Spēle “Ziemeļlatgales detektīvi”

Aicinām piedalīties spēlē, kura tapusi Balvu Centrālajai bibliotēkai sadarbībā ar Balvu un Viļakas novadu tūrisma informācijas speciālistēm, projekta Interaktīva spēle “Ziemeļlatgales detektīvi” ietvaros.

Spēlējot šo spēli Tev būs iespēja iejusties detektīva lomā un interaktīvā veidā iepazīt Ziemeļlatgales dabas un kultūrvēstures objektus, kā arī tūrisma piedāvājumu. Detektīviem atklāšanai tiks piedāvāts veikt kopumā  121 uzdevumu – misiju dažādās Ziemeļlatgales vietās. Vairumā misiju tiks atstāti pavedieni, lai acīgākajiem meklētājiem palīdzētu atrast atbildi. Tādejādi paralēli varēsi ceļot un kļūt arī par ekspertu grāmatu, žurnālu un avīžu pasaulē! Attīstīsi sevī arī fotografēšanas prasmes.

Spēle pieejama elektroniski aplikācijā “Actionbound” no 3.jūnija, un sev ērtā laikā to varēsi turpināt spēlēt līdz pat 31.oktobrim.

Kā spēlēt šo spēli?

 • Pārliecinies, vai Tavs telefons ir uzlādēts un vai Tev ir pieejams internets! Tas lieti noderēs ceļā, meklējot informāciju.
 • Lejupielādē savā viedtālrunī aplikāciju “Actionbound” (to var izdarīt Apple App Store vai Google Play Store)!
 • Atrodi aplikācijas “Actionbound” meklētājā spēli “Ziemeļlatgales detektīvi” vai arī aplikācijā noskenē spēles qr kodu!
 • Ieraksti savu spēlētāja vārdu!
 • Sāc pildīt spēles uzdevumus! Spēle sākas Balvu pilsētā (Balvu Centrālā bibliotēka, Tirgus iela 7) un tālāk spēles pavedieni “detektīvus” aizved aizraujošā ceļojumā pa visu Ziemeļlatgali!
 • Spēles laikā veicamais maršruts: Balvi – Balvu pag. – Rugāju pag. – Lazdukalna pag. – Bērzpils pag. – Krišjāņu pag. – Tilžas pag. – Vectilžas pag. – Baltinava – Briežuciema pag. – Šķilbēnu pag. – Lazdulejas pag. – Susāju pag. – Viļaka – Vecumu pag. – Žīguru pag. – Kupravas pag. – Medņevas pag. – Vīksnas pag. – Kubulu pag. – Bērzkalnes pag.
 • “Detektīvam” piedāvātās misijas seko cits citai. Gadījumā, ja nezini vai neatrodi atbildi uz kādu, tad ir iespēja to izlaist. Taču vēlāk pie tā atgriezties vairs nevarēsi. Lai pārietu pie nākamā uzdevuma jāspiež “Beigas”. Spēlē saglabājas atvērtais jautājums, un tu vari atsākt pildīt to arī pēc kāda laika.
 • Piesakies tūrisma objektos, kur tas ir norādīts!
 • Iemūžini redzēto dabā un tūrisma objektos fotogrāfijās, jo dažos jautājumos kā atbilde būs jāpievieno foto!
 • Iegriezies bibliotēkās, jo vairāku jautājumu atbildes atradīsi, ielūkojoties grāmatu lappusēs, presē un datu bāzēs! Lieliski sabiedrotie Tev būs Balvu Centrālās bibliotēkas veidotā Kultūrvēstures datu bāze, Novadpētniecības datu bāze, kā arī LNB Digitālā bibliotēka.
 • Ievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības!
 • Uz balvām var pretendēt tie spēlētāji, kas izspēlējuši šo spēli līdz 31.oktobrim!

Aiziet! Dodies “ekspotīcijā”, lai atklātu Ziemeļlatgali vienatnē, divatā, ar ģimeni, radiem, draugiem!

Rezultātā iegūsi ne vien bagātīgus ceļojuma iespaidus un zināšanas, bet arī būs iespēju saņemt vērtīgas balvas no “Zvaigzne ABC”.

Aktuālāko informāciju saistībā ar spēles norisi meklē Balvu Centrālās bibliotēkas mājas lapā: https://ej.uz/7yx6.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti: sarmite.vorza@inbox.lv!

Projekta Interaktīva spēle “Ziemeļlatgales detektīvi” vadītāja, Sarmīte Vorza

Citas ziņas no šīs kategorijas

Digitālo apvāršņu paplašināšana Horvātijā

No 2020.gada 10.februāra līdz 13.februārim Horvātijā- zināšanu, radošuma un jauninājumu centrā „HUB 385” norisinājās ...

Piedalies uzdevumu spēlē “Viļakas vēsture stāsta”!

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties uzdevumu spēlē “Viļakas vēsture stāsta”. Viļakai (Marienhauzenai) kā apdzīvotai vietai ...

Aicinām pieteikties Zelta pāru godināšanai

Balvu novada pašvaldība 2023.gada 2.decembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā organizē svinīgu pasākumu “Zelta ...