Aizvadīta tiešsaistes sezona

Projektā Nr.9.2.4.2/16/I/073 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” 2021. gada janvāris – maijs aizvadīts tiešsaistē. Sakarā ar pandēmijas Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem nebija iespējams vadīt nodarbības klātienē sporta zālē. No 20. maija ir dota iespēja ārā nodarbībās piedalīties 20 cilvēkiem.

Šī ir pirmā sezona, kad arī Viļakas novada iedzīvotājiem bija iespējams piedalīties tiešsaistes nodarbībās, vingrojot pilates treneres Lindas Tokarevas – Kušneres vadībā, vingrot dažādākas intensitātes treniņus treneres Ingas Bleideres nodarbībās un vingrot pieredzējušās treneres Ilutas Balules vadībā.

“Sākumā bija grūti pierast, jo iznāk, ka es vingroju viena pati ar datoru, bet pēc tam jau pieradu es un pierada arī dalībnieces. Ir vingrotājas, kurām patīk vingrot online, jo nekur nevajag doties, ģērbties, tērēt laiku ceļā uz sporta zāli. Tas bija ieguvums arī cilvēkiem, kuri nedzīvo Žīguros un nevar atļauties braukt uz projekta nodarbību Žīguros. Lielākais mīnuss, ka es kā trenere nevaru pieiet pie katras vingrotājas un parādīt kā pareizi vingrot konkrēto vingrinājumu. Zūd vingrošanas kvalitāte. Taču mēs veiksmīgi pielāgojāmies situācijai, ir dalībnieces, kurām ļoti patīk vingrot online režīmā, bet ir sievietes, kurām šis veids neuzrunā. Ja būs nepieciešams, tad arī nākotnē varu organizēt nodarbības online,” teica trenere Linda Tokareva – Kušnere.

Lai labāk saprastu kā jūtās klients, trenere Inga Bleidere jau 2020.gadā sāka piedalīties DCH Studijas organizētajās tiešsaistes nodarbībās. “Ir interesanti iejusties klienta jomā. Tā labāk saprotu kā jūtās klients, kad vingro pie manis. Ieguldīju līdzekļus, lai iegādātos jaudīgāku kameru, mikrofonu. Sākumā lietoju par 2 datora monitorus, jo dalībnieki bija ap 50 – 60 cilvēkiem, lai sekotu līdzi kā strādā dalībnieki, nācās pārslēgt vairākus logus. Es biju šokā, ka sākotnēji bija tik liela interese. Labi, ka sākām vingrošanu tiešsaistē janvārī, jo cilvēki bija priecīgi par jebkuru iespēju. Ņēmu vērā, ko teica dalībnieki, lūdzu nevelc melnas bikses un nelieto melnu paklājiņu, jo attēls saplūst. Ja velku melnas bikses, tad lietoju gaišu paklājiņu. Ne visi var atstāt kameras, jo ne visiem dalībniekiem ir tik labs internets. Iestājoties siltākam laikam, citi dalībnieki devas nūjot vai soļot, tad palika mazāks dalībnieku skaits, bet labāka kvalitāte internetam un vieglāk man pārskatīt un pakoriģēt dalībniekus. Ir cilvēki, kuriem ļoti patīk vingrot online, īpaši tādiem no tālienes, piemēram, no Rīgas. Ir cilvēki, kuri nevar sagaidīt, kad varēs vingrot sporta zālē klātienē. Cilvēki ir ļoti dažādi. Cerams, ka nākotnē būs iespējams vingrot klātienē. Domāju, ka, iestājoties tumšajam laikam vakaros, dalībnieku skaits palielināsies gan klātienē, gan tiešsaistes treniņā,” pastāstīja trenere Inga Bleidere.

“Sākumā bija ļoti grūti pierast pie nodarbībām tiešsaistē. Bet pamazām pieradu es pati un arī dalībnieki. Vingrošanas nodarbības vadīšanai speciāli izvēlējos guļamistabu, lai saprastu, cik liela platība varētu būt dalībniekiem, kādus vingrinājumus varu dod. Kopumā cilvēki tomēr ir noguruši no datora, īpaši, ja visa diena ir jāpavada pie datora, tiešsaistes lekcijās un sapulcēs, un vakarā vēl ir jāvingro pie datora, tad datora vienkārši ir par daudz. Ir cilvēki, kuri neslēdzās tiešsaistes nodarbībām un ļoti gaida laiku, kad varēs vingrot pa īstam sporta zālē,” pārdomas atklāja trenere Iluta Balule.

2021.gada maija mēnesī noslēgsies vingrošanas nodarbības pilates tiešsaistē un esam uzsākuši TRX nodarbības Viļakā ārā laukumā pie Viļakas Valsts ģimnāzijas sporta zāles, Pils iela 14. Paldies trenerēm un visiem dalībniekiem, kuri spēja pielāgoties apstākļiem un ceram, ka nākotnē būs iespējams izmantot jau ierasto vingrošanu klātienē, kā arī saglabāt vingrošanu tiešsaistē tiem cilvēkiem, kuri arī pēc noteikumu atvieglošanas, labprāt turpinātu vingrot tiešsaistē. Vēlam visiem veselību un aicinām ikvienu iedzīvotāju katru dienu veltīt kaut vienu stundu fiziskām aktivitātēm.

Teksts: Vineta Zeltkalne

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ģimeņu un tautas orientēšanās sacensības “Starts vasarai Viļakā”

28.maijā aktīvās atpūtas cienītāji tiek gaidīti piedalīties “Starts vasarai Viļakā” ģimenes un tautas orientēšanās ...

Atceroties 1941.gada 14.jūnija deportācijas

1940.gada 17.jūnija rīts-saulains un silts, ienāca sarkanās armijas daļas. Tika likvidēta Viļakas pagasta pārvalde ...

Sākot ar 1.oktobri spēkā stāsies jaunie pašvaldības sniegto ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumenerģijas piegādes tarifi

Balvu novada pašvaldība 2021. gada 23. decembrī apstiprināja noteikumus Nr.21/2021 “Balvu novada pašvaldības ūdensapgādes, ...