Viļakā remontē un krāso velosipēdus

Jaunais uzņēmējs Rēvalds Šakins ir realizējis Viļakas novada domes atbalstīto projektu Nr. 2021-VND-1-07 “Velosipēdu restaurācijas un pulverkrāsošanas darbnīcas “Bushma Bikes” izveidošana”. Viļakā, Pils ielā 14, uzvarot pašvaldības izsludinātajā izsolē, Rēvalds pamazām sāk iekārtot savu darbnīcu. Par pašvaldības projektu konkursā piešķirtajiem līdzekļiem 1990.00 Eur iegādājās puverkrāsošanas krāsni, par savu līdzfinansējumu 820.75 Eur nopirka pulverkrāsošanas pistoli, pulverkrāsošanas rāmi, dažādas krāsas: cinka grunts pulverkrāsu, lakas finiša pulverkrāsu, hroma efekta pulverkrāsu, melnu matētu pulverkrāsu un sarkanu pusmatētu pulverkrāsu.

Rēvalds par uzņēmējdarbības projektu bija aizdomājies jau 2020. gadā, bet tad ideja vēl nebija izkristalizējusies līdz galam un projekta pieteikumu pašvaldības izsludinātajā konkursā neiesniedza. Kārtīgi visu pārdomāja, atklāja, kas ir pulverkrāsošana un projekta pieteikumu iesniedza 2021. gada pavasarī izsludinātajā projektu konkursā. “Esmu priecīgs, ka mana ideja guva atbalstu. Vēl ir jāiegulda daudz privātais finansējums instrumentu iegādei un darbnīcas ierīkošanai, bet esmu entuziasma pilns uzsākt savu uzņēmējdarbību un palikt dzīvot laukos, jo neesmu dzirdējis, ka mūsu pusē kāds reklamētos, ka remontē velosipēdus vai piedāvā ko nokrāsot ar pulverkrāsu. Domāju, ka finansējums jaunam cilvēkam 2000.00 Eur ir pietiekams, bet, lai reāli uzsāktu savu uzņēmējdarbību, lai tas kļūtu par pamatdarbu, labāk būtu atbalstīt topošos uzņēmējdarbības projektus ar 5000.00 Eur. Pašvaldības atbalstītajā projektā iegādājos dārgāko iekārtu – pulverkrāsošanas krāsni,  bet pārējie darba instrumenti būs jāiegādājas pašam. Šajā krāsnī varēšu nokrāsot arī motociklu detaļas, auto diskus un citas nelielas lietas. Lai nodrošinātu līdzfinansējumu iegādājos pamatkrāsas, bet pēc klienta velmēm ir iespējams iegādāties jebkuru krāsu. Ļoti daudz pavadīju laika internetā, lai izpētītu informāciju kā notiek pulverkrāsošana. Tā ir videi draudzīgāka, ilgmūžīgāka krāsošanas metode kā ķīmiskā krāsošana. Krāsošana notiek ar statiskās elektrības palīdzību. Ja krāsojot kas nobirst uz zemes, tas ir kā pulveris, to saslauka un uz zemes nepaliek krāsa. Pulverkrāsošanas krāsni izmanto, lai krāsa pieķertos detaļai un iegūtu savas raksturīgās īpašības. Ir jau pieteikušies pirmie klienti,” par projekta ideju pastāstīja Rēvalds Šakins.

Rēvalds ir pabeidzis bakalaura studijas politikas zinātnē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Studijas bija nozīmīgas, jaunietis ieguva kontaktus, bijuši forši pasniedzēji kā Ivars Ījabs, Juris Rozenbalts u.c.  Rēvalds ir atklājis, ka gan vectēvs, gan vecvectēvs bija aizrāvušies ar velosipēdiem. “Bushma bikes nosaukums radās interesanti. Kādreiz vizinājos ar velosipēdu pa Medņevas pagastu uz Skandīnes pusi un atklāju, ka ir nomarķēts velo maršruts pa Lozdovas gravu. Pie Lozdovas gravas tek upīte Bušma, tā ir Ķiras pieteka. Tā ļoti iepatikās šis nosaukums un vārdu angliskoju, lai ne tikai vietējie var izlasīt. Es biju ievērojis, ka daudziem cilvēkiem ir pilni šķūņi ar veciem velosipēdiem un cilvēki nezina, ko ar tiem darīt. Novēroju, ka lielākās Eiropas pilsētās jaunieši labprātāk izvēlas senatnīgus ‘’vintage’’ velosipēdus, kas arī man pašam šķiet organiskāki un ar pievienoto vērtību. Kāpēc pirkt jaunu velosipēdu, ja var izmantot lietotu?” teica Rēvalds Šakins.

Ikviens interesents var pieteikties pie Rēvalda (mob.t. 27801992), ja ir vēlēšanas atjaunot savu veco vai jauno velosipēdu, kā arī, ja ir interese nokrāsot dažādas detaļas motocikliem, autodiskus un citas lietas.

Tekts un foto: Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Bibliotēkas loma lasīšanas intereses veicināšanā

25.septembrī Viļakas novada bibliotēkā pulcējās novada bibliotekāres, lai piedalītos izglītojošā seminārā. To vadīja ilggadējā ...

Balvu novada kultūras pasākumu plāns – 2023.gada augusts

BALVI Balvu Centrālās bibliotēkas abonementā bērniem izstāde “Krāsās”- Balvu Mākslas skolas 3.klašu skolēnu darbi. ...

Balvu novada Sociālā pārvalde informē, ka trūcīgām un maznodrošinātām personām ir iespēja saņemt bezmaksas medicīniskās aizsargmaskas (1 iep./50gab personai).

Aizsargmaskas izsniedz, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un izziņu par mājsaimniecības atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ...