Viļakas novada domes atbalsts palīdz strādāt ļoti operatīvi

Pateicoties Viļakas novada domes finansiālam atbalstam, nepilnu divu mēnešu laikā Viļakas Romas katoļu baznīcā ir atjaunota Sv. Antona vitrāža. Viļakas novada dome projekta īstenošanu atbalstīja programmā finansējums reliģisko organizāciju un biedrību/nodibinājumu darbības atbalstam 2021.gadā, piešķirot 3500.00 Eur.

Sv. Antona vitrāža atrodas virs kreisās puses ieejas durvīm.  Šai vitrāžai nebija tik pat kā saglabājušies krāsainie stikla gabaliņi, bija vien nojaušams, ka kādreiz ir bijušas skaistas, krāsainu stiklu vitrāžas. Krāsainā vitrāža bija saglabājusies centrālajām ieejas durvīm, to restaurēja 2020.gadā. Pēc tās parauga restaurators ir restaurējis arī virs sānu durvīm pa kreisi esošo vitrāžu jeb Sv. Antona vitrāžu. Tā padarot skaistāku kopējo baznīcas ansambli. Viļakas Romas katoļu baznīca ir viena no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Viļakas novadā.

“No sirds pateicos ikvienam par lūgšanām un finansiālo atbalstu. Pateicoties ziedotāju atbalstam tika saziedoti 2000.00 Eur. Kopējās restaurācijas izmaksas ir 5500.00 Eur. Viļakas Romas katoļu baznīcā kreisas puses ieejā ir ierīkota Sv. Antona kapela. Tajā simboliski atrodas altāris, lūgšanu soli un Sv. Antona no Padujas svētbilde, taču šī telpa vairāk kalpo par noliktavu nekā kapela. Viļakas Romas katoļu baznīcā atrodas Sv. Antona relikvijas. Ar vārdiem draudze saka, ka, jā, mēs godinām Sv. Antonu, īpaši, otrdienās pēc Sv. Mises lūdzoties lūgšanas Sv. Antonam, jā, mēs esam nosaukuši kapelu Sv. Antona vārdā. Bet reāli kapela nav iekārtota ar atbilstošu noformējumu, tāpēc šogad, svinot Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas 130. konsekrācijas jubileju, vēlētos parādīt lielāku cieņu arī Sv. Antonam, kura relikvijas glabājās Viļakas katoļu baznīcā. Esmu ļoti priecīgs, ka restauratoru firma SIA “Glassica” ir tik operatīvi veikusi vitrāžas restaurāciju. Paldies Viļakas novada domei par uzticēšanos, lai mūsu Ziemeļlatgales pērle atmirdzētu vēl krāšņāk. Vitrāžu restaurācijas darbus šogad plānojam turpināt,” pastāstīja un pateicās Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels.

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne
Foto: pr. Guntars Skutels un Vineta Zeltkalne

 

Citas ziņas no šīs kategorijas

Ziemas prieki “Namiņā”

Tik dāsnu sniega mātes dāvanu sen neesam baudījuši ne pieaugušie, ne bērni. Un šī ...

IV Latgales jauno vijolnieku konkurss Ludzā

Martā ir izskanējis Ludzas Mūzikas pamatskolas un biedrības “Ludzas Mūzikas pamatskolas atbalsta biedrība” rīkotais ...

LTRK aicina uzņēmējus dalībai jaunā formāta Iespēju festivālā “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), sadarbojoties ar Rēzeknes pilsētas ...