Atklājām velo-info punktu

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Balvu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) ir realizēta zaļā ceļa infrastruktūras aktivitāte.  Vēl Viļakas novada domes pastāvēšanas laikā atjaunoja ēku Pils ielā 14, Viļakā, kurā atradīsies velo-info punkts. Projektu līdzfinansē Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam.

Sestdien, 31. jūlijā mārketinga pasākumā ikvienam interesentam laika posmā no plkst. 12.00 līdz 16.00 bija iespējams apmeklēt ēku Pils ielā 14, Viļakā, lai iepazītos ar telpām, ko pašvaldība atjaunoja pārrobežu sadarbības projektā. Piesakot pakalpojumu pašvaldībā, šajā ēkā ir  iespējams ārpusē uzlādēt e-velosipēdu, tālajiem, profesionālajiem velobraucējiem ir iespējams pieteikties dušas pakalpojumam. Pašvaldība vienu projektā atjaunoto telpu ir iznomājusi uzņēmējam Rēvaldam Šakinam, kurš nomas tiesības ieguva izsolē. Rēvalds Šakins sniegs velo remonta un velosipēdu krāsošanas pakalpojumu.

Apmeklētāji sestdien visvairāk jautājumus uzdeva Rēvaldam, kā notiks velosipēda detaļu krāsošana, kas ir pulverkrāsošana, vai nebūs žēl tik skaistas telpas nokrāsot ar dažādām krāsām, krāsojot  velosipēdus, cik maksās pakalpojums. Rēvalds pacietīgi atbildēja uz visu interesentu jautājumiem un klientus pieņems pēc iepriekšējās pieteikšanās, zvanot pa mob.t. 27801992. Rēvalda sapnis ir redzēt pēc iespējas vairāk vecos velosipēdus ielās, kā arī vēlētos, lai vairāk jaunieši brīvo laiku pavadītu aktīvāk, piemēram, dodoties izbraukumā ar velosipēdiem. Rēvalds vēlētos nobraukt arī visu garo zalā ceļa maršrutu no Ropažu novada līdz robežkontroles punktam “Vientuļi”. Zaļā ceļa maršruts no Sauriešiem Ropažu novadā līdz Ērgļiem ir 98 km, no Gulbenes līdz Viļakai 75 km. Riteņbraucēji var izvēlēties braukt maršrutu, kas iet pa bijušajām dzelzceļa līnijām, vai Vidzemes augstienē izvēlēties braukt pa zaļā dzelzceļa savienojošiem posmiem caur Madonu vai caur Vecpiebalgu un Jaunpiebalgu pa vietējiem autoceļiem.

Arī sestdien ikviens interesants individuāli varēja izbraukt kaut īso velo maršruta loku Viļaka – Mežvidu skola – Žīguri – Viļaka. Aicinām iedzīvotājus un viesus atvaļinājuma laikā un nedēļas nogalēs atpūsties aktīvi.

Sestdien velo-info mājas apmeklētāji vēlējās arī noskaidrot, kad Viļakā būšot viesnīca, jo esot tik daudz objektu, ko apskatīt, bet ne visiem pietiek vietas viesu namiņos, kuri bieži vasaras sezonā ir aizņemti.  Kā arī dažreiz rodas ašās idejas divu dienu ceļojumam. Apmeklētāji vēlējās noskaidrot, kas nākotnē notiks ar pārējām telpām ēkā, kurām nepietika finanšu līdzekļu šajā projektā, lai tās atjaunotu. Pašvaldībā labprāt nākotnē iznomātu arī pārējās telpas, tikai nomniekam būs jārūpējas par telpu aprīkošanu atbilstoši uzņēmēja biznesa idejai.

Projekta kopējais budžets ir  793036.00 Eur, Projekta līdzfinansējums no Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 -2020.gadam ir 713732.40 Eur (90 % no projekta budžeta) un projekta partneri līdzfinansē projektu 10 % apmērā – 79303.60 Eur.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Projekts “Latvijas Skolas Soma”

Sagaidot Latvijas 103. dzimšanas dienu, Viļakas Valsts ģimnāzijas  7.-12. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties ...

Tikai desmit mēneši Itālijā

“Cilvēki nemainās,” kāds teiktu. Nē, tā nav taisnība. Pa šiem 10 mēnešiem esmu piedzīvojusi ...

Jauni, krāsaini vilnas plecu lakati Žīguru folkloras ansamblim „Mežābele”

Biedrība Žīguru vecmāmiņu klubs “Omītes” ir realizējusi Leader projektu Nr.19-07-AL19-A019.2207-000001 “Tautas tērpu komplekta papildināšana ...