Prieka osta Viļakā

No 28. līdz 31.jūlijam Viļakas estrādē notika 9 -12 gadus veciem bērniem dienas nometne “Vasara”, kuru organizēja biedrība “Saules stari Viļakai”. Tā īstenošanu finansē projekts Nr. 2021.LV/ĢDP/005/01 “Ģimenes – miera un prieka osta”. Sen Viļakas pilsētā četras dienas nebija redzēti tik smaidīgi un laimīgi bērni. Ja pirmajā nometnes dienā bērni nāca nedroši, jo nezināja, kas viņus sagaida, tad nākamās dienas dedzīgākie dalībnieki ieradās jau vismaz pusstundu pirms nometnes sākuma. Domāju, kāpēc pēkšņi tik daudz bērnu parādās estrādē pirms nometnes sākuma, bet ieskatījos un redzu, ka visiem uzvilkti T-krekliņi, kurus paši bija izveidojuši pirmajā nometnes dienā.

Sen Viļakā nebija notikusi nometne bērniem, tāpēc vecāki bija ļoti laimīgi, ka bērniem šogad bija iespējams apmeklēt nometni Viļakā. Pārvarējām visas pandēmijas radītās grūtības, jo Covid-19 testi bija jāveic visiem dalībniekiem, brīvprātīgajiem un skolotājām, kurām nebija derīgs sertifikāts par potēšanu vai slimības izslimošanu. Bērniem patika viss, bet visvairāk patika T-kreklu dekorēšana ar termo plēvju zīmējumiem un ziepju vārīšana, jo tā ir visfantastiskākā lieta un vienmēr izdodas. Nedaudz grūtākas bērniem likās vannas bumbu izgatavošanas un sveču liešanas meistardarbnīcas. Radošo meistardarbnīcu (ziepju vārīšanas, sveču liešanas, vannas bumbu izgatavošanas un T-kreklu apdrukas) vadītāja Elita Teilāne atzina, ka bērniem visgrūtāk esot gājis ar vannas bumbu izgatavošanu, jo tur masa jāmaisa ātri, lai nesakalst, citiem tas izdevās, citiem nedaudz sliktāk, bet gala rezultātā visi tika pie vannas bumbām.  “Katrs bērns ir pelnījis uzmanību, lai pastāstītu kā pareizi veidot meistardarbnīcā ieplānoto darbību,” piebilda Elita Teilāne. Nometnes katras diena tika veltīta ģimenei, pirmā diena – mammām, otrā – tēviem, trešā – vecvecākiem. Daudz tika runāts par mīlestības izrādīšanu ģimenē, aicinājām atgriežoties mājās samīļot vecākus un vecvecākus.

“Nometne ir izdevusies. Liels paldies komandai, liels paldies brīvprātīgajām jaunietēm Raivitai, Agnesei, Samantai un Annijai. Jūs darījāt tik brīnišķīgu darbu. Izdevās pat izveidot pērļu rotas. Bērni bija ļoti jauki, mīļi un ļoti dažādi. Katrs varēja sev atrast kā izpausties, kurā jomā vairāk pilnveidoties,” pastāstīja nometnes vadītāja Anita Vjakse.

Pirmsskolas skolotāja Elita Logina atzina, ka šī viņai ir pirmā pieredze darboties nometnē. “Šis man bija pirmais izaicinājums. Es esmu ļoti apmierina, ka esmu uzaicinātā darboties nometnē. Man ļoti patīk strādāt ar bērniem. Ir patīkams gandarījums par paveikto. Bērni ir katrs ar savu odziņu, katrs bērns ir īpašs. Man patika mūsu komanda, ļoti atbalstoša, mums saskanēja. Bērni tik ļoti iepazinās, tik ļoti sadraudzējās, ka vēlēsies satikties arī pēc nometnes. Bērni gāja mājās ar pozitīvām emocijām un nebeidza vien stāstīt, ko ir darījuši nometnē. Bērni ļoti bēdājas, ka nometne esot bijusi par īsu,” teica Elita Logina.

Inita Raginska ir pieredzējusi dalībniece, nodarbību vadītāja nometnēs, kurās viņai parasti bija uzdots kāds uzdevums, piemēram, atbildēt par dziedāšanu, mācīt dalībniekiem dziesmas, rūpēties par muzikālo pavadījumu. “Šī bija pirmā nometne, kurā es atbildēju par visu. Jo visur centos palīdzēt, kur bija nepieciešama palīdzība vai bērniem, vai meistardarbnīcu vadītājiem, vai sporta aktivitātēs. Viss aizgāja tā viegli. Ko es neredzēju, to redzēja citi. Mūsu jaunietes pirmo reizi bija brīvprātīgās un viņām ļoti patika, viņas nevar sagaidīt, kad sāksies otrā nometne. Jaunietes bija tikai vienu vai divus gadus vecākas par vecākajiem dalībniekiem. Viņas ir apguvušas tik daudz, visu saprata, visu iemācījās. Nezinājām vai jaunietes nāks visas dienas kā brīvprātīgās, bet viņām tā patika, ka steigšus nāca uz katru nākamo nometnes dienu. Liels prieks bija nometnes vecāku grupiņā saņemt komentārus, ka bērniem ļoti patīk, mājās esot stāstījuši, ko dienā darījuši, ko iemācījušies. Gandarījums, ka vecāki arī to novērtē. Mums bija ļoti zinātkāri bērni un aizrāvās ar aktivitātēm, ko organizējām nometnē,” aizrautīgi stāstīja Inita Raginska.

Uz tikšanās otrajā nometnē “Pretī skolai”, kas notiks no 6. līdz 8.augustam Viļakā.

Teksts: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Foto: Biedrības “Saules stari Viļakai” arhīvs

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Saules stari Viļakai”.

Citas ziņas no šīs kategorijas

NVA uzsāk sezonas darbu akciju

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) arī šogad rīko akciju „Sezonas darbi” un aicina darba devējus ...

Uzticīga grāmatai kā vērtībai

Kādreizējai Viļakas pilsētas bibliotēkas vadītājai Virgīnijai Riekstiņai  augustā skaista jubileja. Dzīves pavedienā iesieti septiņu ...

“Dod, Dieviņi, otram dot…”

22.februārī Žīguru kultūras namā pulcējās ļaudis, lai ne tikai noklausītos brāļu Puncuļu koncertu, bet ...