Izveidots zaļā ceļa velo-info punkts

Šī publikācija ir sagatavota ar programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild  Balvu novada pašvaldība, tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.”

Projekta Nr. LV-RU-006 “GREENWAYS RIGA-PSKOV” (Zaļie ceļi Rīga – Pleskava) ir realizēta zaļā ceļa infrastruktūras aktivitāte.  Viļakas novada dome ir atjaunojusi ēku Pils ielā 14, Viļakā, kurā atradīsies velo-info punkts. Projektu līdzfinansē Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam. Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Viļakas novada dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Projekta vadošais partneris ir Viļakas novada dome. Sadarbības partneri: Vidzemes tūrisma asociācija, Pleskavas reģiona tūrisma komiteja, Pleskavas rajona administrācija, Ostrovas rajona administrācija, Pitalovas rajona administrācija, Palkinas rajona adminstrācija, Balvu novada dome, Gulbenes novada dome, Ērgļu novada dome, Ogres novada dome un Ropažu novada dome. Projekta asociētais partneris ir Latvijas zaļo ceļu asociācija.

Viļakā zaļā ceļa velo-info punktā ir izveidots pakalpojums ikviena velo-tūristam un vietējam velosipēdu īpašniekam. Pie ēkas ārpusē ir uzstādīts elektro – velosipēdu uzlādes punkts. Iekštelpās ir pieejams sanitārais mezgls ar dušu un WC velo ceļotājiem. Par projekta līdzekļiem ir izremontēta telpa, kura ir iznomāta uzņēmējam, kurš sniegs velosipēdu remontu pakalpojumu, kuru varēs izmantot ikviens velosipēda īpašnieks. Telpās būs pieejama arī tūrisma informācija par tuvākā apkārtnē esošajiem nakšņošanas, ēdināšanas pakalpojumiem un apskates objektiem. Nākotnē ir iespējams atjaunot arī pārējās ēkā esošās telpas. Jumta nomaiņu, iekštelpu atjaunošanu veica būvfirma “SIA „AKVILONS Z”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS Property”, būvuzraugs Uldis Stuklis.

Projekta kopējais budžets ir  793036.00 Eur, Projekta līdzfinansējums no Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 -2020.gadam ir 713732.40 Eur (90 % no projekta budžeta) un projekta partneri līdzfinansē projektu 10 % apmērā – 79303.60 Eur.

Programmu 2014.-2020.gadam līdzfinansē Eiropas Savienība un Latvijas Republika.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Sporta deju nodarbība interesentiem

Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola (turpmāk – skola)  atsaucās Latvijas Skolu sporta ...

Draudzīga domu apmaiņa Medņevas bibliotēkā

Lai dalītos ar sava amata noslēpumiem, veiksmes stāstiem un iecerēm, Viļakas novada bibliotekāres ciemojās ...

Realizēts Viļakas Valsts ģimnāzijas modernizēšanas projekts

Viļakas Valsts ģimnāzijas ēkas realizētais projekts Nr. 8.1.2.0/18/I/001 “Modernizēt mācību vidi Viļakas Valsts ģimnāzijā” ...