pieteikties bērnus, jauniešus un vecākus, kuri būtu gatavi pasākumā piedalīties ar kādu muzikālu priekšnesumu, dziedot kādu dziesmu vai spēlējot kādus mūzikas instrumentus. Koncerts un ģimeņu godināšanas pasākums notiks septembra sākumā Viļakas Romas katoļu baznīcā, to aicinām apmeklēt ikvienam interesentam, ievērojot valstīt noteiktos Covid-19 ierobežojumus. 

Teksts: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Foto: Biedrības “Saules stari Viļakai” arhīvs

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Saules stari Viļakai”.

Citas ziņas no šīs kategorijas

Augu aizsardzības līdzekļu lietošana Latvijā ir kontrolēta un pārkāpumu gadījumā vainīgie saņem sodu

Ņemot vērā izskanējušās bažas par augu aizsardzības līdzekļu (ALL) nepamatotu lietošanu lauksaimniecībā, Zemkopības ministrija ...

Viļakas kultūras nama kolektīvs novēl…

Šīs dienas pirms Ziemassvētkiem Ved mūs pretim kādam baltam klusumam, Aiz kura ir kaut ...