“Sūpluok saimē” – diennakts nometne pusaudžiem

Jau otro gadu epidemioloģiskā situācija ievieš savas korekcijas mūsu vasaras plānos un vēlamajās satikšanās reizēs. Sevišķi tas ir skāris tieši bērnus un jauniešus, kuri nevar satikties skolā un kuriem šī komunikācija, šķiet, ir visnepieciešamākā. Taču šogad, situācijai nedaudz uzlabojoties, esam priecīgi ziņot, ka pusaudžiem šī gada augustā būs gan iespēja ne vien satikties, bet arī radoši darboties un runāt par Latgali un latgalisko sevī un savā dzimtā jeb saimē nedēļu garā diennakts nometnē “Sūpluok saimē”, kas norisināsies no 2.08.–7.08. Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā.

Šobrīd pusaudžiem ir ļoti svarīgi ne vien satikties un kopā pavadīt laiku radošas aktivitātēs (būs sarunas, spēles, taps fotosesijas, īsfilmas un podkāsti, veidosim savu iekšējo un ārējo tēlu, tiksimies ar aizrautīgiem sava novada darītājiem), bet arī padomāt par to, cik daudz viņu identitātes veidošanā nozīmē lokālā piederība un latgaliskā kultūra. Tas (un vēl daudz kas cits kā nakts orientēšanās un piedzīvojumi)  būs spilgts Tavas vasaras notikums, atrodams un no jauna iepazīstams nometnē “Sīpluok saimē”!

Tradīciju un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas pamatā taču ir tieši tas, cik labi un interesanti to spēsim pasniegt jaunajai paaudzei, padarot arī viņus par mūsu Latgales kultūras un saimes vērtību nesējiem.

Ja esi 10–14 gadus jauns, tad pieteikties nometnei var, sūtot radošo darbus “Muna saime” (kolāža, video, zīmējums, literārs teksts u.c.), uz e-pastu: supluok@gmail.com līdz 19.jūlijam. Pievieno arī savu vārdu, uzvārdu, vecumu un e-pastu. Jāteic, ka vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pasteidzies! Būt sūpluok ir gūt spēkus nākamajai mācību gadam, bet būt sūpluok saimē– tā ir iespēja stiprināt sevi un sev mīļos, rodot spēku sevī un ar to daloties grūtā brīdī.

Seko informācijai https://www.facebook.com/supluok.

Projektu realizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta pārvaldi. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

                                                  Lolita Kivleniece-Kuzņecova, nometnes vadītāja

Citas ziņas no šīs kategorijas

Koko un Riko diskotaka – populārie bērnu grāmatu varoņi aicina uz dejām Balvu novada svētkos

Rakstnieces Evijas Gulbes un mākslinieces Lindas Lošinas radītie tēli Koko un Riko ir populāri ...

1.septembra svinīgie pasākumi izglītības iestādēs

Izglītības iestāde Laiks Rekavas vidusskola Plkst. 9.15   Viduču pamatskola Plkst. 9.30   Viļakas ...

INFORMĀCIJA PAR PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANĀM 5.JŪNIJĀ

2021.gada 5.jūnijā Latvijā norisināsies pašvaldību vēlēšanas. Pašvaldību domes tiks vēlētas 41 vēlēšanu apgabalā – ...