#labsvaibs ļauj sajust sevi

Jaunizveidotā Balvu novada jaunatnes darbinieku un jaunatnes darbā iesaistīto pāratāvju komanda, kas kopā darbojas jau gadu, šajā pavasarī kopīgi startēja IZM Valts programmas projektu konkursā Covid – 19 pandēmijas seku mazināšanai. Apstiprinātais projekts nr. Nr. VP2021/1-110 „#Labsvaibs” uzsākās jūlijā ar aktivitāti Balvos, kā uzdevums bija pulcināt jauniešus aktivitātei klātienē, jo ikviens ir noilgojies pēc satikšanās prieka gan jaunieši, gan jaunatnes darbinieki.

Projekta aktivitātes un atbalsta grupu aktivitāšu norise ir vērsta uz atbalsta sniegšanu un pandēmijas psihoemocionālo seku mazināšanu, kas ir skārusi ikvienu cilvēku jaunajā realitātē, veicināt jauniešu līdzdalību. Jaunieši pandēmiju ir izjutuši personīgo pārdzīvojumu plaknē, citi noteikumi mācību iestādēs, jaunā realitāte ar ierobežojumiem, pilnīgi pārtrauktas visas satikšanās iespējas. Pusaudžu un jauniešu vecumposmā svarīgākais ir socializēties ar jauniešiem, sajust piederību savai vienaudžu grupai, attīstot sevi kā personību, izzinot sevi un pasauli. Brīdī, kad ierobežojumi ir sasnieguši zemāko slieksni, ir jārīkojas. Projekts “#labsvaibs” ir iespēja būt kopā ar jauniešiem dažādas tematiskās aktivitātēs, un iepazīt jaunizveidotā Balvu novada dažādas vietas, tiekoties ar lielā novada jauniešiem.

Atklāšanas aktivitāte “Atkalsatišanās” pulcēja 50 Balvu novada jauniešus, lai iepazītos un satiktos aktīvās izklaidēs un sajustu piedzīvojumu garšu. Dažādas aktivitātes un grupu nodarbības notiks līdz šī gada nogalei, tāpēc ikviens, kurš jūt vajadzību būt kopā ar citiem jauniešiem ir gaidīts, sekojiet informācijai sociālos tīklos un informatīvajā platformā “Atpakaļ nākotnē” sociālajā tīklā Facebook un jauniešu centru kontos.

Pasākuma moderators Rolands Keišs kopā ar jauniešiem iepazinās un izmēģināja spēkus dažādās spēlēs un izaicinošas aktivitātēs. Kopīgi gūstot priekus un smejoties par veiksmēm un komiskām situācijām, kuru netrūka visā pasākuma gaitā.

Vasara lutina un kopīgi guvām priekus arī baudot “Balvi wake up” piepūšamās atrakcijas un piedaloties pašu organizētās stafetēs un izaicinājumos, kas radīja prieku un sajūtu, ka ikdienā ir ienācis sen gaidītais atkalsatikšanās brīnums. Kopīgās sarunās un pasākuma novērtējuma gaitā jaunieši atzina, ka ļoti gaidīts ir šis laiks, kad ir būs iespēja kopā darboties un iepazīt vienam otru.

Pasākuma gaitu pavadīja lietus, kur bija sen gaidīts viesis Balvos, tāpēc tas nemazināja kopā būšanas prieku. Seko “#labamvaibam” kopā ar Balvu novada jaunatnes jomas aktīvistiem!

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros”

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Gunita Prokofjeva

Foto no projekta arhīva

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde tiek sasaukta 25.06.2020. plkst.14.00 Viļakas novada domē, Abrenes ielā ...

Tautsaimniecības un vides komitejas sēde

Tautsaimniecības un vides komitejas priekšsēdētājs Jānis Trupovnieks sasauc Tautsaimniecības un vides komitejas sēdi 2022.gada 20.aprīlī ...