Žīguru amatierteātris “Virši” piedalās Brīvdabas izrāžu festivālā “Vezums 2021” Bauskas novada Gailīšu pagasta Uzvarā atpūtas kompleksā “Miķelis”

 23.jūlijā agri no rīta amatierteātris “Virši” devās tālajā ceļā uz Bauskas novadu, lai piedalītos kārtējā Vislatvijas lauku amatiermākslas kolektīvu festivālā “Vezums 2021”. Festivāla dalībnieki ir Latvijas amatierteātri un dramatiskie kolektīvi, kuri festivālā, šoreiz ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar Covid-19, drīkstēja piedalīties ne tikai ar iestudējumiem brīvā dabā, kuri nepārsniedz 1 stundu, bet arī bez iestudējuma, piedaloties dažādās organizatora rīkotajās aktivitātēs.

Festivāla mērķis ir nodrošināt saliedētu tikšanos starp dalībniekiem, ņemot vērā šī brīža apstākļus. Kā arī  saglabāt un turpināt brīvdabas izrāžu tradīciju un attīstību ar inovatīvām lietām, iesaistot festivālā bērnus un jauniešus.

  1. jūlijā bija bērnu un jauniešu kolektīvu diena. Toties 24. un 25. jūlijā savas brīvdabas izrādes rādīja 12 amatierteātru kolektīvi. Tiem kolektīviem, kuri nevarēja ierasties festivālā bija iespēja līdz 18.jūlijam plkst.24.00 iesūtīt savu nofilmēto izrādi. Visas pieteiktās izrādes vērtēja teātra nozares speciālisti- Latvijas Nacionālā teātra aktieris un režisors Valdis Lūriņš un Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves kustību pedagoģe Rita Lūriņa. Pārējās aktivitātes vērtēja organizatoru izveidota darba grupa.

   Amatierteātris “Virši” festivālā piedalījās ar Danskovītes lugu “Ontans i plāšnīki”, kas pēdējo reizi tika rādīta 2020. gada septembrī Šķilbēnu pagasta kultūras centrā “Rekova”. No savas puses gribu pateikt, ka šī izrāde jau ir tik tālu nogulsnējusies, ka pietika ar pāris mēģinājumiem, lai viss noritētu raiti un bez aizķeršanās. Neizpalika arī bez neparedzētiem mirkļiem, kad aktieriem pievienojās kāds šunelis. Tas tikai pastiprināja izrādes dzīvīgumu. Pēc izrādes mēs vēl paspējām noskatīties Vecsaules pagasta Jaunsaules a/t “Laucis”   R.Blaumaņa  izrādi “Īstā līgaviņa”, režisore I.Cepure un Bauskas Tautas teātra izrādi A.Birbele ”Durvis 42”, režisore I.Hēgenbarte. Pirmā festivāla diena noslēdzās ar tradicionālo zupu festivāla dalībniekiem un muzikāli sadancīgo izrādi kopā ar mūzikas grupu no Jelgavas. Pēc zupas amatierteātru režisori tika uzaicināti uz draudzīgām pārrunām par redzētajām izrādēm. Biju ļoti gandarīta par V. Lūriņa teikto, ka viņš ir skatījies daudzas Danskovītes izrādes, bet tādu zelta graudiņu izrādē, kā mēs attēlojam alus ainu, viņš skatījies pirmo reizi. Lūk, jāmeklē šādi graudiņi un mūsu izrādes taps vēl pilnīgākas.

 Šodienas e-pastā saņēmu divus diplomus. 1. Mārītei Bukovskai par Annes lomu “Ontans i Anne” 5.dale un 2.Valentīnai Kaļānei par dzīvessparu, enerģiju un teātra mīlestību, pārvarot Covid-19 izraisīto krīzi un atjaunojot kolektīva strādātprieku. Parakstījuši Valdis Lūriņš un Rita Lūriņa. Zinot apstākļus, kuros tika iemesti visi kolektīvi, žūrija nolēma labākās izrādes balvu šogad nepiešķirt.

Teksts -Valentīna Kaļāne

Foto-Ivars Duntavs, Ilga Freimane, Ivo Šulcs un Skaidrīte Šaicāne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

“Gaismas ceļš” apkārt Latvijai

Sagaidot Vasaras saulgriežus, sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, norisināsies ...

Valsts Kultūrkapitāla fonds piešķīris mūža stipendijas

VKKF padome 17.12.2020. sēdē piešķīrusi mūža stipendijas izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem par mūža ...

Balkanu apļi

Ir sācies tautas skrējiens „Balkanu apļi”, kura ietvaros notiks 3 kārtas. Uz pirmo kārtu ...