Muzeju nakts 2021

Šogad visā Latvijā muzeju nakts notika ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un pilnvērtīgi nevarēja notikt. Šī gada tēma bija “Robežas”, ko saprotam gan kā teritoriālās, kultūras, garīgās un citas robežas. Viļakas novada muzejs piedāvāja ikvienam visas dienas garumā apskatīt bijušā klostera logos apskatīt fotoizstādi “Viļakas novads 2009.-2021”. Ir pagājuši 12 gadi kopš 2009.gada teritoriālās reformas. Viļakas novads laikā no 2009.-2021.gadam ir ļoti attīstījies, īstenoti daudzi projekti, attīstīta kultūra, infrastruktūra, izglītības un jauniešu iespējas, esam lepni par sporta un tūrisma sasniegumiem, veidojusies starptautiskā sadarbība dažādās jomās, uzņēmējdarbība, īpaši jaunie uzņēmēji, auguši sociālās jomas pakalpojumi.

Ikvienam vai vienai mājsaimniecībai bija iespēja saņemt muzeja ārā teritorijā darba lapas un pildīt uzdevumus pilsētā, lasot atbildes QR kodos. Bija jāizpilda trīs uzdevumi. Pirmajā uzdevumā vajadzēja pēc attēla fragmenta sameklēt kādu populāru vietu pilsētā un sameklēt četru ciparu kombināciju, kas īstenībā bija objekta uzstādīšanas vai izveidošanas laiks. Otrajā uzdevumā vajadzēja pētīt Viļakas pilsētas mūsdienu ielas un atrast QR kodā atbildēs uz jautājumu- kā ielas saucās agrāk. Piemēram, Garnizona iela kādreiz bijusi- Tirgus, Padomju, Tirdzniecības utt. Trešajā uzdevuma bija kartiņas ar jautājumiem par Abrenes vēsturi.

Tie, kas bija aizpildījuši darba lapas un iemetuši muzeja kastītē, piedalījās spēles “Iepazīsti Latviju” izlozē.

Teksts un foto: Viļakas novada muzeja vadītāja Rita Gruševa

Citas ziņas no šīs kategorijas

Jaunatnes darbinieki un jaunieši gūst pieredzi citos novados

Projekts nr.VP2020/1.2-8 “Atpakaļ nākotnē” tuvojas noslēgumam. Viena no projekta pēdējām aktivitātēm bija jaunatnes jomas ...

VID muitas kontroles punktu darba laiks Lieldienās

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka muitas kontroles punkti (turpmāk – MKP), kas darbojas ...

Viļakas novada domes kārtējā sēde

Viļakas novada domes kārtējā sēde tiek sasaukta 27.05.2021. plkst.14.00. Sēde notiek attālināti. Darba kārtība: ...